CERNICA SRL
| Denumire | CERNICA SRL |
| CUI | 1175060 |
| Nr. Reg. Com. | J1991002803108 |
| EUID | ROONRC.J1991002803108 |
| CAEN | 4711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-11-06 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| OPREA CERNICA-DOINA | - | România |
| OPREA GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15 873 254 | 65 385 | 3 738 444 | — | — | — | 27 |
| 2024 | 15 333 578 | 769 635 | 2 653 239 | 2 456 259 | 1 470 687 | 1 273 707 | 24 |
| 2023 | 14 102 213 | 354 868 | 2 795 825 | 2 332 553 | 1 279 054 | 840 218 | 27 |
| 2022 | 13 145 286 | 126 126 | 2 673 193 | 1 818 150 | 1 277 021 | 493 322 | 31 |
| 2021 | 9 935 508 | -145 332 | 1 885 462 | 1 520 547 | 1 115 041 | 767 196 | 27 |
| 2020 | 9 659 999 | 3 488 | 1 390 060 | 1 369 036 | 941 765 | 920 741 | 28 |
| 2019 | 9 937 607 | 457 714 | 1 351 313 | 1 239 262 | 1 054 304 | 942 253 | 34 |
| 2018 | 8 758 720 | 180 460 | 1 600 877 | 1 308 980 | 783 936 | 492 039 | 27 |
| 2017 | 7 285 227 | 4 096 | 1 690 056 | 1 404 407 | 597 227 | 311 578 | 21 |
| 2016 | 6 024 984 | 12 431 | 1 014 991 | 726 298 | 597 035 | 308 342 | 20 |
Statistics
Commercial networks and enterprises15 873 254 lei
4%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CERNICA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4711 Rev. 2 (echivalent: 4711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Buzău , domeniul 4711: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CERNICA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CERNICA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CERNICA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.456.259 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.470.687 |
| Stocuri | 1.219.682 |
| Creante | 76.847 |
| Casa si conturi la banci | 174.158 |
| DATORII | 2.653.239 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.273.707 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 15.333.578 |
| VENITURI TOTALE | 15.354.810 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.432.055 |
| Profitul brut | 922.755 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 769.635 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.332.553 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.279.054 |
| Stocuri | 935.972 |
| Creante | 74.481 |
| Casa si conturi la banci | 268.601 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.436 |
| DATORII | 2.795.825 |
| CAPITALURI - TOTAL | 840.218 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.102.213 |
| VENITURI TOTALE | 14.120.896 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.741.075 |
| Profitul brut | 379.821 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 354.868 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.818.150 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.277.021 |
| Stocuri | 1.068.979 |
| Creante | 48.915 |
| Casa si conturi la banci | 159.127 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.344 |
| DATORII | 2.673.193 |
| CAPITALURI - TOTAL | 493.322 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 13.145.286 |
| VENITURI TOTALE | 13.367.919 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.236.473 |
| Profitul brut | 131.446 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 126.126 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.520.547 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.115.041 |
| Stocuri | 875.382 |
| Creante | 83.241 |
| Casa si conturi la banci | 156.418 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 118.252 |
| DATORII | 1.885.462 |
| VENITURI IN AVANS | 101.182 |
| CAPITALURI - TOTAL | 767.196 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.935.508 |
| VENITURI TOTALE | 9.972.233 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.109.655 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 137.422 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 145.332 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.369.036 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 941.765 |
| Stocuri | 773.981 |
| Creante | 80.036 |
| Casa si conturi la banci | 87.748 |
| DATORII | 1.390.060 |
| CAPITALURI - TOTAL | 920.741 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.659.999 |
| VENITURI TOTALE | 9.736.917 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.700.162 |
| Profitul brut | 36.755 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.488 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.239.262 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.054.304 |
| Stocuri | 714.530 |
| Creante | 269.709 |
| Casa si conturi la banci | 70.065 |
| DATORII | 1.351.313 |
| CAPITALURI - TOTAL | 942.253 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.937.607 |
| VENITURI TOTALE | 9.940.497 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.462.499 |
| Profitul brut | 477.998 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 457.714 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.308.980 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 783.936 |
| Stocuri | 635.376 |
| Creante | 494.949 |
| Casa si conturi la banci | -346.389 |
| DATORII | 1.600.877 |
| CAPITALURI - TOTAL | 492.039 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.758.720 |
| VENITURI TOTALE | 8.782.930 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.578.310 |
| Profitul brut | 204.620 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 180.460 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.404.407 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 597.227 |
| Stocuri | 552.707 |
| Creante | 429.890 |
| Casa si conturi la banci | -385.370 |
| DATORII | 1.690.056 |
| CAPITALURI - TOTAL | 311.578 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.285.227 |
| VENITURI TOTALE | 7.329.309 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.302.948 |
| Profitul brut | 26.361 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.096 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 726.298 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 597.035 |
| Stocuri | 343.472 |
| Creante | 547.321 |
| Casa si conturi la banci | -293.758 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.014.991 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 308.342 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.024.984 |
| VENITURI TOTALE | 6.030.219 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.997.100 |
| Profitul brut | 33.119 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.431 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |