ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A.
| Denumire | ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A. |
| CUI | 11935340 |
| Nr. Reg. Com. | J1999006083403 |
| EUID | ROONRC.J1999006083403 |
| CAEN | 2362 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-07-05 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JEAN LOUIS GEORGES BERNARD | - | Belgia |
| BOROSZKO ROBERT JACEK | - | Polonia |
| POPA ANDREI | - | România |
| OPREA CORNELIA MARIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 386 198 162 | 62 295 099 | 76 186 108 | 281 714 233 | 172 363 416 | 376 605 674 | 223 |
| 2024 | 360 529 778 | 41 933 914 | 138 492 230 | 281 894 177 | 174 374 175 | 314 310 579 | 219 |
| 2023 | 345 359 729 | 21 653 670 | 130 155 071 | 287 356 102 | 115 429 867 | 272 376 666 | 219 |
| 2022 | 370 527 283 | 31 919 502 | 122 734 060 | 238 620 299 | 132 531 963 | 250 722 996 | 212 |
| 2021 | 306 483 006 | 40 276 546 | 175 345 080 | 206 216 081 | 170 457 546 | 197 571 918 | 210 |
| 2020 | 255 404 060 | 23 177 177 | 161 315 307 | 215 290 954 | 107 756 982 | 157 295 373 | 210 |
| 2019 | 241 443 815 | 17 325 079 | 140 846 247 | 230 623 135 | 48 537 124 | 134 118 194 | 225 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises386 198 162 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 2362 Rev. 2 (echivalent: 2362 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții |
| Cod CAEN principal | 23 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 2362: Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ETEX BUILDING PERFORMANCE S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 281.894.177 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 174.374.175 |
| Stocuri | 43.353.058 |
| Creante | 130.970.750 |
| Casa si conturi la banci | 50.367 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 251.709 |
| DATORII | 138.492.230 |
| PROVIZIOANE | 3.717.252 |
| CAPITALURI - TOTAL | 314.310.579 |
| Capital subscris varsat | 111.281.700 |
| Cifra de afaceri neta | 360.529.778 |
| VENITURI TOTALE | 385.134.161 |
| CHELTUIELI TOTALE | 335.173.069 |
| Profitul brut | 49.961.092 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 41.933.914 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 219 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 287.356.102 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 115.429.867 |
| Stocuri | 31.442.290 |
| Creante | 83.936.640 |
| Casa si conturi la banci | 50.937 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.476.177 |
| DATORII | 130.155.071 |
| PROVIZIOANE | 4.730.409 |
| CAPITALURI - TOTAL | 272.376.666 |
| Capital subscris varsat | 111.281.700 |
| Cifra de afaceri neta | 345.359.729 |
| VENITURI TOTALE | 355.014.539 |
| CHELTUIELI TOTALE | 328.615.732 |
| Profitul brut | 26.398.807 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 21.653.670 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 219 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 238.620.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 132.531.963 |
| Stocuri | 34.247.582 |
| Creante | 98.242.152 |
| Casa si conturi la banci | 42.229 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.365.637 |
| DATORII | 122.734.060 |
| PROVIZIOANE | 4.060.843 |
| CAPITALURI - TOTAL | 250.722.996 |
| Capital subscris varsat | 111.281.700 |
| Cifra de afaceri neta | 370.527.283 |
| VENITURI TOTALE | 377.258.845 |
| CHELTUIELI TOTALE | 338.382.572 |
| Profitul brut | 38.876.273 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 31.919.502 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 212 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 215.290.954 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 107.756.982 |
| Stocuri | 21.750.784 |
| Creante | 85.923.286 |
| Casa si conturi la banci | 82.912 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 159.696 |
| DATORII | 161.315.307 |
| PROVIZIOANE | 4.596.952 |
| CAPITALURI - TOTAL | 157.295.373 |
| Capital subscris varsat | 111.281.700 |
| Cifra de afaceri neta | 255.404.060 |
| VENITURI TOTALE | 258.129.579 |
| CHELTUIELI TOTALE | 228.137.624 |
| Profitul brut | 29.991.955 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.177.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 210 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 230.623.135 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.537.124 |
| Stocuri | 20.600.902 |
| Creante | 27.875.028 |
| Casa si conturi la banci | 61.194 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 204.693 |
| DATORII | 140.846.247 |
| PROVIZIOANE | 4.400.511 |
| CAPITALURI - TOTAL | 134.118.194 |
| Capital subscris varsat | 111.281.700 |
| Cifra de afaceri neta | 241.443.815 |
| VENITURI TOTALE | 244.423.106 |
| CHELTUIELI TOTALE | 225.240.836 |
| Profitul brut | 19.182.270 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.325.079 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 225 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 226.728.036 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 52.573.309 |
| Stocuri | 21.132.663 |
| Creante | 31.391.084 |
| Casa si conturi la banci | 49.562 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 201.028 |
| DATORII | 167.262.302 |
| PROVIZIOANE | 4.288.073 |
| CAPITALURI - TOTAL | 107.951.998 |
| Capital subscris varsat | 111.281.700 |
| Cifra de afaceri neta | 216.948.089 |
| VENITURI TOTALE | 220.763.720 |
| CHELTUIELI TOTALE | 206.071.822 |
| Profitul brut | 14.691.898 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.691.898 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 209 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 231.496.439 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.785.518 |
| Stocuri | 19.336.284 |
| Creante | 24.372.583 |
| Casa si conturi la banci | 76.651 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 222.179 |
| DATORII | 177.281.270 |
| VENITURI IN AVANS | 189.943 |
| PROVIZIOANE | 4.772.823 |
| CAPITALURI - TOTAL | 93.260.100 |
| Capital subscris varsat | 111.281.700 |
| Cifra de afaceri neta | 190.067.281 |
| VENITURI TOTALE | 194.390.668 |
| CHELTUIELI TOTALE | 191.089.217 |
| Profitul brut | 3.301.451 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.301.451 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 232 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 224.160.262 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.255.859 |
| Stocuri | 16.952.214 |
| Creante | 19.254.241 |
| Casa si conturi la banci | 49.404 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 202.577 |
| DATORII | 180.796.635 |
| VENITURI IN AVANS | 189.943 |
| PROVIZIOANE | 2.872.314 |
| CAPITALURI - TOTAL | 76.759.806 |
| Capital subscris varsat | 111.281.700 |
| Cifra de afaceri neta | 151.181.020 |
| VENITURI TOTALE | 151.061.178 |
| CHELTUIELI TOTALE | 151.698.959 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 637.781 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 637.781 |
| Numar mediu de salariati | 236 |