INTERCEREAL SA
| Denumire | INTERCEREAL SA |
| CUI | 12885143 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000049212 |
| EUID | ROONRC.J2000000049212 |
| CAEN | 4611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-04-07 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DOGARU SORIN CEZAR | - | România |
| BODRON GABRIELA | - | România |
| CADAR MARCEL GICU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 194 551 621 | 10 162 451 | 448 800 700 | 293 226 775 | 209 203 328 | 53 614 891 | 247 |
| 2024 | 156 850 335 | -40 697 648 | 435 875 654 | 261 734 917 | 209 106 556 | 36 291 438 | 271 |
| 2023 | 145 993 374 | -14 484 870 | 449 799 676 | 261 302 548 | 263 479 583 | 75 129 524 | 293 |
| 2022 | 98 988 371 | 24 114 128 | 350 600 219 | 182 033 501 | 263 448 428 | 95 768 155 | 288 |
| 2021 | 154 365 214 | 43 303 993 | 129 468 579 | 83 605 487 | 183 534 679 | 137 935 312 | 264 |
| 2020 | 115 370 666 | 18 566 882 | 86 048 503 | 51 873 519 | 148 255 024 | 114 067 939 | 262 |
| 2019 | 105 395 487 | 673 041 | 133 310 082 | 31 931 923 | 236 900 712 | 135 538 763 | 218 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises194 551 621 lei
24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INTERCEREAL SA”
| Cod CAEN preponderent | 4611 Rev. 2 (echivalent: 4611 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate |
| Descriere Activitate | Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate |
| Cod CAEN principal | 46 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Ialomiţa , domeniul 4611: Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INTERCEREAL SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INTERCEREAL SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INTERCEREAL SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 261.734.917 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 209.106.556 |
| Stocuri | 162.922.742 |
| Creante | 40.183.065 |
| Casa si conturi la banci | 196.210 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.860.369 |
| DATORII | 435.875.654 |
| VENITURI IN AVANS | 534.750 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.291.438 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 156.850.335 |
| VENITURI TOTALE | 173.571.440 |
| CHELTUIELI TOTALE | 214.269.088 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 40.697.648 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 40.697.648 |
| Numar mediu de salariati | 271 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 261.302.548 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 263.479.583 |
| Stocuri | 207.913.064 |
| Creante | 47.194.342 |
| Casa si conturi la banci | 2.389.877 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 745.094 |
| DATORII | 449.799.676 |
| VENITURI IN AVANS | 572.946 |
| PROVIZIOANE | 25.079 |
| CAPITALURI - TOTAL | 75.129.524 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 145.993.374 |
| VENITURI TOTALE | 214.257.258 |
| CHELTUIELI TOTALE | 228.742.128 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.484.870 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 14.484.870 |
| Numar mediu de salariati | 293 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 182.033.501 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 263.448.428 |
| Stocuri | 221.087.505 |
| Creante | 31.516.184 |
| Casa si conturi la banci | 10.844.739 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 914.790 |
| DATORII | 350.600.219 |
| PROVIZIOANE | 28.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 95.768.155 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 98.988.371 |
| VENITURI TOTALE | 263.689.464 |
| CHELTUIELI TOTALE | 237.240.248 |
| Profitul brut | 26.449.216 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.114.128 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 288 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 83.605.487 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 183.534.679 |
| Stocuri | 105.885.617 |
| Creante | 74.504.910 |
| Casa si conturi la banci | 3.144.152 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 292.070 |
| DATORII | 129.468.579 |
| PROVIZIOANE | 28.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 137.935.312 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 154.365.214 |
| VENITURI TOTALE | 195.876.373 |
| CHELTUIELI TOTALE | 150.387.033 |
| Profitul brut | 45.489.340 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 43.303.993 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 264 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.873.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 148.255.024 |
| Stocuri | 107.528.368 |
| Creante | 37.163.987 |
| Casa si conturi la banci | 3.562.669 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 149.225 |
| DATORII | 86.048.503 |
| PROVIZIOANE | 161.326 |
| CAPITALURI - TOTAL | 114.067.939 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 115.370.666 |
| VENITURI TOTALE | 201.392.865 |
| CHELTUIELI TOTALE | 181.023.054 |
| Profitul brut | 20.369.811 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.566.882 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 262 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 31.931.923 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 236.900.712 |
| Stocuri | 122.738.528 |
| Creante | 111.634.734 |
| Casa si conturi la banci | 2.527.450 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 187.054 |
| DATORII | 133.310.082 |
| PROVIZIOANE | 170.844 |
| CAPITALURI - TOTAL | 135.538.763 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 105.395.487 |
| VENITURI TOTALE | 166.913.208 |
| CHELTUIELI TOTALE | 163.586.242 |
| Profitul brut | 3.326.966 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 673.041 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 218 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 58.462.935 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 154.924.366 |
| Stocuri | 49.918.505 |
| Creante | 104.882.715 |
| Casa si conturi la banci | 123.146 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.253.722 |
| DATORII | 71.795.759 |
| PROVIZIOANE | 181.433 |
| CAPITALURI - TOTAL | 143.663.831 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 123.340.467 |
| VENITURI TOTALE | 136.064.210 |
| CHELTUIELI TOTALE | 118.606.462 |
| Profitul brut | 17.457.748 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.417.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 251 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.004.273 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 171.980.095 |
| Stocuri | 60.131.489 |
| Creante | 109.369.631 |
| Casa si conturi la banci | 2.478.975 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 749.987 |
| DATORII | 103.566.629 |
| PROVIZIOANE | 131.662 |
| CAPITALURI - TOTAL | 136.036.064 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 113.219.816 |
| VENITURI TOTALE | 146.338.349 |
| CHELTUIELI TOTALE | 118.906.546 |
| Profitul brut | 27.431.803 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.796.092 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 276 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.345.678 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 162.572.302 |
| Stocuri | 46.934.535 |
| Creante | 102.787.235 |
| Casa si conturi la banci | 12.850.532 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 788.438 |
| DATORII | 64.177.424 |
| PROVIZIOANE | 131.662 |
| CAPITALURI - TOTAL | 144.397.332 |
| Capital subscris varsat | 39.248.350 |
| Cifra de afaceri neta | 109.636.849 |
| VENITURI TOTALE | 160.414.864 |
| CHELTUIELI TOTALE | 123.495.997 |
| Profitul brut | 36.918.867 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 31.358.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 306 |