TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A.
| Denumire | TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A. |
| CUI | 1355770 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000326296 |
| EUID | ROONRC.J29/326/1991 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-23 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ȚABOI FLORIN-MĂDĂLIN | - | România |
| BĂCANU VIORICA | - | România |
| DOBRESCU CĂTĂLIN | - | România |
| ȘCHIOPU CRISTINEL | - | România |
| VIȘINESCU IULIAN SEVERUS | - | România |
| POPA VIORICA | - | România |
| ION ALINA ELENA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 116 819 443 | -14 103 057 | 89 699 404 | 32 627 420 | 92 481 692 | 35 395 686 | 818 |
| 2024 | 101 256 159 | -10 429 271 | 57 107 820 | 41 905 990 | 32 543 815 | 17 313 866 | 870 |
| 2023 | 94 041 449 | -21 833 297 | 67 538 369 | 29 428 720 | 33 072 834 | -4 997 584 | 884 |
| 2022 | 89 387 535 | -15 399 803 | 50 059 776 | 16 477 674 | 33 491 138 | -97 632 | 886 |
| 2021 | 83 436 189 | -7 806 744 | 41 902 889 | 4 653 499 | 35 211 368 | -1 371 682 | 907 |
| 2020 | 66 745 944 | -14 553 890 | 40 845 361 | 8 079 979 | 24 674 037 | -7 400 802 | 866 |
| 2019 | 68 868 775 | -5 598 709 | 27 042 555 | 12 528 050 | 9 785 689 | -4 072 736 | 906 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises116 819 443 lei
15%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 7 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Prahova , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 41.905.990 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.543.815 |
| Stocuri | 11.285.569 |
| Creante | 19.970.462 |
| Casa si conturi la banci | 1.287.784 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.296 |
| DATORII | 57.107.820 |
| VENITURI IN AVANS | 64.415 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.313.866 |
| Capital subscris varsat | 22.791.400 |
| Cifra de afaceri neta | 101.256.159 |
| VENITURI TOTALE | 109.893.873 |
| CHELTUIELI TOTALE | 120.323.144 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.429.271 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.429.271 |
| Numar mediu de salariati | 870 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.428.720 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.072.834 |
| Stocuri | 2.987.217 |
| Creante | 28.906.062 |
| Casa si conturi la banci | 1.179.555 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 107.069 |
| DATORII | 67.538.369 |
| VENITURI IN AVANS | 67.838 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.997.584 |
| Capital subscris varsat | 22.791.400 |
| Cifra de afaceri neta | 94.041.449 |
| VENITURI TOTALE | 95.415.035 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.248.332 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 21.833.297 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 21.833.297 |
| Numar mediu de salariati | 884 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.477.674 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.491.138 |
| Stocuri | 2.987.570 |
| Creante | 29.568.524 |
| Casa si conturi la banci | 935.044 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 72.339 |
| DATORII | 50.059.776 |
| VENITURI IN AVANS | 79.007 |
| CAPITALURI - TOTAL | -97.632 |
| Capital subscris varsat | 5.121.000 |
| Cifra de afaceri neta | 89.387.535 |
| VENITURI TOTALE | 89.764.805 |
| CHELTUIELI TOTALE | 105.164.608 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 15.399.803 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 15.399.803 |
| Numar mediu de salariati | 886 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.653.499 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.211.368 |
| Stocuri | 2.400.100 |
| Creante | 32.209.483 |
| Casa si conturi la banci | 601.785 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 752.764 |
| DATORII | 41.902.889 |
| VENITURI IN AVANS | 86.424 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.371.682 |
| Capital subscris varsat | 5.121.000 |
| Cifra de afaceri neta | 83.436.189 |
| VENITURI TOTALE | 83.793.291 |
| CHELTUIELI TOTALE | 91.600.035 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.806.744 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.806.744 |
| Numar mediu de salariati | 907 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.079.979 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.674.037 |
| Stocuri | 2.174.104 |
| Creante | 21.790.316 |
| Casa si conturi la banci | 709.617 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 785.715 |
| DATORII | 40.845.361 |
| VENITURI IN AVANS | 95.172 |
| CAPITALURI - TOTAL | -7.400.802 |
| Capital subscris varsat | 5.121.000 |
| Cifra de afaceri neta | 66.745.944 |
| VENITURI TOTALE | 68.172.154 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.726.044 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.553.890 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 14.553.890 |
| Numar mediu de salariati | 866 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.528.050 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.785.689 |
| Stocuri | 2.026.323 |
| Creante | 7.271.007 |
| Casa si conturi la banci | 488.359 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 760.573 |
| DATORII | 27.042.555 |
| VENITURI IN AVANS | 104.493 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.072.736 |
| Capital subscris varsat | 5.121.000 |
| Cifra de afaceri neta | 68.868.775 |
| VENITURI TOTALE | 76.667.536 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.266.245 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.598.709 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.598.709 |
| Numar mediu de salariati | 906 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.001.907 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.295.947 |
| Stocuri | 2.026.074 |
| Creante | 15.839.596 |
| Casa si conturi la banci | 430.277 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.022.271 |
| DATORII | 35.142.155 |
| VENITURI IN AVANS | 526.638 |
| CAPITALURI - TOTAL | 651.332 |
| Capital subscris varsat | 5.121.000 |
| Cifra de afaceri neta | 70.201.638 |
| VENITURI TOTALE | 70.892.390 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.974.463 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.082.073 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.082.073 |
| Numar mediu de salariati | 918 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.242.432 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.686.962 |
| Stocuri | 2.101.496 |
| Creante | 11.986.543 |
| Casa si conturi la banci | 598.923 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 779.715 |
| DATORII | 33.376.125 |
| VENITURI IN AVANS | 397.858 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.935.126 |
| Capital subscris varsat | 5.121.000 |
| Cifra de afaceri neta | 63.439.573 |
| VENITURI TOTALE | 63.731.422 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.895.341 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.163.919 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.163.919 |
| Numar mediu de salariati | 993 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.010.949 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.889.749 |
| Stocuri | 2.341.246 |
| Creante | 13.123.840 |
| Casa si conturi la banci | 424.663 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 716.044 |
| DATORII | 34.167.348 |
| VENITURI IN AVANS | 365.372 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.084.022 |
| Capital subscris varsat | 5.121.000 |
| Cifra de afaceri neta | 60.065.244 |
| VENITURI TOTALE | 65.934.474 |
| CHELTUIELI TOTALE | 72.557.103 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.622.629 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.622.629 |
| Numar mediu de salariati | 1.053 |