CETAREX SRL – CUI 14331004
Pe scurt
CETAREX SRL are CUI 14331004, număr de înregistrare J2001001083290 și sediul în Municipiul Ploieşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 7020 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 503.500 lei, un profit net de 264.242 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CETAREX SRL |
| CUI | 14331004 |
| Nr. Reg. Com. | J2001001083290 |
| EUID | ROONRC.J29/1083/2001 |
| CAEN | 7020 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-12-05 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BRĂGUŢĂ MARIA-ALICE | - | România |
| BRĂGUȚĂ VALENTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 503 500 | 264 242 | 2 206 447 | 0 | 2 470 889 | 264 442 | 2 |
| 2024 | 600 000 | 400 655 | 45 184 | 0 | 2 194 678 | 2 149 494 | 2 |
| 2023 | 600 000 | 412 335 | 25 182 | 0 | 1 991 412 | 1 966 230 | 2 |
| 2022 | 700 000 | 580 583 | 212 114 | 0 | 1 782 313 | 1 570 199 | 2 |
| 2021 | 560 000 | 483 505 | 182 452 | 0 | 1 172 068 | 989 616 | 2 |
| 2020 | 620 000 | 558 911 | 199 801 | 0 | 758 912 | 559 111 | 2 |
| 2019 | 572 766 | 392 690 | 189 986 | 0 | 886 122 | 696 136 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CETAREX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7020 Rev. 0 (echivalent: 7020 Rev. 1, 7020 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Descriere Activitate | Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate |
| Cod CAEN principal | 70 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 7020: Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (70), poziții apropiate de locul 1514 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ECS BUILDING LOGISTIC S.R.L. – locul 1510, 504.597 lei, Bucureşti
- AVANTERA SRL – locul 1510, 12.950 lei, Ilfov
- TOTAL ENERGOCONSULT SRL – locul 1511, 504.000 lei, Bucureşti
- DVD AUTO STARKOS S.R.L. – locul 1511, 12.439 lei, Dolj
- BRI CONSULTING SRL – locul 1512, 503.929 lei, Cluj
- STEPHANUM HILBERT S.R.L. – locul 1512, 12.000 lei, Bihor
- MAX MOTIV SRL – locul 1513, 503.866 lei, Brăila
- AB DIVERS CONSULTING SRL – locul 1513, 11.796 lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CETAREX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CETAREX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CETAREX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.194.678 |
| Creante | 2.102.200 |
| Casa si conturi la banci | 92.478 |
| DATORII | 45.184 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.149.494 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 600.000 |
| VENITURI TOTALE | 600.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 186.145 |
| Profitul brut | 413.855 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 400.655 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.991.412 |
| Creante | 1.964.632 |
| Casa si conturi la banci | 26.780 |
| DATORII | 25.182 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.966.230 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 600.000 |
| VENITURI TOTALE | 600.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 182.565 |
| Profitul brut | 417.435 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 412.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.782.313 |
| Creante | 1.710.132 |
| Casa si conturi la banci | 72.181 |
| DATORII | 212.114 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.570.199 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 700.000 |
| VENITURI TOTALE | 700.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 112.557 |
| Profitul brut | 587.443 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 580.583 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.172.068 |
| Creante | 1.157.132 |
| Casa si conturi la banci | 14.936 |
| DATORII | 182.452 |
| CAPITALURI - TOTAL | 989.616 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 560.000 |
| VENITURI TOTALE | 560.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 71.567 |
| Profitul brut | 488.433 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 483.505 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 758.912 |
| Creante | 685.732 |
| Casa si conturi la banci | 73.180 |
| DATORII | 199.801 |
| CAPITALURI - TOTAL | 559.111 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 620.000 |
| VENITURI TOTALE | 620.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.129 |
| Profitul brut | 564.871 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 558.911 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 886.122 |
| Creante | 877.932 |
| Casa si conturi la banci | 8.190 |
| DATORII | 189.986 |
| CAPITALURI - TOTAL | 696.136 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 572.766 |
| VENITURI TOTALE | 572.766 |
| CHELTUIELI TOTALE | 174.348 |
| Profitul brut | 398.418 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 392.690 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 791.677 |
| Stocuri | 132.766 |
| Creante | 644.706 |
| Casa si conturi la banci | 14.205 |
| DATORII | 458.231 |
| CAPITALURI - TOTAL | 333.446 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 372.931 |
| VENITURI TOTALE | 372.931 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.837 |
| Profitul brut | 340.094 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 333.246 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 696.191 |
| Creante | 693.061 |
| Casa si conturi la banci | 3.130 |
| DATORII | 302.606 |
| CAPITALURI - TOTAL | 393.585 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 280.485 |
| VENITURI TOTALE | 280.485 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.924 |
| Profitul brut | 256.561 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 215.511 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 690.289 |
| Creante | 689.271 |
| Casa si conturi la banci | 1.018 |
| DATORII | 512.215 |
| CAPITALURI - TOTAL | 178.074 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 231.000 |
| VENITURI TOTALE | 231.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.245 |
| Profitul brut | 211.755 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 177.874 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |