AGROIND CAUACEU SA
| Denumire | AGROIND CAUACEU SA |
| CUI | 113301 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000701057 |
| EUID | ROONRC.J1991000701057 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-06-11 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PÎRVULESCU HORAȚIU-ALEXANDRU | reprezentant al persoanei juridice | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 717 076 325 | -4 063 134 | 251 314 383 | 52 401 924 | 276 963 237 | 70 162 174 | 127 |
| 2024 | 608 376 664 | -294 041 | 219 748 126 | 54 965 394 | 242 918 769 | 74 225 308 | 124 |
| 2023 | 796 872 837 | 2 129 615 | 236 682 900 | 51 864 309 | 263 423 555 | 74 519 349 | 119 |
| 2022 | 961 012 014 | 36 776 298 | 291 689 781 | 52 143 120 | 325 727 168 | 82 389 734 | 115 |
| 2021 | 580 563 655 | 6 226 560 | 220 906 959 | 51 697 047 | 219 395 101 | 45 613 436 | 117 |
| 2020 | 464 868 462 | 1 574 740 | 176 226 396 | 50 519 633 | 169 494 401 | 39 386 876 | 119 |
| 2019 | 436 298 818 | 4 065 924 | 149 509 602 | 51 320 525 | 147 769 543 | 44 941 037 | 134 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises717 076 325 lei
18%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AGROIND CAUACEU SA”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bihor , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AGROIND CAUACEU SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AGROIND CAUACEU SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AGROIND CAUACEU SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 54.965.394 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 242.918.769 |
| Stocuri | 92.751.023 |
| Creante | 135.876.176 |
| Casa si conturi la banci | 14.291.570 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.447 |
| DATORII | 219.748.126 |
| VENITURI IN AVANS | 3.198.441 |
| PROVIZIOANE | 730.735 |
| CAPITALURI - TOTAL | 74.225.308 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 608.376.664 |
| VENITURI TOTALE | 617.896.081 |
| CHELTUIELI TOTALE | 618.090.578 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 194.497 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 294.041 |
| Numar mediu de salariati | 124 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.864.309 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 263.423.555 |
| Stocuri | 94.416.794 |
| Creante | 149.442.900 |
| Casa si conturi la banci | 19.563.861 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.003 |
| DATORII | 236.682.900 |
| VENITURI IN AVANS | 3.476.835 |
| PROVIZIOANE | 634.783 |
| CAPITALURI - TOTAL | 74.519.349 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 796.872.837 |
| VENITURI TOTALE | 807.939.415 |
| CHELTUIELI TOTALE | 805.809.800 |
| Profitul brut | 2.129.615 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.129.615 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 119 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 52.143.120 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 325.727.168 |
| Stocuri | 170.553.296 |
| Creante | 152.187.045 |
| Casa si conturi la banci | 2.986.827 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 457.920 |
| DATORII | 291.689.781 |
| VENITURI IN AVANS | 3.667.827 |
| PROVIZIOANE | 580.866 |
| CAPITALURI - TOTAL | 82.389.734 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 961.012.014 |
| VENITURI TOTALE | 968.868.815 |
| CHELTUIELI TOTALE | 924.853.072 |
| Profitul brut | 44.015.743 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 36.776.298 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 115 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.697.047 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 219.395.101 |
| Stocuri | 149.979.909 |
| Creante | 67.887.381 |
| Casa si conturi la banci | 1.527.811 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 221.212 |
| DATORII | 220.906.959 |
| VENITURI IN AVANS | 4.021.563 |
| PROVIZIOANE | 771.402 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.613.436 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 580.563.655 |
| VENITURI TOTALE | 581.931.982 |
| CHELTUIELI TOTALE | 573.882.779 |
| Profitul brut | 8.049.203 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.226.560 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 117 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 50.519.633 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 169.494.401 |
| Stocuri | 51.485.513 |
| Creante | 105.934.121 |
| Casa si conturi la banci | 12.074.767 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 690.397 |
| DATORII | 176.226.396 |
| VENITURI IN AVANS | 4.455.639 |
| PROVIZIOANE | 635.520 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.386.876 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 464.868.462 |
| VENITURI TOTALE | 467.985.483 |
| CHELTUIELI TOTALE | 465.799.068 |
| Profitul brut | 2.186.415 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.574.740 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 119 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.320.525 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 147.769.543 |
| Stocuri | 38.960.934 |
| Creante | 108.363.843 |
| Casa si conturi la banci | 444.766 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 345.874 |
| DATORII | 149.509.602 |
| VENITURI IN AVANS | 4.732.088 |
| PROVIZIOANE | 253.215 |
| CAPITALURI - TOTAL | 44.941.037 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 436.298.818 |
| VENITURI TOTALE | 438.134.053 |
| CHELTUIELI TOTALE | 433.545.965 |
| Profitul brut | 4.588.088 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.065.924 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 134 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.979.874 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 143.676.838 |
| Stocuri | 37.104.266 |
| Creante | 101.112.583 |
| Casa si conturi la banci | 5.459.989 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 271.684 |
| DATORII | 144.723.258 |
| VENITURI IN AVANS | 5.061.289 |
| PROVIZIOANE | 268.736 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.875.113 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 359.286.549 |
| VENITURI TOTALE | 368.439.717 |
| CHELTUIELI TOTALE | 363.271.730 |
| Profitul brut | 5.167.987 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.544.951 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 131 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.805.959 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 157.738.360 |
| Stocuri | 36.267.788 |
| Creante | 118.639.678 |
| Casa si conturi la banci | 2.830.894 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 432.479 |
| DATORII | 159.249.559 |
| VENITURI IN AVANS | 2.608.846 |
| PROVIZIOANE | 3.179.516 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.938.877 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 328.663.898 |
| VENITURI TOTALE | 332.954.464 |
| CHELTUIELI TOTALE | 324.388.593 |
| Profitul brut | 8.565.871 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.065.375 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 120 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.904.661 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 113.736.797 |
| Stocuri | 27.084.757 |
| Creante | 86.298.427 |
| Casa si conturi la banci | 353.613 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 200.643 |
| DATORII | 112.260.435 |
| VENITURI IN AVANS | 7.208.165 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.373.501 |
| Capital subscris varsat | 1.907.045 |
| Cifra de afaceri neta | 251.402.393 |
| VENITURI TOTALE | 260.030.424 |
| CHELTUIELI TOTALE | 251.144.763 |
| Profitul brut | 8.885.661 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.305.580 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 127 |