CARRION EXPEDITION SRL – CUI 26243542
Pe scurt
CARRION EXPEDITION SRL are CUI 26243542, număr de înregistrare J2009002203125 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, un profit net de 138.992 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CARRION EXPEDITION SRL |
| CUI | 26243542 |
| Nr. Reg. Com. | J2009002203125 |
| EUID | ROONRC.J2009002203125 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2009-11-20 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MIGUEL CARRION CACERES | - | Spania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | 138 992 | 148 242 | 400 575 | 19 317 625 | 19 569 974 | 1 |
| 2024 | 0 | -1 634 936 | 193 790 | — | — | — | 1 |
| 2023 | 97 229 648 | 3 467 055 | 10 909 492 | 7 203 337 | 24 871 084 | 21 065 919 | 271 |
| 2022 | 273 161 416 | -17 995 654 | 66 809 536 | 18 112 345 | 65 917 467 | 17 598 863 | 715 |
| 2021 | 314 314 286 | 169 993 | 48 191 351 | 27 194 299 | 54 842 023 | 35 594 518 | 912 |
| 2020 | 467 764 046 | -19 586 932 | 116 920 390 | 38 987 470 | 60 417 029 | -14 575 476 | 1 378 |
| 2019 | 724 452 463 | -72 704 767 | 230 558 447 | 122 096 294 | 106 006 885 | 5 011 455 | 2 005 |
| 2018 | 781 719 967 | -61 129 220 | 270 068 092 | — | — | — | 2 378 |
| 2017 | 823 457 924 | 11 359 994 | 281 485 097 | — | — | — | 2 394 |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
—Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CARRION EXPEDITION SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 24515 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CFC SPEED LOGISTIC S.R.L. – locul 24511, 0 lei, Cluj
- MARNICODAN SRL – locul 24512, 0 lei, Vâlcea
- DELIA PLUS SRL – locul 24513, 0 lei, Alba
- KARGOROUTE SRL – locul 24514, 0 lei, Dolj
- OPTIMUM VELOCITY SRL – locul 24516, 0 lei, Maramureş
- ALIDAL CONS-INVEST SRL – locul 24517, 0 lei, Prahova
- HEINTZ CARGO SRL – locul 24518, 0 lei, Tulcea
- CRIS MAR FISH SRL – locul 24519, 0 lei, Giurgiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CARRION EXPEDITION SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CARRION EXPEDITION SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CARRION EXPEDITION SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 416.798 |
| Active circulante | 19.201.996 |
| Creante | 4.372.500 |
| Disponibilitati | 14.829.496 |
| Cheltuieli in avans | 5.978 |
| Datorii | 193.790 |
| Capitaluri proprii | 19.430.982 |
| Capital social | 26.842.450 |
| Venituri totale | 758.192 |
| Cheltuieli totale | 2.393.128 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.634.936 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.634.936 |
| Nr. salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.203.337 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.871.084 |
| Creante | 6.620.392 |
| Casa si conturi la banci | 18.250.692 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.443 |
| DATORII | 10.909.492 |
| PROVIZIOANE | 109.453 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.065.919 |
| Capital subscris varsat | 55.027.023 |
| Cifra de afaceri neta | 97.229.648 |
| VENITURI TOTALE | 117.749.249 |
| CHELTUIELI TOTALE | 114.282.194 |
| Profitul brut | 3.467.055 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.467.055 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 271 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.112.345 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 65.917.467 |
| Creante | 40.389.170 |
| Casa si conturi la banci | 25.528.297 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 921.707 |
| DATORII | 66.809.536 |
| PROVIZIOANE | 543.120 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.598.863 |
| Capital subscris varsat | 55.027.023 |
| Cifra de afaceri neta | 273.161.416 |
| VENITURI TOTALE | 287.319.109 |
| CHELTUIELI TOTALE | 305.314.763 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.995.654 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 17.995.654 |
| Numar mediu de salariati | 715 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.194.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.842.023 |
| Creante | 44.975.148 |
| Casa si conturi la banci | 9.866.875 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.293.266 |
| DATORII | 48.191.351 |
| PROVIZIOANE | 543.719 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.594.518 |
| Capital subscris varsat | 55.027.023 |
| Cifra de afaceri neta | 314.314.286 |
| VENITURI TOTALE | 318.844.724 |
| CHELTUIELI TOTALE | 318.674.731 |
| Profitul brut | 169.993 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 169.993 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 912 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.987.470 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 60.417.029 |
| Creante | 51.966.451 |
| Casa si conturi la banci | 8.450.578 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.563.208 |
| DATORII | 116.920.390 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 622.793 |
| CAPITALURI - TOTAL | -14.575.476 |
| Capital subscris varsat | 24.522.060 |
| Cifra de afaceri neta | 467.764.046 |
| VENITURI TOTALE | 478.957.272 |
| CHELTUIELI TOTALE | 498.544.204 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 19.586.932 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 19.586.932 |
| Numar mediu de salariati | 1.378 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 253.287.795 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 155.741.099 |
| Creante | 145.603.084 |
| Casa si conturi la banci | 10.138.015 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.814.925 |
| DATORII | 281.485.097 |
| VENITURI IN AVANS | 26.318 |
| PROVIZIOANE | 463.092 |
| CAPITALURI - TOTAL | 141.869.312 |
| Capital subscris varsat | 24.522.060 |
| Cifra de afaceri neta | 823.457.924 |
| VENITURI TOTALE | 849.410.403 |
| CHELTUIELI TOTALE | 835.996.908 |
| Profitul brut | 13.413.495 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.359.994 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.394 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 313.069.335 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 106.573.476 |
| Creante | 99.673.631 |
| Casa si conturi la banci | 6.899.845 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.990.533 |
| DATORII | 307.718.586 |
| VENITURI IN AVANS | 109.327 |
| PROVIZIOANE | 296.111 |
| CAPITALURI - TOTAL | 130.509.320 |
| Capital subscris varsat | 24.522.060 |
| Cifra de afaceri neta | 646.700.419 |
| VENITURI TOTALE | 667.662.768 |
| CHELTUIELI TOTALE | 644.258.044 |
| Profitul brut | 23.404.724 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.057.677 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.024 |