ASO CROMSTEEL S.A.
| Denumire | ASO CROMSTEEL S.A. |
| CUI | 11843301 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000227153 |
| EUID | ROONRC.J2000000227153 |
| CAEN | 2410 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-12-27 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CERVI SILVIO | - | Italia |
| BOTTA LORENZO | - | Italia |
| UBERTO FRANCESCO | - | Italia |
| UBERTO FRANCESCO | - | Italia |
| ROTA ALESSANDRO | - | Italia |
| DIMITRIU ALINA | - | România |
| NEGOESCU IOANA MONICA | - | România |
| MAZOTTI GIANLUIGI | - | Italia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 363 373 739 | -10 172 645 | 241 213 749 | 160 417 353 | 247 269 383 | 163 568 296 | 415 |
| 2024 | 378 844 569 | -7 987 520 | 201 816 268 | 165 510 923 | 211 483 175 | 173 740 942 | 413 |
| 2023 | 453 987 390 | -5 267 280 | 220 947 855 | 148 709 855 | 224 642 590 | 151 069 026 | 428 |
| 2022 | 537 411 592 | 28 347 114 | 239 497 009 | 148 609 646 | 255 080 033 | 163 836 306 | 409 |
| 2021 | 377 055 370 | 13 527 440 | 185 384 248 | 146 782 654 | 176 388 827 | 135 489 192 | 455 |
| 2020 | 249 063 431 | -20 542 096 | 181 304 767 | 133 020 233 | 165 411 714 | 116 579 223 | 396 |
| 2019 | 322 977 430 | 12 434 759 | 169 769 312 | 121 855 481 | 185 087 277 | 137 121 320 | 410 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises363 373 739 lei
-4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ASO CROMSTEEL S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 2410 Rev. 2 (echivalent: 2410 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Descriere Activitate | Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Cod CAEN principal | 24 Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje |
| Descriere activitate (principal) | Industria metalurgică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 8 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Dâmboviţa , domeniul 2410: Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ASO CROMSTEEL S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ASO CROMSTEEL S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ASO CROMSTEEL S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 148.709.855 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 224.642.590 |
| Stocuri | 93.756.448 |
| Creante | 130.291.455 |
| Casa si conturi la banci | 594.687 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 68.875 |
| DATORII | 220.947.855 |
| VENITURI IN AVANS | 22.980 |
| PROVIZIOANE | 1.381.459 |
| CAPITALURI - TOTAL | 151.069.026 |
| Capital subscris varsat | 55.973.942 |
| Cifra de afaceri neta | 453.987.390 |
| VENITURI TOTALE | 479.677.409 |
| CHELTUIELI TOTALE | 484.944.689 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.267.280 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.267.280 |
| Numar mediu de salariati | 428 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 148.609.646 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 255.080.033 |
| Stocuri | 130.172.869 |
| Creante | 123.529.725 |
| Casa si conturi la banci | 1.377.439 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.576.315 |
| DATORII | 239.497.009 |
| VENITURI IN AVANS | 1.205.938 |
| PROVIZIOANE | 726.741 |
| CAPITALURI - TOTAL | 163.836.306 |
| Capital subscris varsat | 55.973.942 |
| Cifra de afaceri neta | 537.411.592 |
| VENITURI TOTALE | 578.245.646 |
| CHELTUIELI TOTALE | 544.304.078 |
| Profitul brut | 33.941.568 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 28.347.114 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 409 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 146.782.654 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 176.388.827 |
| Stocuri | 112.040.504 |
| Creante | 62.637.725 |
| Casa si conturi la banci | 1.710.598 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.780 |
| DATORII | 185.384.248 |
| VENITURI IN AVANS | 1.629.659 |
| PROVIZIOANE | 679.162 |
| CAPITALURI - TOTAL | 135.489.192 |
| Capital subscris varsat | 55.973.942 |
| Cifra de afaceri neta | 377.055.370 |
| VENITURI TOTALE | 383.243.562 |
| CHELTUIELI TOTALE | 368.833.863 |
| Profitul brut | 14.409.699 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.527.440 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 455 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 121.855.481 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 185.087.277 |
| Stocuri | 125.836.211 |
| Creante | 59.217.981 |
| Casa si conturi la banci | 33.085 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 317.168 |
| DATORII | 169.769.312 |
| VENITURI IN AVANS | 49.216 |
| PROVIZIOANE | 320.078 |
| CAPITALURI - TOTAL | 137.121.320 |
| Capital subscris varsat | 55.973.942 |
| Cifra de afaceri neta | 322.977.430 |
| VENITURI TOTALE | 298.625.873 |
| CHELTUIELI TOTALE | 283.929.931 |
| Profitul brut | 14.695.942 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.434.759 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 410 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 112.388.852 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 239.157.984 |
| Stocuri | 128.575.959 |
| Creante | 110.086.650 |
| Casa si conturi la banci | 495.375 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 636.926 |
| DATORII | 216.418.070 |
| VENITURI IN AVANS | 496.753 |
| PROVIZIOANE | 1.023.579 |
| CAPITALURI - TOTAL | 134.245.360 |
| Capital subscris varsat | 55.973.942 |
| Cifra de afaceri neta | 336.038.913 |
| VENITURI TOTALE | 315.869.815 |
| CHELTUIELI TOTALE | 287.545.780 |
| Profitul brut | 28.324.035 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.482.370 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 450 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 92.952.349 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 173.218.642 |
| Stocuri | 103.356.377 |
| Creante | 68.825.120 |
| Casa si conturi la banci | 1.037.145 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 932.942 |
| DATORII | 133.052.234 |
| VENITURI IN AVANS | 1.291.655 |
| PROVIZIOANE | 991.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | 131.768.717 |
| Capital subscris varsat | 55.973.942 |
| Cifra de afaceri neta | 343.435.055 |
| VENITURI TOTALE | 364.601.019 |
| CHELTUIELI TOTALE | 331.009.443 |
| Profitul brut | 33.591.576 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 28.137.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 535 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 91.708.705 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 154.082.112 |
| Stocuri | 95.362.496 |
| Creante | 57.827.994 |
| Casa si conturi la banci | 891.622 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 773.269 |
| DATORII | 128.120.535 |
| VENITURI IN AVANS | 2.086.556 |
| CAPITALURI - TOTAL | 116.356.995 |
| Capital subscris varsat | 55.973.942 |
| Cifra de afaceri neta | 325.923.822 |
| VENITURI TOTALE | 334.492.508 |
| CHELTUIELI TOTALE | 318.107.014 |
| Profitul brut | 16.385.494 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.544.888 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 537 |