HOEGANAES CORPORATION EUROPE SA
| Denumire | HOEGANAES CORPORATION EUROPE SA |
| CUI | 13117640 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000255109 |
| EUID | ROONRC.J10/255/2000 |
| CAEN | 2410 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-06-16 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SÜLTRUP JÖRN PHILIPP | - | Germania |
| VOSS ERNST MATTHIAS | - | Germania |
| EICHHOLZ PETER JOHANNES CHRISTOPH | - | Germania |
| OANCEA DRAGOŞ GHEORGHE | - | România |
| JILAVU DĂNUŢ EMIL | - | România |
| CĂPRARIU ZENO-MUGUREL-CORIOLAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 400 250 963 | -65 824 840 | 132 278 008 | 107 991 439 | 175 982 197 | 141 611 883 | 145 |
| 2024 | 389 691 128 | 375 960 | 105 596 287 | 154 205 593 | 149 304 005 | 195 223 913 | 143 |
| 2023 | 432 117 580 | -10 145 363 | 83 275 662 | 127 032 084 | 131 367 129 | 172 706 740 | 143 |
| 2022 | 417 199 892 | 1 106 779 | 61 125 176 | 120 653 082 | 125 613 722 | 182 852 103 | 140 |
| 2021 | 353 629 492 | 4 871 534 | 55 970 323 | 119 329 982 | 119 850 231 | 181 745 326 | 133 |
| 2020 | 244 318 358 | -3 536 243 | 49 453 463 | 105 458 559 | 119 036 325 | 164 594 949 | 127 |
| 2019 | 283 845 623 | 6 110 770 | 21 744 417 | 107 783 230 | 123 566 205 | 208 131 193 | 137 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises400 250 963 lei
3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HOEGANAES CORPORATION EUROPE SA”
| Cod CAEN preponderent | 2410 Rev. 2 (echivalent: 2410 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Descriere Activitate | Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Cod CAEN principal | 24 Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Descriere activitate (principal) | Industria metalurgică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Buzău , domeniul 2410: Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HOEGANAES CORPORATION EUROPE SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HOEGANAES CORPORATION EUROPE SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HOEGANAES CORPORATION EUROPE SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 154.205.593 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 149.304.005 |
| Stocuri | 52.853.444 |
| Creante | 73.852.759 |
| Casa si conturi la banci | 22.597.802 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 360.274 |
| DATORII | 105.596.287 |
| PROVIZIOANE | 3.049.672 |
| CAPITALURI - TOTAL | 195.223.913 |
| Capital subscris varsat | 92.434.900 |
| Cifra de afaceri neta | 389.691.128 |
| VENITURI TOTALE | 409.025.140 |
| CHELTUIELI TOTALE | 404.892.369 |
| Profitul brut | 4.132.771 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 375.960 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 143 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 127.032.084 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 131.367.129 |
| Stocuri | 41.796.784 |
| Creante | 78.341.260 |
| Casa si conturi la banci | 11.229.085 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 464.438 |
| DATORII | 83.275.662 |
| PROVIZIOANE | 2.881.249 |
| CAPITALURI - TOTAL | 172.706.740 |
| Capital subscris varsat | 92.434.900 |
| Cifra de afaceri neta | 432.117.580 |
| VENITURI TOTALE | 459.779.242 |
| CHELTUIELI TOTALE | 469.924.605 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.145.363 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.145.363 |
| Numar mediu de salariati | 143 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 120.653.082 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 125.613.722 |
| Stocuri | 52.403.607 |
| Creante | 68.992.062 |
| Casa si conturi la banci | 4.218.053 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 710.119 |
| DATORII | 61.125.176 |
| PROVIZIOANE | 2.999.644 |
| CAPITALURI - TOTAL | 182.852.103 |
| Capital subscris varsat | 92.434.900 |
| Cifra de afaceri neta | 417.199.892 |
| VENITURI TOTALE | 434.832.105 |
| CHELTUIELI TOTALE | 431.652.760 |
| Profitul brut | 3.179.345 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.106.779 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 140 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 119.329.982 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 119.850.231 |
| Stocuri | 45.160.708 |
| Creante | 59.376.523 |
| Casa si conturi la banci | 15.313.000 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 692.945 |
| DATORII | 55.970.323 |
| VENITURI IN AVANS | 975 |
| PROVIZIOANE | 2.156.534 |
| CAPITALURI - TOTAL | 181.745.326 |
| Capital subscris varsat | 92.434.900 |
| Cifra de afaceri neta | 353.629.492 |
| VENITURI TOTALE | 360.168.159 |
| CHELTUIELI TOTALE | 353.202.485 |
| Profitul brut | 6.965.674 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.871.534 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 133 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105.458.559 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 119.036.325 |
| Stocuri | 36.750.198 |
| Creante | 59.113.361 |
| Casa si conturi la banci | 23.172.766 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 964.755 |
| DATORII | 49.453.463 |
| VENITURI IN AVANS | 975 |
| PROVIZIOANE | 11.410.252 |
| CAPITALURI - TOTAL | 164.594.949 |
| Capital subscris varsat | 92.434.900 |
| Cifra de afaceri neta | 244.318.358 |
| VENITURI TOTALE | 246.279.740 |
| CHELTUIELI TOTALE | 247.530.719 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.250.979 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.536.243 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 107.783.230 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 123.566.205 |
| Stocuri | 38.755.254 |
| Creante | 64.336.808 |
| Casa si conturi la banci | 20.474.143 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 998.949 |
| DATORII | 21.744.417 |
| VENITURI IN AVANS | 975 |
| PROVIZIOANE | 2.471.799 |
| CAPITALURI - TOTAL | 208.131.193 |
| Capital subscris varsat | 92.434.900 |
| Cifra de afaceri neta | 283.845.623 |
| VENITURI TOTALE | 289.379.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 281.754.796 |
| Profitul brut | 7.624.971 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.110.770 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 137 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 121.194.579 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 140.436.068 |
| Stocuri | 37.087.703 |
| Creante | 89.006.126 |
| Casa si conturi la banci | 14.342.239 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.252.103 |
| DATORII | 67.875.779 |
| VENITURI IN AVANS | 975 |
| PROVIZIOANE | 1.634.507 |
| CAPITALURI - TOTAL | 193.371.489 |
| Capital subscris varsat | 92.434.900 |
| Cifra de afaceri neta | 288.578.767 |
| VENITURI TOTALE | 300.521.498 |
| CHELTUIELI TOTALE | 282.507.623 |
| Profitul brut | 18.013.875 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.292.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 140 |