CMC CONSTRUCTION SRL – CUI 23461518
Pe scurt
CMC CONSTRUCTION SRL are CUI 23461518, număr de înregistrare J27/383/2008 și sediul în Sat Buruieneşti, Comuna Doljeşti, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.330.513 lei, un profit net de 1.695.854 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CMC CONSTRUCTION SRL |
| CUI | 23461518 |
| Nr. Reg. Com. | J27/383/2008 |
| EUID | ROONRC.J27/383/2008 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-03-07 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SCRIPCARU CĂTĂLIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 330 513 | 1 695 854 | 997 671 | 782 223 | 3 068 723 | 2 855 987 | 5 |
| 2024 | 1 291 535 | 22 359 | 1 140 651 | 733 668 | 1 629 337 | 1 224 284 | 6 |
| 2023 | 3 866 794 | 751 273 | 1 361 744 | 493 119 | 2 378 865 | 1 510 240 | 6 |
| 2022 | 1 542 182 | 352 565 | 876 665 | 452 436 | 1 301 776 | 877 547 | 6 |
| 2021 | 624 329 | 6 039 | 535 273 | 469 386 | 590 869 | 524 982 | 5 |
| 2020 | 1 671 932 | 425 503 | 15 057 | 106 566 | 427 434 | 518 943 | 7 |
| 2019 | 2 013 637 | 741 634 | 173 058 | 121 340 | 987 263 | 935 545 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 330 513 lei
313%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CMC CONSTRUCTION SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Neamţ , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 353 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TEHNO FLUID SOLUTIONS SRL – locul 349, 40,81 mil. lei, Argeş
- KZ ASE CIVIL BUILDINGS S.R.L. – locul 349, 5,38 mil. lei, Satu Mare
- ASTORIA FINANCING S.R.L. – locul 349, 422.100 lei, Cluj
- CMA CONSTRUCT DEVELOPMENT SRL – locul 350, 40,72 mil. lei, Bucureşti
- ANDO CONSTRUCT SRL – locul 350, 5,37 mil. lei, Cluj
- DANICA SRL – locul 350, 412.647 lei, Bucureşti
- GENESIS DEVELOPMENT S.R.L. – locul 351, 40,71 mil. lei, Bucureşti
- ID SOL PROJECTS SRL – locul 351, 5,36 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CMC CONSTRUCTION SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CMC CONSTRUCTION SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CMC CONSTRUCTION SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 733.668 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.629.337 |
| Stocuri | 250 |
| Creante | 813.433 |
| Casa si conturi la banci | 815.654 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.930 |
| DATORII | 1.140.651 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.224.284 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 1.291.535 |
| VENITURI TOTALE | 1.300.488 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.268.534 |
| Profitul brut | 31.954 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 22.359 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 493.119 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.378.865 |
| Stocuri | 27.940 |
| Creante | 37.911 |
| Casa si conturi la banci | 2.313.014 |
| DATORII | 1.361.744 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.510.240 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 3.866.794 |
| VENITURI TOTALE | 3.873.051 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.996.325 |
| Profitul brut | 876.726 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 751.273 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 452.436 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.301.776 |
| Stocuri | 131.637 |
| Creante | 863.894 |
| Casa si conturi la banci | 306.245 |
| DATORII | 876.665 |
| CAPITALURI - TOTAL | 877.547 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 1.542.182 |
| VENITURI TOTALE | 1.551.842 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.183.759 |
| Profitul brut | 368.083 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 352.565 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 469.386 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 590.869 |
| Stocuri | 306.350 |
| Creante | 18.356 |
| Casa si conturi la banci | 266.163 |
| DATORII | 535.273 |
| CAPITALURI - TOTAL | 524.982 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 624.329 |
| VENITURI TOTALE | 627.865 |
| CHELTUIELI TOTALE | 615.987 |
| Profitul brut | 11.878 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.039 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 106.566 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 427.434 |
| Stocuri | 176.563 |
| Creante | 3.737 |
| Casa si conturi la banci | 247.134 |
| DATORII | 15.057 |
| CAPITALURI - TOTAL | 518.943 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 1.671.932 |
| VENITURI TOTALE | 1.675.212 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.235.076 |
| Profitul brut | 440.136 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 425.503 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 121.340 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 987.263 |
| Stocuri | 115.952 |
| Creante | 3.248 |
| Casa si conturi la banci | 868.063 |
| DATORII | 173.058 |
| CAPITALURI - TOTAL | 935.545 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 2.013.637 |
| VENITURI TOTALE | 2.015.128 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.253.343 |
| Profitul brut | 761.785 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 741.634 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 96.822 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 144.250 |
| Stocuri | 61.734 |
| Creante | 3.248 |
| Casa si conturi la banci | 79.268 |
| DATORII | 47.161 |
| CAPITALURI - TOTAL | 193.911 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 272.272 |
| VENITURI TOTALE | 272.276 |
| CHELTUIELI TOTALE | 100.379 |
| Profitul brut | 171.897 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 169.174 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 99.515 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.489 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.936 |
| Casa si conturi la banci | 8.553 |
| DATORII | 85.267 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.737 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 59.191 |
| VENITURI TOTALE | 59.206 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.959 |
| Profitul brut | 2.247 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 471 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 102.744 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.413 |
| Creante | 6.064 |
| Casa si conturi la banci | 21.349 |
| DATORII | 105.891 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.266 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Cifra de afaceri neta | 59.123 |
| VENITURI TOTALE | 59.143 |
| CHELTUIELI TOTALE | 141.874 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 82.731 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 82.731 |
| Numar mediu de salariati | 5 |