HABAU S.R.L.
| Denumire | HABAU S.R.L. |
| CUI | 13092995 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000519292 |
| EUID | ROONRC.J2000000519292 |
| CAEN | 4324 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-06-07 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| OTTO CĂTĂLINA-DIDINA | - | România |
| KARL LEIDENFROST | - | Austria |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 440 918 716 | 487 213 | 394 600 759 | 11 197 476 | 434 834 293 | 20 839 893 | 235 |
| 2024 | 256 740 237 | -28 808 029 | 255 400 867 | 12 044 553 | 252 554 549 | -12 000 420 | 226 |
| 2023 | 407 908 238 | 10 534 530 | 210 543 058 | 14 521 327 | 231 820 362 | 16 807 609 | 235 |
| 2022 | 114 743 338 | -26 067 338 | 209 023 283 | 18 031 526 | 214 567 215 | 6 273 079 | 235 |
| 2021 | 107 980 338 | -2 470 383 | 42 818 437 | 22 009 832 | 72 302 816 | 32 340 417 | 253 |
| 2020 | 265 397 485 | 8 481 364 | 99 710 004 | 17 601 628 | 143 591 843 | 34 810 801 | 329 |
| 2019 | 191 240 591 | 8 183 361 | 54 224 519 | 21 541 436 | 78 285 137 | 26 329 437 | 270 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises440 918 716 lei
72%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HABAU S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4324 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte lucrări de instalații pentru construcții |
| Descriere Activitate | Alte lucrări de instalații pentru construcții |
| Cod CAEN principal | 43 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 1 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Prahova , domeniul 4324: Alte lucrări de instalații pentru construcții
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HABAU S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HABAU S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HABAU S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.521.327 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 239.779.592 |
| Stocuri | 133.018.134 |
| Creante | 94.863.044 |
| Casa si conturi la banci | 11.898.414 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 701.946 |
| DATORII | 211.730.973 |
| PROVIZIOANE | 19.692.968 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.578.924 |
| Capital subscris varsat | 11.350.280 |
| Cifra de afaceri neta | 407.908.238 |
| VENITURI TOTALE | 509.080.231 |
| CHELTUIELI TOTALE | 490.030.451 |
| Profitul brut | 19.049.780 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.305.845 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 235 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.031.526 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 214.567.215 |
| Stocuri | 95.919.775 |
| Creante | 96.859.331 |
| Casa si conturi la banci | 21.788.109 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 817.510 |
| DATORII | 209.023.283 |
| VENITURI IN AVANS | 238 |
| PROVIZIOANE | 18.119.651 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.273.079 |
| Capital subscris varsat | 11.350.280 |
| Cifra de afaceri neta | 114.743.338 |
| VENITURI TOTALE | 125.431.955 |
| CHELTUIELI TOTALE | 151.810.886 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 26.378.931 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 26.067.338 |
| Numar mediu de salariati | 235 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.009.832 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 72.302.816 |
| Stocuri | 42.410.263 |
| Creante | 13.181.985 |
| Casa si conturi la banci | 16.710.568 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 286.468 |
| DATORII | 42.818.437 |
| VENITURI IN AVANS | 15.174 |
| PROVIZIOANE | 19.425.088 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.340.417 |
| Capital subscris varsat | 11.350.280 |
| Cifra de afaceri neta | 107.980.338 |
| VENITURI TOTALE | 114.241.146 |
| CHELTUIELI TOTALE | 116.398.132 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.156.986 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.470.383 |
| Numar mediu de salariati | 253 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.601.628 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 143.591.843 |
| Stocuri | 45.809.462 |
| Creante | 81.935.997 |
| Casa si conturi la banci | 15.846.384 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.142.677 |
| DATORII | 99.710.004 |
| VENITURI IN AVANS | 39.588 |
| PROVIZIOANE | 27.775.755 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.810.801 |
| Capital subscris varsat | 11.350.280 |
| Cifra de afaceri neta | 265.397.485 |
| VENITURI TOTALE | 279.869.700 |
| CHELTUIELI TOTALE | 269.577.329 |
| Profitul brut | 10.292.371 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.481.364 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 329 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.541.436 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 78.285.137 |
| Stocuri | 22.107.136 |
| Creante | 39.849.019 |
| Casa si conturi la banci | 16.328.982 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 435.145 |
| DATORII | 54.224.519 |
| VENITURI IN AVANS | 77.287 |
| PROVIZIOANE | 19.630.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.329.437 |
| Capital subscris varsat | 11.350.280 |
| Cifra de afaceri neta | 191.240.591 |
| VENITURI TOTALE | 212.053.477 |
| CHELTUIELI TOTALE | 202.274.982 |
| Profitul brut | 9.778.495 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.183.361 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 270 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.581.538 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.938.469 |
| Stocuri | 7.128.069 |
| Creante | 32.277.139 |
| Casa si conturi la banci | 9.533.261 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 947.026 |
| DATORII | 33.936.660 |
| VENITURI IN AVANS | 335.123 |
| PROVIZIOANE | 10.630.825 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.564.425 |
| Capital subscris varsat | 11.350.280 |
| Cifra de afaceri neta | 110.741.650 |
| VENITURI TOTALE | 110.779.564 |
| CHELTUIELI TOTALE | 101.837.330 |
| Profitul brut | 8.942.234 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.455.320 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 149 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.412.222 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.823.922 |
| Stocuri | 1.527.494 |
| Creante | 3.747.582 |
| Casa si conturi la banci | 2.548.846 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 382.506 |
| DATORII | 3.254.352 |
| VENITURI IN AVANS | 10.026 |
| PROVIZIOANE | 5.245.167 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.109.105 |
| Capital subscris varsat | 11.350.280 |
| Cifra de afaceri neta | 9.886.933 |
| VENITURI TOTALE | 10.953.911 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.964.580 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.010.669 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.010.669 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.391.887 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.097.079 |
| Stocuri | 839.806 |
| Creante | 27.031.843 |
| Casa si conturi la banci | 20.225.430 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 290.723 |
| DATORII | 27.923.259 |
| VENITURI IN AVANS | 13.464 |
| PROVIZIOANE | 5.723.192 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.119.774 |
| Capital subscris varsat | 11.350.280 |
| Cifra de afaceri neta | 88.709.178 |
| VENITURI TOTALE | 89.122.465 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.400.582 |
| Profitul brut | 13.721.883 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.287.250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 112 |