REMAT PRAHOVA SA
| Denumire | REMAT PRAHOVA SA |
| CUI | 1356619 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000126294 |
| EUID | ROONRC.J1991000126294 |
| CAEN | 3821 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-08 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| HANGANU IOANA | - | România |
| GEORGESCU MIHAI BOGDAN | - | România |
| VLADISLAV LASCU | - | România |
| NIŢU CORNEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 132 733 766 | -1 146 409 | 17 480 246 | 18 290 641 | 11 002 156 | 11 573 228 | 34 |
| 2024 | 86 837 540 | -3 610 283 | 14 166 777 | 20 085 056 | 7 113 520 | 12 719 637 | 42 |
| 2023 | 105 178 772 | -2 968 570 | 19 041 452 | 21 512 163 | 14 184 245 | 16 329 919 | 44 |
| 2022 | 124 721 563 | 1 335 682 | 20 639 496 | 9 178 351 | 19 597 749 | 8 077 804 | 48 |
| 2021 | 96 320 297 | 3 415 252 | 17 854 569 | 8 112 057 | 19 998 011 | 10 196 887 | 43 |
| 2020 | 67 171 793 | 1 710 471 | 14 398 700 | 5 234 595 | 17 021 425 | 7 781 732 | 41 |
| 2019 | 56 946 676 | -681 187 | 9 699 189 | 5 725 706 | 11 040 883 | 6 996 179 | 55 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises132 733 766 lei
53%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “REMAT PRAHOVA SA”
| Cod CAEN preponderent | 3821 Rev. 2 (echivalent: 3821 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase |
| Descriere Activitate | Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase |
| Cod CAEN principal | 38 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Prahova , domeniul 3821: Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „REMAT PRAHOVA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „REMAT PRAHOVA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „REMAT PRAHOVA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.085.056 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.814.263 |
| Stocuri | 4.576.361 |
| Creante | 12.677.955 |
| Casa si conturi la banci | 1.559.947 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.778 |
| DATORII | 25.526.030 |
| VENITURI IN AVANS | 30.901 |
| PROVIZIOANE | 321.041 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.061.125 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 86.837.540 |
| VENITURI TOTALE | 86.928.366 |
| CHELTUIELI TOTALE | 90.197.161 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.268.795 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.268.795 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.927.818 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.545.238 |
| Stocuri | 6.726.301 |
| Creante | 7.180.612 |
| Casa si conturi la banci | 638.325 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.565 |
| DATORII | 18.450.119 |
| VENITURI IN AVANS | 28.259 |
| PROVIZIOANE | 40.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.989.067 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Cifra de afaceri neta | 107.563.507 |
| VENITURI TOTALE | 107.879.402 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.188.824 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.309.422 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.309.422 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.178.351 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.597.749 |
| Stocuri | 6.983.087 |
| Creante | 12.050.269 |
| Casa si conturi la banci | 564.393 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.132 |
| DATORII | 20.639.496 |
| VENITURI IN AVANS | 34.756 |
| PROVIZIOANE | 40.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.077.804 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Cifra de afaceri neta | 124.721.563 |
| VENITURI TOTALE | 126.882.814 |
| CHELTUIELI TOTALE | 125.327.445 |
| Profitul brut | 1.555.369 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.335.682 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.112.057 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.998.011 |
| Stocuri | 11.949.209 |
| Creante | 7.386.216 |
| Casa si conturi la banci | 662.586 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.817 |
| DATORII | 17.854.569 |
| VENITURI IN AVANS | 40.253 |
| PROVIZIOANE | 40.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.196.887 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Cifra de afaceri neta | 96.320.297 |
| VENITURI TOTALE | 96.401.422 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.382.450 |
| Profitul brut | 4.018.972 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.415.252 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.234.595 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.021.425 |
| Stocuri | 6.529.404 |
| Creante | 10.254.012 |
| Casa si conturi la banci | 238.009 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.339 |
| DATORII | 14.398.700 |
| VENITURI IN AVANS | 45.751 |
| PROVIZIOANE | 40.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.781.732 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Cifra de afaceri neta | 67.171.793 |
| VENITURI TOTALE | 67.225.995 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.297.801 |
| Profitul brut | 1.928.194 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.710.471 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.725.706 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.040.883 |
| Stocuri | 3.713.436 |
| Creante | 5.965.777 |
| Casa si conturi la banci | 1.361.670 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.983 |
| DATORII | 9.699.189 |
| VENITURI IN AVANS | 42.028 |
| PROVIZIOANE | 40.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.996.179 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Cifra de afaceri neta | 56.946.676 |
| VENITURI TOTALE | 58.669.618 |
| CHELTUIELI TOTALE | 59.350.805 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 681.187 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 681.187 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.943.621 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.111.667 |
| Stocuri | 6.010.419 |
| Creante | 6.870.515 |
| Casa si conturi la banci | 230.733 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.514 |
| DATORII | 11.805.700 |
| VENITURI IN AVANS | 48.599 |
| PROVIZIOANE | 37.137 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.177.366 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Cifra de afaceri neta | 72.343.556 |
| VENITURI TOTALE | 72.455.661 |
| CHELTUIELI TOTALE | 70.443.209 |
| Profitul brut | 2.012.452 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.721.555 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 64 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.801.526 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.716.756 |
| Stocuri | 9.621.719 |
| Creante | 5.716.027 |
| Casa si conturi la banci | 379.010 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.213 |
| DATORII | 12.983.207 |
| VENITURI IN AVANS | 22.857 |
| PROVIZIOANE | 67.620 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.455.811 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Cifra de afaceri neta | 71.630.091 |
| VENITURI TOTALE | 72.018.660 |
| CHELTUIELI TOTALE | 69.397.755 |
| Profitul brut | 2.620.905 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.258.422 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.993.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.949.673 |
| Stocuri | 4.920.033 |
| Creante | 2.809.380 |
| Casa si conturi la banci | 220.260 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.454 |
| DATORII | 7.634.877 |
| VENITURI IN AVANS | 28.324 |
| PROVIZIOANE | 92.350 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.197.387 |
| Capital subscris varsat | 2.544.525 |
| Cifra de afaceri neta | 68.722.518 |
| VENITURI TOTALE | 68.898.296 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.242.218 |
| Profitul brut | 656.078 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 609.337 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |