24 IANUARIE SA
| Denumire | 24 IANUARIE SA |
| CUI | 1343490 |
| Nr. Reg. Com. | J1991001043293 |
| EUID | ROONRC.J29/1043/1991 |
| CAEN | 2891 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-07-16 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DĂNĂLACHE OANA-CECILIA | - | România |
| SAVU CONSTANTIN | - | România |
| DOLDUR ALEXANDRU | - | România |
| NIŢU CORNEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 893 782 | 126 342 | 29 548 416 | 40 407 344 | 24 502 421 | 35 113 403 | 190 |
| 2024 | 36 631 836 | 216 151 | 32 350 991 | 42 765 991 | 25 070 378 | 34 987 061 | 235 |
| 2023 | 57 531 084 | 1 540 422 | 27 908 556 | 43 101 540 | 21 103 960 | 35 533 927 | 266 |
| 2022 | 60 111 969 | 961 890 | 25 424 471 | 38 591 415 | 22 612 925 | 34 402 173 | 268 |
| 2021 | 45 972 719 | 539 999 | 28 055 836 | 38 255 451 | 25 680 248 | 33 974 912 | 279 |
| 2020 | 35 742 041 | 190 349 | 22 675 955 | 38 807 418 | 18 983 778 | 33 434 913 | 281 |
| 2019 | 37 067 389 | 1 045 855 | 22 381 330 | 39 812 484 | 17 819 517 | 33 244 563 | 328 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 893 782 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “24 IANUARIE SA”
| Cod CAEN preponderent | 2891 Rev. 2 (echivalent: 2891 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea utilajelor pentru metalurgie |
| Descriere Activitate | Fabricarea utilajelor pentru metalurgie |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea utilajelor pentru metalurgie |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Prahova , domeniul 2891: Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „24 IANUARIE SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „24 IANUARIE SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „24 IANUARIE SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 42.765.991 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.070.378 |
| Stocuri | 21.932.395 |
| Creante | 3.075.296 |
| Casa si conturi la banci | 62.687 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 79.295 |
| DATORII | 32.350.991 |
| VENITURI IN AVANS | 577.612 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.987.061 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 36.631.836 |
| VENITURI TOTALE | 45.722.009 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.496.572 |
| Profitul brut | 225.437 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 216.151 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 235 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.101.540 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.103.960 |
| Stocuri | 14.001.389 |
| Creante | 6.600.010 |
| Casa si conturi la banci | 502.561 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 93.598 |
| DATORII | 27.908.556 |
| VENITURI IN AVANS | 856.615 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.533.927 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 57.531.084 |
| VENITURI TOTALE | 53.826.609 |
| CHELTUIELI TOTALE | 52.094.851 |
| Profitul brut | 1.731.758 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.540.422 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 266 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.591.415 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.612.925 |
| Stocuri | 17.996.412 |
| Creante | 4.097.084 |
| Casa si conturi la banci | 519.429 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 55.467 |
| DATORII | 25.424.471 |
| VENITURI IN AVANS | 1.433.163 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.402.173 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 60.111.969 |
| VENITURI TOTALE | 60.189.163 |
| CHELTUIELI TOTALE | 59.146.600 |
| Profitul brut | 1.042.563 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 961.890 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 268 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.255.451 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.680.248 |
| Stocuri | 21.652.468 |
| Creante | 3.395.330 |
| Casa si conturi la banci | 632.450 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 51.852 |
| DATORII | 28.055.836 |
| VENITURI IN AVANS | 1.956.803 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.974.912 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 45.972.719 |
| VENITURI TOTALE | 48.529.222 |
| CHELTUIELI TOTALE | 47.917.895 |
| Profitul brut | 611.327 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 539.999 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 279 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.807.418 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.983.778 |
| Stocuri | 14.657.357 |
| Creante | 3.865.709 |
| Casa si conturi la banci | 460.712 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 64.932 |
| DATORII | 22.675.955 |
| VENITURI IN AVANS | 1.745.260 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.434.913 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 35.742.041 |
| VENITURI TOTALE | 36.777.013 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.586.664 |
| Profitul brut | 190.349 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 190.349 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 281 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.812.484 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.819.517 |
| Stocuri | 15.061.017 |
| Creante | 2.290.430 |
| Casa si conturi la banci | 468.070 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.343 |
| DATORII | 22.381.330 |
| VENITURI IN AVANS | 2.076.451 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.244.563 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 37.067.389 |
| VENITURI TOTALE | 43.566.140 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.468.414 |
| Profitul brut | 1.097.726 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.045.855 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 328 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.385.942 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.711.213 |
| Stocuri | 8.792.992 |
| Creante | 6.646.729 |
| Casa si conturi la banci | 271.492 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 43.917 |
| DATORII | 19.045.189 |
| VENITURI IN AVANS | 2.407.642 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.688.241 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 40.486.783 |
| VENITURI TOTALE | 42.316.170 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.426.362 |
| Profitul brut | 889.808 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 747.345 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 333 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.807.874 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.806.590 |
| Stocuri | 6.699.333 |
| Creante | 5.970.731 |
| Casa si conturi la banci | 136.526 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.046 |
| DATORII | 16.505.066 |
| VENITURI IN AVANS | 2.738.834 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.393.610 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 42.409.556 |
| VENITURI TOTALE | 41.364.087 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.008.976 |
| Profitul brut | 1.355.111 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.262.380 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 337 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.755.487 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.160.862 |
| Stocuri | 9.188.437 |
| Creante | 3.836.383 |
| Casa si conturi la banci | 136.042 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57.018 |
| DATORII | 17.273.027 |
| VENITURI IN AVANS | 3.080.856 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.619.484 |
| Capital subscris varsat | 1.220.635 |
| Cifra de afaceri neta | 30.498.588 |
| VENITURI TOTALE | 33.070.144 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.776.811 |
| Profitul brut | 1.293.333 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.114.745 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 330 |