NEPTUN SA
| Denumire | NEPTUN SA |
| CUI | 1322535 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000002297 |
| EUID | ROONRC.J1991000002297 |
| CAEN | 2815 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-15 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LĂZĂROAIA MIHAELA CARMEN | - | România |
| VIȘA FLORIAN | - | România |
| DRAGOMIR ION | - | România |
| TOADER SANDA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 119 895 680 | -1 615 018 | 57 412 018 | 43 784 734 | 24 707 644 | 10 240 406 | 271 |
| 2024 | 122 734 496 | -1 792 855 | 66 211 158 | 58 010 755 | 20 630 185 | 11 855 424 | 309 |
| 2023 | 128 260 558 | -5 662 120 | 69 961 568 | 61 909 811 | 20 297 710 | 11 516 107 | 312 |
| 2022 | 132 319 254 | -8 551 343 | 76 254 965 | 67 208 490 | 27 168 561 | 17 183 226 | 302 |
| 2021 | 118 902 801 | -4 842 128 | 68 470 150 | 72 388 840 | 26 201 889 | 28 526 994 | 312 |
| 2020 | 123 593 485 | -4 416 295 | 72 371 981 | 79 372 309 | 28 472 403 | 33 348 780 | 322 |
| 2019 | 122 542 127 | 395 460 | 63 711 351 | 72 072 243 | 31 963 464 | 37 173 108 | 357 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises119 895 680 lei
-2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NEPTUN SA”
| Cod CAEN preponderent | 2815 Rev. 2 (echivalent: 2815 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Descriere Activitate | Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Cod CAEN principal | 28 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea de mașini, utilaje și echipamente n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Prahova , domeniul 2815: Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NEPTUN SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NEPTUN SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NEPTUN SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 58.010.755 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.630.185 |
| Stocuri | 10.665.776 |
| Creante | 8.176.359 |
| Casa si conturi la banci | 1.788.050 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 416.676 |
| DATORII | 66.211.158 |
| VENITURI IN AVANS | 7.204 |
| PROVIZIOANE | 983.830 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.855.424 |
| Capital subscris varsat | 14.263.083 |
| Cifra de afaceri neta | 122.734.496 |
| VENITURI TOTALE | 127.399.467 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.192.322 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.792.855 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.792.855 |
| Numar mediu de salariati | 309 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 61.909.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.297.710 |
| Stocuri | 10.844.398 |
| Creante | 8.913.952 |
| Casa si conturi la banci | 539.360 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 404.870 |
| DATORII | 69.961.568 |
| VENITURI IN AVANS | 11.931 |
| PROVIZIOANE | 1.122.785 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.516.107 |
| Capital subscris varsat | 14.263.083 |
| Cifra de afaceri neta | 128.260.558 |
| VENITURI TOTALE | 127.289.241 |
| CHELTUIELI TOTALE | 132.951.361 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.662.120 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.662.120 |
| Numar mediu de salariati | 312 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.208.490 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.168.561 |
| Stocuri | 14.829.575 |
| Creante | 11.007.362 |
| Casa si conturi la banci | 1.331.624 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 425.063 |
| DATORII | 76.254.965 |
| VENITURI IN AVANS | 171.041 |
| PROVIZIOANE | 1.192.882 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.183.226 |
| Capital subscris varsat | 14.263.083 |
| Cifra de afaceri neta | 132.319.254 |
| VENITURI TOTALE | 133.984.766 |
| CHELTUIELI TOTALE | 142.536.109 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.551.343 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.551.343 |
| Numar mediu de salariati | 302 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 72.388.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.201.889 |
| Stocuri | 16.863.288 |
| Creante | 8.477.335 |
| Casa si conturi la banci | 861.266 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 426.576 |
| DATORII | 68.470.150 |
| VENITURI IN AVANS | 1.069.424 |
| PROVIZIOANE | 950.737 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.526.994 |
| Capital subscris varsat | 14.263.083 |
| Cifra de afaceri neta | 118.902.801 |
| VENITURI TOTALE | 122.841.532 |
| CHELTUIELI TOTALE | 127.683.660 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.842.128 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.842.128 |
| Numar mediu de salariati | 312 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 79.372.309 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.472.403 |
| Stocuri | 16.231.945 |
| Creante | 9.769.795 |
| Casa si conturi la banci | 2.470.663 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 455.206 |
| DATORII | 72.371.981 |
| VENITURI IN AVANS | 1.980.682 |
| PROVIZIOANE | 598.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.348.780 |
| Capital subscris varsat | 14.270.333 |
| Cifra de afaceri neta | 123.593.485 |
| VENITURI TOTALE | 126.622.874 |
| CHELTUIELI TOTALE | 131.039.169 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.416.295 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.416.295 |
| Numar mediu de salariati | 322 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 72.072.243 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.963.464 |
| Stocuri | 16.104.018 |
| Creante | 14.366.212 |
| Casa si conturi la banci | 1.493.234 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 323.917 |
| DATORII | 63.711.351 |
| VENITURI IN AVANS | 2.876.690 |
| PROVIZIOANE | 598.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.173.108 |
| Capital subscris varsat | 14.270.333 |
| Cifra de afaceri neta | 122.542.127 |
| VENITURI TOTALE | 122.888.237 |
| CHELTUIELI TOTALE | 122.492.777 |
| Profitul brut | 395.460 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 395.460 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 357 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 72.814.233 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.986.748 |
| Stocuri | 22.670.055 |
| Creante | 12.142.537 |
| Casa si conturi la banci | 1.174.156 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 418.875 |
| DATORII | 68.060.885 |
| VENITURI IN AVANS | 3.778.893 |
| PROVIZIOANE | 598.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.781.603 |
| Capital subscris varsat | 14.270.333 |
| Cifra de afaceri neta | 121.730.493 |
| VENITURI TOTALE | 124.092.795 |
| CHELTUIELI TOTALE | 123.872.551 |
| Profitul brut | 220.244 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 220.244 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 335 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 78.959.084 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.630.679 |
| Stocuri | 18.377.346 |
| Creante | 14.489.758 |
| Casa si conturi la banci | 760.065 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 457.759 |
| DATORII | 71.168.597 |
| VENITURI IN AVANS | 4.690.934 |
| PROVIZIOANE | 598.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.589.516 |
| Capital subscris varsat | 14.270.333 |
| Cifra de afaceri neta | 121.163.078 |
| VENITURI TOTALE | 124.386.251 |
| CHELTUIELI TOTALE | 134.581.644 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.195.393 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.195.393 |
| Numar mediu de salariati | 331 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 78.374.758 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 46.378.759 |
| Stocuri | 17.212.571 |
| Creante | 20.798.824 |
| Casa si conturi la banci | 8.367.364 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 62.637 |
| DATORII | 70.952.200 |
| VENITURI IN AVANS | 6.431.313 |
| PROVIZIOANE | 598.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 46.834.166 |
| Capital subscris varsat | 14.270.333 |
| Cifra de afaceri neta | 118.958.467 |
| VENITURI TOTALE | 122.811.183 |
| CHELTUIELI TOTALE | 130.729.144 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.917.961 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.917.961 |
| Numar mediu de salariati | 311 |