AMANN ROMANIA SRL
| Denumire | AMANN ROMANIA SRL |
| CUI | 10790713 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000008083 |
| EUID | ROONRC.J08/8/2001 |
| CAEN | 1310 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-01-05 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STANCIU VASILE-CRISTIAN | - | România |
| MORGALLA PETER | - | Germania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 144 790 215 | 4 434 763 | 88 298 858 | 89 936 379 | 46 223 480 | 47 240 294 | 327 |
| 2024 | 144 521 482 | -2 029 762 | 100 469 128 | 97 036 358 | 46 858 971 | 42 805 531 | 353 |
| 2023 | 157 662 068 | 3 418 454 | 102 262 175 | 98 970 925 | 46 292 411 | 42 445 709 | 355 |
| 2022 | 153 067 142 | 1 197 635 | 118 151 676 | 104 563 623 | 53 074 126 | 39 027 254 | 359 |
| 2021 | 116 314 653 | 161 172 | 111 218 096 | 107 644 025 | 41 838 682 | 37 829 618 | 337 |
| 2020 | 100 398 832 | -1 324 009 | 102 991 190 | 104 073 931 | 36 000 096 | 36 787 124 | 319 |
| 2019 | 96 393 201 | -5 319 597 | 101 156 089 | 109 361 313 | 30 284 408 | 38 111 132 | 299 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises144 790 215 lei
0%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AMANN ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1310 Rev. 2 (echivalent: 1310 Rev. 1, 1310 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Descriere Activitate | Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Cod CAEN principal | 13 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea produselor textile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 1310: Extracția și prepararea minereurilor feroase
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AMANN ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AMANN ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AMANN ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 97.036.358 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 46.858.971 |
| Stocuri | 31.677.886 |
| Creante | 13.521.625 |
| Casa si conturi la banci | 1.637.396 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.761 |
| DATORII | 100.469.128 |
| PROVIZIOANE | 681.431 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.805.531 |
| Capital subscris varsat | 35.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 144.521.482 |
| VENITURI TOTALE | 148.759.214 |
| CHELTUIELI TOTALE | 150.788.976 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.029.762 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.029.762 |
| Numar mediu de salariati | 353 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 98.970.925 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 46.292.411 |
| Stocuri | 32.837.871 |
| Creante | 8.945.559 |
| Casa si conturi la banci | 4.502.362 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 58.239 |
| DATORII | 102.262.175 |
| PROVIZIOANE | 613.691 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.445.709 |
| Capital subscris varsat | 35.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 157.662.068 |
| VENITURI TOTALE | 157.818.369 |
| CHELTUIELI TOTALE | 154.399.915 |
| Profitul brut | 3.418.454 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.418.454 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 355 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 104.563.623 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 53.074.126 |
| Stocuri | 41.239.436 |
| Creante | 9.903.420 |
| Casa si conturi la banci | 1.924.954 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 72.620 |
| DATORII | 118.151.676 |
| PROVIZIOANE | 531.439 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.027.254 |
| Capital subscris varsat | 35.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 153.067.142 |
| VENITURI TOTALE | 163.947.135 |
| CHELTUIELI TOTALE | 162.749.500 |
| Profitul brut | 1.197.635 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.197.635 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 359 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 107.644.025 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.838.682 |
| Stocuri | 32.399.608 |
| Creante | 7.896.770 |
| Casa si conturi la banci | 1.540.594 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.547 |
| DATORII | 111.218.096 |
| PROVIZIOANE | 446.540 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.829.618 |
| Capital subscris varsat | 35.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 116.314.653 |
| VENITURI TOTALE | 121.721.561 |
| CHELTUIELI TOTALE | 121.560.389 |
| Profitul brut | 161.172 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 161.172 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 337 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 104.073.931 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.000.096 |
| Stocuri | 24.782.478 |
| Creante | 9.519.973 |
| Casa si conturi la banci | 1.673.262 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.321 |
| DATORII | 102.991.190 |
| PROVIZIOANE | 329.034 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.787.124 |
| Capital subscris varsat | 35.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 100.398.832 |
| VENITURI TOTALE | 104.373.983 |
| CHELTUIELI TOTALE | 105.697.992 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.324.009 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.324.009 |
| Numar mediu de salariati | 319 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 109.361.313 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.284.408 |
| Stocuri | 22.155.066 |
| Creante | 6.937.771 |
| Casa si conturi la banci | 1.157.444 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 67.312 |
| DATORII | 101.156.089 |
| PROVIZIOANE | 445.812 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.111.132 |
| Capital subscris varsat | 35.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 96.393.201 |
| VENITURI TOTALE | 101.296.879 |
| CHELTUIELI TOTALE | 106.616.476 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.319.597 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.319.597 |
| Numar mediu de salariati | 299 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 93.523.367 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.703.639 |
| Stocuri | 21.256.665 |
| Creante | 8.671.281 |
| Casa si conturi la banci | 2.745.540 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.057 |
| DATORII | 82.199.806 |
| PROVIZIOANE | 646.528 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.430.729 |
| Capital subscris varsat | 35.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 88.815.176 |
| VENITURI TOTALE | 95.261.803 |
| CHELTUIELI TOTALE | 96.636.572 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.374.769 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.374.769 |
| Numar mediu de salariati | 247 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.384.252 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.014.447 |
| Stocuri | 18.728.555 |
| Creante | 5.095.859 |
| Casa si conturi la banci | 2.157.325 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 51.893 |
| DATORII | 34.713.856 |
| PROVIZIOANE | 431.060 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.305.676 |
| Capital subscris varsat | 19.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 84.990.725 |
| VENITURI TOTALE | 87.827.514 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.221.048 |
| Profitul brut | 606.466 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 437.453 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 201 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.644.121 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.269.564 |
| Stocuri | 19.295.735 |
| Creante | 6.032.817 |
| Casa si conturi la banci | 2.941.012 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.570 |
| DATORII | 27.841.210 |
| PROVIZIOANE | 274.822 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.868.223 |
| Capital subscris varsat | 19.710.940 |
| Cifra de afaceri neta | 79.761.085 |
| VENITURI TOTALE | 81.796.558 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.866.899 |
| Profitul brut | 1.929.659 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.929.659 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 178 |