SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA
| Denumire | SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA |
| CUI | 11054537 |
| Nr. Reg. Com. | J1998009775403 |
| EUID | ROONRC.J1998009775403 |
| CAEN | 4920 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-09-30 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞERBĂNESCU VALENTINA | - | România |
| KRALL MAZILU-ION | - | România |
| DIACONESCU RADU | - | România |
| ANOAICA DRAGOŞ | - | România |
| CONSTANTIN VIOLETA | - | România |
| MAN GHEORGHE ALEXANDRU | - | România |
| MAN GHEORGHE ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 511 851 979 | 2 361 750 | 3 624 248 502 | 2 181 809 772 | 3 832 418 677 | 2 379 383 477 | 2 521 |
| 2024 | 677 188 337 | 0 | 4 717 542 883 | 3 440 904 191 | 3 664 602 798 | 2 378 059 591 | 3 049 |
| 2023 | 778 553 283 | 0 | 4 595 428 838 | 3 791 210 298 | 3 530 090 654 | 2 712 314 139 | 3 212 |
| 2022 | 689 895 001 | 0 | 4 554 184 877 | 4 231 296 341 | 3 293 346 282 | 2 961 881 519 | 3 246 |
| 2021 | 512 507 150 | 0 | 4 469 603 587 | 4 495 758 616 | 3 094 966 865 | 3 115 859 442 | 3 904 |
| 2020 | 516 854 044 | 0 | 4 464 807 521 | 4 717 734 060 | 3 233 374 473 | 3 482 557 304 | 4 808 |
| 2019 | 674 839 324 | 0 | 1 351 458 034 | 4 912 271 712 | 264 585 663 | 3 820 350 135 | 5 373 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises511 851 979 lei
-24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA”
| Cod CAEN preponderent | 4920 Rev. 2 (echivalent: 4920 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Descriere Activitate | Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi de marfă pe calea ferată |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 7 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Bucureşti , domeniul 4920: Transporturi de marfă pe calea ferată
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 3.440.904.191 |
| Active circulante | 3.664.602.798 |
| Stocuri | 145.560.096 |
| Creante | 3.480.849.160 |
| Disponibilitati | 38.193.542 |
| Cheltuieli in avans | 252.566 |
| Datorii | 4.717.542.883 |
| Venituri in avans | 1.557.823 |
| Provizioane | 8.599.258 |
| Capitaluri proprii | 2.378.059.591 |
| Capital social | 2.009.532.863 |
| Cifra de afaceri | 677.188.337 |
| Venituri totale | 839.483.373 |
| Cheltuieli totale | 1.160.285.468 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 320.802.095 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 328.637.667 |
| Nr. salariati | 3.049 |
| Active imobilizate | 3.791.210.298 |
| Active circulante | 3.530.090.654 |
| Stocuri | 146.238.227 |
| Creante | 3.295.600.349 |
| Disponibilitati | 88.252.078 |
| Cheltuieli in avans | 207.878 |
| Datorii | 4.595.428.838 |
| Venituri in avans | 1.707.949 |
| Provizioane | 12.057.904 |
| Capitaluri proprii | 2.712.314.139 |
| Capital social | 2.009.532.863 |
| Cifra de afaceri | 778.553.283 |
| Venituri totale | 1.020.643.474 |
| Cheltuieli totale | 1.251.779.805 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 231.136.331 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 231.136.331 |
| Nr. salariati | 3.212 |
| Active imobilizate | 4.231.296.341 |
| Active circulante | 3.293.346.282 |
| Stocuri | 155.545.806 |
| Creante | 3.085.319.839 |
| Disponibilitati | 52.480.637 |
| Cheltuieli in avans | 208.564 |
| Datorii | 4.554.184.877 |
| Venituri in avans | 1.478.498 |
| Provizioane | 7.306.293 |
| Capitaluri proprii | 2.961.881.519 |
| Capital social | 2.013.469.815 |
| Cifra de afaceri | 689.895.001 |
| Venituri totale | 789.147.839 |
| Cheltuieli totale | 942.452.909 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 153.305.070 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 153.311.545 |
| Nr. salariati | 3.246 |
| Active imobilizate | 4.495.758.616 |
| Active circulante | 3.094.966.865 |
| Stocuri | 124.195.620 |
| Creante | 2.951.237.994 |
| Disponibilitati | 19.533.251 |
| Cheltuieli in avans | 799.723 |
| Datorii | 4.469.603.587 |
| Venituri in avans | 1.341.226 |
| Provizioane | 4.720.949 |
| Capitaluri proprii | 3.115.859.442 |
| Capital social | 2.013.412.588 |
| Cifra de afaceri | 512.507.150 |
| Venituri totale | 554.879.738 |
| Cheltuieli totale | 906.633.243 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 351.753.505 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 351.759.979 |
| Nr. salariati | 3.904 |
| Active imobilizate | 4.717.734.060 |
| Active circulante | 3.233.374.473 |
| Stocuri | 128.422.051 |
| Creante | 3.089.277.474 |
| Disponibilitati | 15.674.948 |
| Cheltuieli in avans | 824.299 |
| Datorii | 4.464.807.521 |
| Venituri in avans | 1.386.341 |
| Provizioane | 3.181.666 |
| Capitaluri proprii | 3.482.557.304 |
| Capital social | 2.013.101.433 |
| Cifra de afaceri | 516.854.044 |
| Venituri totale | 576.783.342 |
| Cheltuieli totale | 911.862.527 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 335.079.185 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 335.084.365 |
| Nr. salariati | 4.808 |
| Active imobilizate | 4.912.271.712 |
| Active circulante | 264.585.663 |
| Stocuri | 117.424.716 |
| Creante | 136.365.056 |
| Disponibilitati | 10.795.891 |
| Cheltuieli in avans | 244.414 |
| Datorii | 1.351.458.034 |
| Venituri in avans | 1.341.020 |
| Provizioane | 3.952.600 |
| Capitaluri proprii | 3.820.350.135 |
| Capital social | 2.012.117.380 |
| Cifra de afaceri | 674.839.324 |
| Venituri totale | 773.234.668 |
| Cheltuieli totale | 1.010.659.473 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 237.424.805 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 237.437.579 |
| Nr. salariati | 5.373 |
| Active imobilizate | 5.097.082.394 |
| Active circulante | 260.218.564 |
| Stocuri | 71.693.272 |
| Creante | 180.500.177 |
| Disponibilitati | 8.025.115 |
| Cheltuieli in avans | 906.699 |
| Datorii | 1.214.656.802 |
| Venituri in avans | 1.454.632 |
| Provizioane | 4.458.685 |
| Capitaluri proprii | 4.137.637.538 |
| Capital social | 2.012.117.380 |
| Cifra de afaceri | 716.158.843 |
| Venituri totale | 763.738.845 |
| Cheltuieli totale | 921.790.618 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 158.051.773 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 158.064.547 |
| Nr. salariati | 5.813 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 811.847.999 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 287.797.803 |
| Stocuri | 80.792.881 |
| Creante | 201.082.828 |
| Casa si conturi la banci | 5.922.094 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.605.780 |
| DATORII | 1.013.133.403 |
| VENITURI IN AVANS | 1.920.002 |
| PROVIZIOANE | 3.823.651 |
| CAPITALURI - TOTAL | 82.374.526 |
| Capital subscris varsat | 2.012.117.380 |
| Cifra de afaceri neta | 729.981.313 |
| VENITURI TOTALE | 792.802.106 |
| CHELTUIELI TOTALE | 950.112.734 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 157.310.628 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 157.323.402 |
| Numar mediu de salariati | 5.995 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 821.896.329 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 315.546.416 |
| Stocuri | 74.485.281 |
| Creante | 232.388.360 |
| Casa si conturi la banci | 8.672.775 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.303.040 |
| DATORII | 871.634.009 |
| VENITURI IN AVANS | 1.399.111 |
| PROVIZIOANE | 2.774.552 |
| CAPITALURI - TOTAL | 262.938.113 |
| Capital subscris varsat | 2.012.117.380 |
| Cifra de afaceri neta | 678.058.216 |
| VENITURI TOTALE | 745.505.290 |
| CHELTUIELI TOTALE | 939.806.745 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 194.301.455 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 194.301.455 |
| Numar mediu de salariati | 6.250 |