PROGOPO IMPEX SRL – CUI 11988710
Informativ
PROGOPO IMPEX SRL are CUI 11988710, număr de înregistrare J1999000493165 și sediul în Sat Albeşti, Comuna Simnicu de Sus, județul Dolj. Activitatea principală declarată: CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 36.770.290 lei, un profit net de 1.431.473 lei și un număr mediu de 32 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PROGOPO IMPEX SRL |
| CUI | 11988710 |
| Nr. Reg. Com. | J1999000493165 |
| EUID | ROONRC.J16/493/1999 |
| CAEN | 4683 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-07-09 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POPESCU FLORIAN | - | România |
| GOGOŞOIU BOGDAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36 770 290 | 1 431 473 | 10 962 212 | 6 794 622 | 12 674 033 | 8 559 727 | 32 |
| 2024 | 34 256 979 | 1 737 321 | 11 195 671 | 7 157 708 | 14 025 234 | 10 028 255 | 31 |
| 2023 | 31 897 001 | 1 892 133 | 6 998 358 | 7 616 041 | 11 174 682 | 11 820 934 | 32 |
| 2022 | 35 730 994 | 3 193 155 | 7 664 805 | 7 993 089 | 10 819 854 | 11 197 528 | 37 |
| 2021 | 36 639 527 | 3 553 156 | 6 428 592 | 7 057 087 | 8 703 635 | 9 383 004 | 35 |
| 2020 | 29 212 553 | 2 129 581 | 5 640 035 | 4 758 388 | 7 478 077 | 6 629 974 | 34 |
| 2019 | 21 888 034 | 1 254 102 | 4 570 057 | 3 962 711 | 6 356 823 | 5 774 968 | 32 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PROGOPO IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4683 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dolj , domeniul 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 157 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DEPOLIFE CONCEPT S.R.L. – locul 153, 56,13 mil. lei, Bucureşti
- IDEAL FEROLUC SRL – locul 153, 46,26 mil. lei, Bacău
- POSITIVE RING S.R.L. – locul 153, 43,62 mil. lei, Ilfov
- GLOBEX TRADCO SRL – locul 153, 37,38 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- KLIMAD S.R.L. – locul 153, 36,14 mil. lei, Constanţa
- ULTRAFILTER SRL – locul 153, 21,78 mil. lei, Bucureşti
- ALFRED NET SRL – locul 153, 18,43 mil. lei, Bucureşti
- REMEI ROMANIA SRL – locul 153, 15,94 mil. lei, Mureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PROGOPO IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PROGOPO IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PROGOPO IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.157.708 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.025.234 |
| Stocuri | 6.903.241 |
| Creante | 2.535.519 |
| Casa si conturi la banci | 4.586.474 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 65.506 |
| DATORII | 11.195.671 |
| VENITURI IN AVANS | 24.522 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.028.255 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 34.256.979 |
| VENITURI TOTALE | 36.000.621 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.990.827 |
| Profitul brut | 2.009.794 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.737.321 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.616.041 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.174.682 |
| Stocuri | 5.503.524 |
| Creante | 1.957.223 |
| Casa si conturi la banci | 3.713.935 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 67.747 |
| DATORII | 6.998.358 |
| VENITURI IN AVANS | 39.178 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.820.934 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 31.897.001 |
| VENITURI TOTALE | 33.595.286 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.421.200 |
| Profitul brut | 2.174.086 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.892.133 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.993.089 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.819.854 |
| Stocuri | 5.529.649 |
| Creante | 2.595.577 |
| Casa si conturi la banci | 2.694.628 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 65.140 |
| DATORII | 7.664.805 |
| VENITURI IN AVANS | 15.750 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.197.528 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.730.994 |
| VENITURI TOTALE | 36.398.161 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.768.096 |
| Profitul brut | 3.630.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.193.155 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.057.087 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.703.635 |
| Stocuri | 3.925.958 |
| Creante | 2.345.603 |
| Casa si conturi la banci | 2.432.074 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.874 |
| DATORII | 6.428.592 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.383.004 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 36.639.527 |
| VENITURI TOTALE | 37.507.070 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.438.839 |
| Profitul brut | 4.068.231 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.553.156 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.758.388 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.478.077 |
| Stocuri | 4.008.965 |
| Creante | 1.073.107 |
| Casa si conturi la banci | 2.396.005 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.544 |
| DATORII | 5.640.035 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.629.974 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.212.553 |
| VENITURI TOTALE | 28.701.851 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.237.663 |
| Profitul brut | 2.464.188 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.129.581 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.962.711 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.356.823 |
| Stocuri | 4.853.611 |
| Creante | 938.417 |
| Casa si conturi la banci | 564.795 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.491 |
| DATORII | 4.570.057 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.774.968 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.888.034 |
| VENITURI TOTALE | 22.647.070 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.176.417 |
| Profitul brut | 1.470.653 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.254.102 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.128.990 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.723.617 |
| Stocuri | 4.343.129 |
| Creante | 1.287.033 |
| Casa si conturi la banci | 93.455 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.353 |
| DATORII | 4.582.937 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.295.023 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.314.580 |
| VENITURI TOTALE | 19.038.314 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.723.989 |
| Profitul brut | 1.314.325 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.130.529 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.822.181 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.151.105 |
| Stocuri | 3.492.963 |
| Creante | 1.617.316 |
| Casa si conturi la banci | 40.826 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.761 |
| DATORII | 3.827.553 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.164.494 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.565.353 |
| VENITURI TOTALE | 17.727.048 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.230.366 |
| Profitul brut | 1.496.682 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.292.854 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.062.870 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.920.119 |
| Stocuri | 3.192.061 |
| Creante | 1.645.186 |
| Casa si conturi la banci | 79.374 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.298 |
| DATORII | 4.443.907 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.566.380 |
| Capital subscris varsat | 500.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.906.589 |
| VENITURI TOTALE | 17.067.262 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.887.702 |
| Profitul brut | 1.179.560 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 996.148 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |