FABRICA DE ZAHĂR PREMIUM LUDUŞ S.A.
| Denumire | FABRICA DE ZAHĂR PREMIUM LUDUŞ S.A. |
| CUI | 1233870 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000237264 |
| EUID | ROONRC.J1991000237264 |
| CAEN | 1081 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-18 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NEAGU MIHAELA-ELENA | - | România |
| POROJAN VALI | - | România |
| ALEXANDRESCU IONELA-VALENTINA | - | România |
| SIMIONESCU MIRCEA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 164 909 631 | 16 131 074 | 119 958 193 | 72 013 464 | 70 926 154 | 20 969 404 | 154 |
| 2024 | 146 104 546 | -17 326 671 | 202 162 924 | 64 871 957 | 142 632 643 | 4 838 331 | 150 |
| 2023 | 47 391 824 | 92 130 643 | 80 667 624 | 64 514 132 | 68 865 677 | 22 165 002 | 114 |
| 2022 | 73 336 781 | -95 619 815 | 95 463 426 | 16 319 993 | 17 343 458 | -69 965 641 | 140 |
| 2021 | 158 035 537 | -7 003 009 | 196 911 299 | 76 032 981 | 147 974 873 | 25 654 174 | 174 |
| 2020 | 158 872 389 | -25 627 364 | 158 382 180 | 67 831 751 | 115 753 054 | 23 625 567 | 184 |
| 2019 | 180 518 427 | -27 812 067 | 158 012 444 | 67 428 087 | 141 587 466 | 49 252 931 | 194 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises164 909 631 lei
13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FABRICA DE ZAHĂR PREMIUM LUDUŞ S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 1081 Rev. 2 (echivalent: 1081 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea zahărului |
| Descriere Activitate | Fabricarea zahărului |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea zahărului |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Mureş , domeniul 1081: Fabricarea zahărului
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FABRICA DE ZAHĂR PREMIUM LUDUŞ S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FABRICA DE ZAHĂR PREMIUM LUDUŞ S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FABRICA DE ZAHĂR PREMIUM LUDUŞ S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 64.871.957 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 142.632.643 |
| Stocuri | 92.539.783 |
| Creante | 49.889.940 |
| Casa si conturi la banci | 202.920 |
| DATORII | 202.162.924 |
| VENITURI IN AVANS | 480.000 |
| PROVIZIOANE | 23.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.838.331 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 146.104.546 |
| VENITURI TOTALE | 157.358.294 |
| CHELTUIELI TOTALE | 174.684.965 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.326.671 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 17.326.671 |
| Numar mediu de salariati | 150 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 64.514.132 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 68.865.677 |
| Stocuri | 64.356.736 |
| Creante | 4.366.646 |
| Casa si conturi la banci | 142.295 |
| DATORII | 80.667.624 |
| VENITURI IN AVANS | 30.523.838 |
| PROVIZIOANE | 23.345 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.165.002 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 47.391.824 |
| VENITURI TOTALE | 132.271.729 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.141.086 |
| Profitul brut | 92.130.643 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 92.130.643 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.319.993 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.343.458 |
| Stocuri | 2.089.067 |
| Creante | 13.113.684 |
| Casa si conturi la banci | 2.140.707 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 183.926 |
| DATORII | 95.463.426 |
| PROVIZIOANE | 8.349.592 |
| CAPITALURI - TOTAL | -69.965.641 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 73.336.781 |
| VENITURI TOTALE | 24.053.051 |
| CHELTUIELI TOTALE | 119.672.866 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 95.619.815 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 95.619.815 |
| Numar mediu de salariati | 140 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 76.032.981 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 147.974.873 |
| Stocuri | 81.589.058 |
| Creante | 59.852.500 |
| Casa si conturi la banci | 6.533.315 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 164.412 |
| DATORII | 196.911.299 |
| PROVIZIOANE | 1.606.793 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.654.174 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 158.035.537 |
| VENITURI TOTALE | 170.425.483 |
| CHELTUIELI TOTALE | 175.843.514 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.418.031 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.003.009 |
| Numar mediu de salariati | 174 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.831.751 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 115.753.054 |
| Stocuri | 56.016.736 |
| Creante | 55.598.652 |
| Casa si conturi la banci | 4.137.666 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 138.816 |
| DATORII | 158.382.180 |
| PROVIZIOANE | 1.715.874 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.625.567 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 158.872.389 |
| VENITURI TOTALE | 151.112.162 |
| CHELTUIELI TOTALE | 174.319.526 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 23.207.364 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 25.627.364 |
| Numar mediu de salariati | 184 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.428.087 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 141.587.466 |
| Stocuri | 81.727.241 |
| Creante | 59.141.334 |
| Casa si conturi la banci | 718.891 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 83.646 |
| DATORII | 158.012.444 |
| PROVIZIOANE | 1.833.824 |
| CAPITALURI - TOTAL | 49.252.931 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 180.518.427 |
| VENITURI TOTALE | 215.284.022 |
| CHELTUIELI TOTALE | 243.096.089 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 27.812.067 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 27.812.067 |
| Numar mediu de salariati | 194 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 70.768.414 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 118.462.474 |
| Stocuri | 49.761.047 |
| Creante | 61.248.954 |
| Casa si conturi la banci | 7.452.473 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.297 |
| DATORII | 110.439.707 |
| PROVIZIOANE | 1.796.480 |
| CAPITALURI - TOTAL | 77.064.998 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 171.190.762 |
| VENITURI TOTALE | 174.475.952 |
| CHELTUIELI TOTALE | 193.025.145 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 18.549.193 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 18.549.193 |
| Numar mediu de salariati | 210 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.648.312 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 178.131.705 |
| Stocuri | 64.792.625 |
| Creante | 58.225.528 |
| Casa si conturi la banci | 55.113.552 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 78.118 |
| DATORII | 154.234.480 |
| PROVIZIOANE | 2.100.815 |
| CAPITALURI - TOTAL | 88.522.840 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 218.280.607 |
| VENITURI TOTALE | 215.419.183 |
| CHELTUIELI TOTALE | 229.238.393 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.819.210 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 13.819.210 |
| Numar mediu de salariati | 200 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.438.469 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 208.447.525 |
| Stocuri | 65.114.581 |
| Creante | 112.870.364 |
| Casa si conturi la banci | 30.462.580 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.206 |
| DATORII | 160.834.198 |
| PROVIZIOANE | 5.277.537 |
| CAPITALURI - TOTAL | 109.845.465 |
| Capital subscris varsat | 31.264.590 |
| Cifra de afaceri neta | 238.378.321 |
| VENITURI TOTALE | 251.591.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 253.429.742 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.837.756 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.344.841 |
| Numar mediu de salariati | 192 |