GENICA SRL
| Denumire | GENICA SRL |
| CUI | 1136923 |
| Nr. Reg. Com. | J2009000660085 |
| EUID | ROONRC.J14/94/2001 |
| CAEN | 1071 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-06-12 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ARDELEAN T.VIRGINIA | - | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 606 264 | 36 024 | 2 380 179 | — | — | — | 110 |
| 2024 | 13 959 764 | 804 465 | 1 674 092 | 1 777 648 | 1 714 847 | 1 561 289 | 114 |
| 2023 | 13 382 305 | 1 196 891 | 942 753 | 1 529 272 | 1 582 275 | 1 872 577 | 109 |
| 2022 | 11 637 734 | 1 528 296 | 1 018 427 | 1 357 319 | 2 197 037 | 2 182 546 | 105 |
| 2021 | 10 491 204 | 998 588 | 754 250 | 2 950 036 | 1 527 421 | 3 183 393 | 91 |
| 2020 | 9 594 282 | 957 820 | 1 163 252 | 2 939 891 | 979 785 | 2 184 804 | 86 |
| 2019 | 9 589 053 | 1 431 120 | 2 342 393 | 3 368 131 | 1 558 453 | 1 986 172 | 108 |
| 2018 | 9 062 135 | 268 712 | 2 217 018 | 3 982 272 | 472 682 | 1 750 579 | 74 |
| 2017 | 8 761 220 | 717 406 | 1 933 488 | 3 603 054 | 435 511 | 1 587 248 | 58 |
| 2016 | 5 684 419 | 171 851 | 2 284 111 | 3 292 265 | 539 742 | 999 596 | 43 |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 606 264 lei
-3%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GENICA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1071 Rev. 2 (echivalent: 1071 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Descriere Activitate | Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Braşov , domeniul 1071: Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GENICA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GENICA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GENICA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.777.648 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.714.847 |
| Stocuri | 715.989 |
| Creante | 172.874 |
| Casa si conturi la banci | 825.984 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.414 |
| DATORII | 1.674.092 |
| VENITURI IN AVANS | 304.528 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.561.289 |
| Capital subscris varsat | 120.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 13.959.764 |
| VENITURI TOTALE | 22.164.053 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.235.635 |
| Profitul brut | 928.418 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 804.465 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 114 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.529.272 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.582.275 |
| Stocuri | 566.034 |
| Creante | 136.687 |
| Casa si conturi la banci | 879.554 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.784 |
| DATORII | 942.753 |
| VENITURI IN AVANS | 335.001 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.872.577 |
| Capital subscris varsat | 120.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 13.382.305 |
| VENITURI TOTALE | 21.539.302 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.161.584 |
| Profitul brut | 1.377.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.196.891 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 109 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.357.319 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.197.037 |
| Stocuri | 917.470 |
| Creante | 1.081.234 |
| Casa si conturi la banci | 198.333 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.089 |
| DATORII | 1.018.427 |
| VENITURI IN AVANS | 365.472 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.182.546 |
| Capital subscris varsat | 120.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.637.734 |
| VENITURI TOTALE | 20.952.500 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.196.366 |
| Profitul brut | 1.756.134 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.528.296 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 105 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.950.036 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.527.421 |
| Stocuri | 652.745 |
| Creante | 204.201 |
| Casa si conturi la banci | 670.475 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.996 |
| DATORII | 754.250 |
| VENITURI IN AVANS | 395.943 |
| PROVIZIOANE | 145.867 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.183.393 |
| Capital subscris varsat | 120.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.491.204 |
| VENITURI TOTALE | 17.852.338 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.721.629 |
| Profitul brut | 1.130.709 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 998.588 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 91 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.939.891 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 979.785 |
| Stocuri | 353.419 |
| Creante | 209.798 |
| Casa si conturi la banci | 416.568 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 661 |
| DATORII | 1.163.252 |
| VENITURI IN AVANS | 426.414 |
| PROVIZIOANE | 145.867 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.184.804 |
| Capital subscris varsat | 120.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.594.282 |
| VENITURI TOTALE | 15.281.843 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.174.567 |
| Profitul brut | 1.107.276 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 957.820 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 86 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.368.131 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.558.453 |
| Stocuri | 509.446 |
| Creante | 991.688 |
| Casa si conturi la banci | 57.319 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.734 |
| DATORII | 2.342.393 |
| VENITURI IN AVANS | 456.886 |
| PROVIZIOANE | 145.867 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.986.172 |
| Capital subscris varsat | 120.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.589.053 |
| VENITURI TOTALE | 14.371.440 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.655.324 |
| Profitul brut | 1.716.116 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.431.120 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 108 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.982.272 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 472.682 |
| Stocuri | 311.385 |
| Creante | 148.036 |
| Casa si conturi la banci | 13.261 |
| DATORII | 2.217.018 |
| VENITURI IN AVANS | 487.357 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.750.579 |
| Capital subscris varsat | 578.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.062.135 |
| VENITURI TOTALE | 9.317.825 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.988.048 |
| Profitul brut | 329.777 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 268.712 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.603.054 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 435.511 |
| Stocuri | 271.432 |
| Creante | 93.883 |
| Casa si conturi la banci | 70.196 |
| DATORII | 1.933.488 |
| VENITURI IN AVANS | 517.829 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.587.248 |
| Capital subscris varsat | 578.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.761.220 |
| VENITURI TOTALE | 8.821.800 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.014.465 |
| Profitul brut | 807.335 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 717.406 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.292.265 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 539.742 |
| Stocuri | 371.255 |
| Creante | 71.428 |
| Casa si conturi la banci | 97.059 |
| DATORII | 2.284.111 |
| VENITURI IN AVANS | 548.300 |
| CAPITALURI - TOTAL | 999.596 |
| Capital subscris varsat | 578.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.684.419 |
| VENITURI TOTALE | 5.881.832 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.691.394 |
| Profitul brut | 190.438 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 171.851 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-29 20:00:11 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-29 20:00:11 |