CALORGAL S.R.L. – CUI 30925017
Pe scurt
CALORGAL S.R.L. are CUI 30925017, număr de înregistrare J2012001354170 și sediul în Municipiul Galaţi, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 3530 – Construcții și reparații de aeronave și nave. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 14.106.360 lei, un profit net de 957.334 lei și un număr mediu de 145 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CALORGAL S.R.L. |
| CUI | 30925017 |
| Nr. Reg. Com. | J2012001354170 |
| EUID | ROONRC.J2012001354170 |
| CAEN | 3530 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-11-20 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BEJAN ALEXANDRU-IGOR | director general unic | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14 106 360 | 957 334 | 11 199 160 | 295 256 | 6 333 814 | -4 563 085 | 145 |
| 2024 | 12 706 126 | 584 858 | 10 822 357 | 166 506 | 5 212 855 | -5 435 085 | 137 |
| 2023 | 13 730 267 | 503 556 | 12 283 448 | 153 265 | 6 743 949 | -5 370 939 | 141 |
| 2022 | 11 184 794 | 1 373 419 | 10 198 894 | 52 341 | 4 435 183 | -5 706 792 | 137 |
| 2021 | 8 136 638 | -3 033 763 | 12 124 579 | 66 456 | 4 067 164 | -7 988 572 | 155 |
| 2020 | 7 249 817 | -5 735 184 | 10 576 690 | 56 805 | 2 595 217 | -7 921 987 | 167 |
| 2019 | 5 608 119 | -8 765 979 | 7 313 744 | 56 585 | 2 261 828 | -4 993 160 | 165 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises14 106 360 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CALORGAL S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 3530 Rev. 2 (echivalent: 3530 Rev. 1, 3530 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Furnizarea de abur și aer condiționat |
| Descriere Activitate | Furnizarea de abur și aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 35 Furnizarea de abur și aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Galaţi , domeniul 3530: Construcții și reparații de aeronave și nave
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (35), poziții apropiate de locul 20 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CASORI SRL – locul 16, 306,17 mil. lei, Bucureşti
- SKYBASE ENERGY SRL – locul 16, 78,58 mil. lei, Bucureşti
- ENERGY INNOVATIVE SOLUTIONS SRL – locul 16, 37,17 mil. lei, Ilfov
- ENERGOTERM SA – locul 16, 23,93 mil. lei, Tulcea
- GAZ NORD EST SA – locul 16, 16,24 mil. lei, Iaşi
- SUSTAINLAND SRL – locul 16, 669.408 lei, Timiş
- ONE SUPPLY & TRADING SRL – locul 16, 636.987 lei, Suceava
- GES FURNIZARE S.R.L. – locul 17, 276,65 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CALORGAL S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CALORGAL S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CALORGAL S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 166.506 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.212.855 |
| Stocuri | 25.912 |
| Creante | 4.446.089 |
| Casa si conturi la banci | 740.854 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.911 |
| DATORII | 10.822.357 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.435.085 |
| Capital subscris varsat | 10.330.925 |
| Cifra de afaceri neta | 12.706.126 |
| VENITURI TOTALE | 16.494.874 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.910.016 |
| Profitul brut | 584.858 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 584.858 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 137 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 153.265 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.743.949 |
| Stocuri | 66.999 |
| Creante | 6.177.451 |
| Casa si conturi la banci | 499.499 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.295 |
| DATORII | 12.283.448 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.370.939 |
| Capital subscris varsat | 10.330.925 |
| Cifra de afaceri neta | 13.730.267 |
| VENITURI TOTALE | 16.412.167 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.908.611 |
| Profitul brut | 503.556 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 503.556 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 141 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 52.341 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.435.183 |
| Stocuri | 43.227 |
| Creante | 4.158.233 |
| Casa si conturi la banci | 233.723 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.578 |
| DATORII | 10.198.894 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.706.792 |
| Capital subscris varsat | 10.330.925 |
| Cifra de afaceri neta | 11.184.794 |
| VENITURI TOTALE | 13.805.621 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.432.202 |
| Profitul brut | 1.373.419 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.373.419 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 137 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.067.164 |
| Stocuri | 43.478 |
| Creante | 3.363.512 |
| Casa si conturi la banci | 660.174 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.387 |
| DATORII | 12.124.579 |
| CAPITALURI - TOTAL | -7.988.572 |
| Capital subscris varsat | 10.330.925 |
| Cifra de afaceri neta | 8.136.638 |
| VENITURI TOTALE | 9.724.060 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.757.823 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.033.763 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.033.763 |
| Numar mediu de salariati | 155 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 56.805 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.595.217 |
| Stocuri | 47.597 |
| Creante | 2.277.452 |
| Casa si conturi la banci | 270.168 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.681 |
| DATORII | 10.576.690 |
| CAPITALURI - TOTAL | -7.921.987 |
| Capital subscris varsat | 10.330.925 |
| Cifra de afaceri neta | 7.249.817 |
| VENITURI TOTALE | 7.401.862 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.137.046 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.735.184 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.735.184 |
| Numar mediu de salariati | 167 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 56.585 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.261.828 |
| Stocuri | 58.557 |
| Creante | 2.035.851 |
| Casa si conturi la banci | 167.420 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.171 |
| DATORII | 7.313.744 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.993.160 |
| Capital subscris varsat | 10.330.925 |
| Cifra de afaceri neta | 5.608.119 |
| VENITURI TOTALE | 5.871.931 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.637.910 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.765.979 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.765.979 |
| Numar mediu de salariati | 165 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 114.169 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.398.071 |
| Stocuri | 71.699 |
| Creante | 3.661.538 |
| Casa si conturi la banci | 664.834 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.612 |
| DATORII | 7.833.976 |
| PROVIZIOANE | 411.354 |
| CAPITALURI - TOTAL | -3.729.478 |
| Capital subscris varsat | 10.330.925 |
| Cifra de afaceri neta | 25.542.953 |
| VENITURI TOTALE | 27.879.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.563.316 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.684.193 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.684.193 |
| Numar mediu de salariati | 400 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.483 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.772.404 |
| Stocuri | 100.221 |
| Creante | 17.542.260 |
| Casa si conturi la banci | 129.923 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.023 |
| DATORII | 11.692.548 |
| VENITURI IN AVANS | 11.311.507 |
| PROVIZIOANE | 411.354 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.595.499 |
| Capital subscris varsat | 4.930.925 |
| Cifra de afaceri neta | 46.463.098 |
| VENITURI TOTALE | 50.662.083 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.404.092 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.742.009 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.742.009 |
| Numar mediu de salariati | 499 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.336 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 40.330.902 |
| Stocuri | 147.582 |
| Creante | 39.368.387 |
| Casa si conturi la banci | 814.933 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 68.045 |
| DATORII | 15.052.016 |
| VENITURI IN AVANS | 20.622.212 |
| PROVIZIOANE | 505.741 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.254.314 |
| Capital subscris varsat | 4.930.925 |
| Cifra de afaceri neta | 50.145.012 |
| VENITURI TOTALE | 72.174.330 |
| CHELTUIELI TOTALE | 72.028.409 |
| Profitul brut | 145.921 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 145.921 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 504 |