NIDEC MOTOR CORPORATION ROMANIA S.A.
| Denumire | NIDEC MOTOR CORPORATION ROMANIA S.A. |
| CUI | 128396 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000030030 |
| EUID | ROONRC.J03/30/1991 |
| CAEN | 2711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-23 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GENTILE ALBERTO | - | Italia |
| TARANZANO VALTER | - | Italia |
| DRUSIAN KATIA | - | Italia |
| SPITERI KENNETH | - | Malta |
| SPITERI KENNETH | - | Malta |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 132 481 658 | -33 808 072 | 88 323 327 | 190 023 061 | 93 878 534 | 195 572 803 | 0 |
| 2024 | 147 550 822 | -41 818 976 | 126 914 625 | 234 698 273 | 113 913 605 | 221 587 912 | 241 |
| 2023 | 141 383 844 | -50 406 129 | 407 090 683 | 266 047 856 | 122 879 661 | -17 973 001 | 0 |
| 2022 | 178 518 790 | -25 341 759 | 385 200 912 | 314 251 011 | 100 951 599 | 29 574 666 | 241 |
| 2021 | 252 786 668 | -17 515 356 | 436 706 149 | 334 640 351 | 143 383 417 | 40 484 447 | 300 |
| 2020 | 224 090 550 | -25 834 091 | 419 503 939 | 365 181 215 | 107 780 643 | 52 537 878 | 520 |
| 2019 | 241 258 858 | -7 877 041 | 451 903 082 | 394 781 176 | 141 828 639 | 78 557 031 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises132 481 658 lei
-10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NIDEC MOTOR CORPORATION ROMANIA S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 2711 Rev. 2 (echivalent: 2711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Descriere Activitate | Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NIDEC MOTOR CORPORATION ROMANIA S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NIDEC MOTOR CORPORATION ROMANIA S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NIDEC MOTOR CORPORATION ROMANIA S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 234.698.273 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 113.913.605 |
| Stocuri | 67.669.731 |
| Creante | 45.371.080 |
| Casa si conturi la banci | 872.794 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 126.914.625 |
| VENITURI IN AVANS | 109.341 |
| CAPITALURI - TOTAL | 221.587.912 |
| Capital subscris varsat | 63.566.295 |
| Cifra de afaceri neta | 147.550.822 |
| VENITURI TOTALE | 144.761.336 |
| CHELTUIELI TOTALE | 185.449.253 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 40.687.917 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 41.818.976 |
| Numar mediu de salariati | 241 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 266.047.856 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 122.879.661 |
| Stocuri | 66.887.182 |
| Creante | 54.847.210 |
| Casa si conturi la banci | 1.145.269 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 201.353 |
| DATORII | 407.090.683 |
| VENITURI IN AVANS | 11.188 |
| CAPITALURI - TOTAL | -17.973.001 |
| Capital subscris varsat | 38.686.795 |
| Cifra de afaceri neta | 141.383.844 |
| VENITURI TOTALE | 161.375.850 |
| CHELTUIELI TOTALE | 211.781.979 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 50.406.129 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 50.406.129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 314.251.011 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 100.951.599 |
| Stocuri | 62.912.252 |
| Creante | 35.159.877 |
| Casa si conturi la banci | 2.879.470 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 526.934 |
| DATORII | 385.200.912 |
| VENITURI IN AVANS | 37.286 |
| PROVIZIOANE | 916.680 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.574.666 |
| Capital subscris varsat | 38.686.795 |
| Cifra de afaceri neta | 178.518.790 |
| VENITURI TOTALE | 180.860.715 |
| CHELTUIELI TOTALE | 206.202.474 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 25.341.759 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 25.341.759 |
| Numar mediu de salariati | 241 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 334.640.351 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 143.383.417 |
| Stocuri | 52.528.621 |
| Creante | 81.930.526 |
| Casa si conturi la banci | 8.924.270 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 123.457 |
| DATORII | 436.706.149 |
| VENITURI IN AVANS | 39.949 |
| PROVIZIOANE | 916.680 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.484.447 |
| Capital subscris varsat | 38.686.795 |
| Cifra de afaceri neta | 252.786.668 |
| VENITURI TOTALE | 255.448.078 |
| CHELTUIELI TOTALE | 272.963.434 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.515.356 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 17.515.356 |
| Numar mediu de salariati | 300 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 113.193.351 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 69.070.965 |
| Stocuri | 31.411.796 |
| Creante | 35.759.345 |
| Casa si conturi la banci | 1.899.824 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104.003 |
| DATORII | 72.107.863 |
| VENITURI IN AVANS | 30.613 |
| PROVIZIOANE | 695.478 |
| CAPITALURI - TOTAL | 109.534.365 |
| Capital subscris varsat | 38.686.795 |
| Cifra de afaceri neta | 133.002.340 |
| VENITURI TOTALE | 136.193.342 |
| CHELTUIELI TOTALE | 136.540.363 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 347.021 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.129.375 |
| Numar mediu de salariati | 481 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 71.434.788 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.833.695 |
| Stocuri | 16.091.400 |
| Creante | 37.783.389 |
| Casa si conturi la banci | 958.906 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 87.898 |
| DATORII | 42.242.526 |
| VENITURI IN AVANS | 36.132 |
| PROVIZIOANE | 695.478 |
| CAPITALURI - TOTAL | 83.382.245 |
| Capital subscris varsat | 12.285.670 |
| Cifra de afaceri neta | 92.773.733 |
| VENITURI TOTALE | 106.152.146 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.810.663 |
| Profitul brut | 3.341.483 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.020.146 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 338 |