UNI STEEL IMPEX SRL – CUI 10882264
Pe scurt
UNI STEEL IMPEX SRL are CUI 10882264, număr de înregistrare J1998007797405 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4682 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 31.433.111 lei, un profit net de 1.653.916 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | UNI STEEL IMPEX SRL |
| CUI | 10882264 |
| Nr. Reg. Com. | J1998007797405 |
| EUID | ROONRC.J1998007797405 |
| CAEN | 4682 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-08-06 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31 433 111 | 1 653 916 | 7 811 355 | 2 626 750 | 15 003 745 | 6 137 470 | 3 |
| 2024 | 49 855 609 | 1 136 887 | 15 371 386 | 1 313 882 | 17 707 924 | 3 663 833 | 0 |
| 2023 | 9 563 150 | -1 746 337 | 13 215 231 | 267 321 | 14 375 919 | 1 431 211 | 5 |
| 2022 | 34 299 549 | 9 124 437 | 12 138 008 | 2 227 448 | 19 088 158 | 9 177 598 | 4 |
| 2021 | 34 520 077 | 13 221 914 | 6 962 856 | 506 350 | 18 049 277 | 11 594 883 | 5 |
| 2020 | 5 396 727 | -472 413 | 5 357 441 | 669 215 | 4 092 836 | -592 545 | 4 |
| 2019 | 7 827 834 | -1 207 779 | 4 866 003 | 634 746 | 4 105 877 | -120 132 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises31 433 111 lei
-37%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “UNI STEEL IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4682 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4682: Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 57 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GOTTLIEB PHARMACEUTICALS SRL – locul 53, 230,90 mil. lei, Bucureşti
- B & B SRL – locul 53, 141,36 mil. lei, Prahova
- AGRODEP SRL – locul 53, 124,40 mil. lei, Arad
- TERMOHABITAT S.R.L. – locul 53, 116,39 mil. lei, Suceava
- NEXT GEN FARMING S.R.L. – locul 53, 89,20 mil. lei, Bucureşti
- DSP MEDIACONS SRL – locul 53, 88,89 mil. lei, Bihor
- TRITECH GROUP SRL – locul 53, 69,41 mil. lei, Constanţa
- PREMIUM LUBRICANTS S.A. – locul 53, 58,34 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „UNI STEEL IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „UNI STEEL IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „UNI STEEL IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.313.882 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.707.924 |
| Stocuri | 9.200.600 |
| Creante | 7.447.172 |
| Casa si conturi la banci | 1.060.152 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.413 |
| DATORII | 15.371.386 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.663.833 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 49.855.609 |
| VENITURI TOTALE | 51.597.417 |
| CHELTUIELI TOTALE | 50.396.203 |
| Profitul brut | 1.201.214 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.136.887 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 267.321 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.375.919 |
| Stocuri | 6.967.433 |
| Creante | 7.391.001 |
| Casa si conturi la banci | 17.485 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.202 |
| DATORII | 13.215.231 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.431.211 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 9.563.150 |
| VENITURI TOTALE | 12.375.334 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.121.671 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.746.337 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.746.337 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.227.448 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.088.158 |
| Stocuri | 5.965.053 |
| Creante | 12.148.560 |
| Casa si conturi la banci | 974.545 |
| DATORII | 12.138.008 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.177.598 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 34.299.549 |
| VENITURI TOTALE | 34.414.122 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.442.795 |
| Profitul brut | 10.971.327 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.124.437 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| Active imobilizate | 506.350 |
| Active circulante | 18.049.277 |
| Stocuri | 2.403.532 |
| Creante | 13.970.319 |
| Disponibilitati | 1.675.426 |
| Cheltuieli in avans | 2.112 |
| Datorii | 6.962.856 |
| Capitaluri proprii | 11.594.883 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 34.520.077 |
| Venituri totale | 34.768.452 |
| Cheltuieli totale | 18.887.282 |
| Profit brut | 15.881.170 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.221.914 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 669.215 |
| Active circulante | 4.092.836 |
| Stocuri | 1.045.339 |
| Creante | 2.845.282 |
| Disponibilitati | 202.215 |
| Cheltuieli in avans | 36.604 |
| Datorii | 5.357.441 |
| Venituri in avans | 33.759 |
| Capitaluri proprii | -592.545 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 5.396.727 |
| Venituri totale | 5.455.494 |
| Cheltuieli totale | 5.927.907 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 472.413 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 472.413 |
| Nr. salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 634.746 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.105.877 |
| Stocuri | 1.202.897 |
| Creante | 2.584.736 |
| Casa si conturi la banci | 318.244 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.007 |
| DATORII | 4.866.003 |
| VENITURI IN AVANS | 33.759 |
| CAPITALURI - TOTAL | -120.132 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 7.827.834 |
| VENITURI TOTALE | 7.835.441 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.043.220 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.207.779 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.207.779 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 823.683 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.650.511 |
| Stocuri | 1.302.512 |
| Creante | 1.780.932 |
| Casa si conturi la banci | 567.067 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.019 |
| DATORII | 3.390.807 |
| VENITURI IN AVANS | 33.759 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.087.647 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 13.410.979 |
| VENITURI TOTALE | 13.479.831 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.049.188 |
| Profitul brut | 1.430.643 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.034.566 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| Active imobilizate | 451.642 |
| Active circulante | 1.727.478 |
| Stocuri | 692.090 |
| Creante | 777.481 |
| Disponibilitati | 257.907 |
| Cheltuieli in avans | 48.218 |
| Datorii | 1.711.915 |
| Venituri in avans | 33.759 |
| Capitaluri proprii | 481.664 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 7.821.616 |
| Venituri totale | 7.834.472 |
| Cheltuieli totale | 7.092.983 |
| Profit brut | 741.489 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 617.950 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 5.829 |
| Active circulante | 717.107 |
| Stocuri | 115.675 |
| Creante | 556.232 |
| Disponibilitati | 45.200 |
| Cheltuieli in avans | 44.036 |
| Datorii | 869.499 |
| Venituri in avans | 33.759 |
| Capitaluri proprii | -136.286 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 1.966.867 |
| Venituri totale | 1.974.798 |
| Cheltuieli totale | 1.822.472 |
| Profit brut | 152.326 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 140.200 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |