CEREALCOM TIMIŞ SA
| Denumire | CEREALCOM TIMIŞ SA |
| CUI | 9640623 |
| Nr. Reg. Com. | J1997000840350 |
| EUID | ROONRC.J35/840/1997 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-07-04 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SIMCELESCU MARIA | - | România |
| SIMCELESCU VALERIAN CORNEL MARIUS | - | România |
| SIMICELESCU RĂZVAN | - | România |
| TEREC CĂLIN-GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 79 568 997 | 731 527 | 90 295 647 | 64 556 119 | 58 553 131 | 31 769 178 | 25 |
| 2024 | 36 668 841 | -37 542 659 | 87 008 101 | 66 611 156 | 54 526 666 | 32 121 651 | 26 |
| 2023 | 81 914 280 | -123 964 | 103 107 677 | 34 656 430 | 104 642 008 | 36 197 597 | 27 |
| 2022 | 48 335 240 | 10 047 882 | 114 030 545 | 34 981 675 | 115 442 757 | 36 321 561 | 28 |
| 2021 | 114 045 190 | 10 452 865 | 44 359 818 | 36 956 235 | 69 865 112 | 62 475 786 | 31 |
| 2020 | 99 531 558 | 12 390 698 | 44 779 486 | 37 230 447 | 59 569 169 | 52 022 921 | 36 |
| 2019 | 51 651 227 | 497 139 | 43 949 156 | 38 415 689 | 45 179 825 | 39 632 222 | 43 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises79 568 997 lei
117%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CEREALCOM TIMIŞ SA”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Timiş , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CEREALCOM TIMIŞ SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CEREALCOM TIMIŞ SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CEREALCOM TIMIŞ SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.611.156 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.526.666 |
| Stocuri | 52.154.389 |
| Creante | 2.371.425 |
| Casa si conturi la banci | 852 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.930 |
| DATORII | 87.008.101 |
| VENITURI IN AVANS | 2.030.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 32.121.651 |
| Capital subscris varsat | 6.088.925 |
| Cifra de afaceri neta | 36.668.841 |
| VENITURI TOTALE | 36.876.842 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.419.501 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 37.542.659 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 37.542.659 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.656.430 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 104.642.008 |
| Stocuri | 64.253.788 |
| Creante | 40.352.436 |
| Casa si conturi la banci | 35.784 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.787 |
| DATORII | 103.107.677 |
| VENITURI IN AVANS | 9.951 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.197.597 |
| Capital subscris varsat | 6.088.925 |
| Cifra de afaceri neta | 81.914.280 |
| VENITURI TOTALE | 81.996.748 |
| CHELTUIELI TOTALE | 81.960.809 |
| Profitul brut | 35.939 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 123.964 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.981.675 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 115.442.757 |
| Stocuri | 107.329.137 |
| Creante | 8.033.487 |
| Casa si conturi la banci | 80.133 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.674 |
| DATORII | 114.030.545 |
| VENITURI IN AVANS | 100.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.321.561 |
| Capital subscris varsat | 6.088.925 |
| Cifra de afaceri neta | 48.335.240 |
| VENITURI TOTALE | 58.515.459 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.416.229 |
| Profitul brut | 12.099.230 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.047.882 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.956.235 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 69.865.112 |
| Stocuri | 47.101.960 |
| Creante | 16.491.145 |
| Casa si conturi la banci | 6.272.007 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.257 |
| DATORII | 44.359.818 |
| CAPITALURI - TOTAL | 62.475.786 |
| Capital subscris varsat | 6.088.925 |
| Cifra de afaceri neta | 114.045.190 |
| VENITURI TOTALE | 114.682.290 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.486.506 |
| Profitul brut | 12.195.784 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.452.865 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.230.447 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.569.169 |
| Stocuri | 30.608.040 |
| Creante | 27.032.230 |
| Casa si conturi la banci | 1.928.899 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.634 |
| DATORII | 44.779.486 |
| VENITURI IN AVANS | 5.843 |
| CAPITALURI - TOTAL | 52.022.921 |
| Capital subscris varsat | 6.088.925 |
| Cifra de afaceri neta | 99.531.558 |
| VENITURI TOTALE | 99.774.337 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.360.267 |
| Profitul brut | 14.414.070 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.390.698 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.415.689 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.179.825 |
| Stocuri | 38.690.059 |
| Creante | 5.737.758 |
| Casa si conturi la banci | 752.008 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.143 |
| DATORII | 43.949.156 |
| VENITURI IN AVANS | 29.279 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.632.222 |
| Capital subscris varsat | 6.088.925 |
| Cifra de afaceri neta | 51.651.227 |
| VENITURI TOTALE | 52.052.219 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.265.189 |
| Profitul brut | 787.030 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 497.139 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.681.670 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.418.685 |
| Stocuri | 30.416.221 |
| Creante | 9.429.047 |
| Casa si conturi la banci | 1.573.417 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.719 |
| DATORII | 41.208.060 |
| VENITURI IN AVANS | 60.527 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.838.487 |
| Capital subscris varsat | 6.088.925 |
| Cifra de afaceri neta | 48.789.772 |
| VENITURI TOTALE | 49.913.760 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.472.495 |
| Profitul brut | 3.441.265 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.919.194 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 37.246.531 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.448.620 |
| Stocuri | 25.881.239 |
| Creante | 9.540.377 |
| Casa si conturi la banci | 2.027.004 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.293 |
| DATORII | 38.569.998 |
| VENITURI IN AVANS | 91.924 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.057.522 |
| Capital subscris varsat | 5.591.620 |
| Cifra de afaceri neta | 34.795.401 |
| VENITURI TOTALE | 46.057.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.643.543 |
| Profitul brut | 14.414.191 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.131.896 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.041.858 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.825.590 |
| Stocuri | 17.897.757 |
| Creante | 872.622 |
| Casa si conturi la banci | 6.055.211 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.432 |
| DATORII | 37.027.841 |
| VENITURI IN AVANS | 133.638 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.734.401 |
| Capital subscris varsat | 5.591.620 |
| Cifra de afaceri neta | 44.973.755 |
| VENITURI TOTALE | 45.116.272 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.602.798 |
| Profitul brut | 2.513.474 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.092.750 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |