BINALIA SRL – CUI 4819343
Pe scurt
BINALIA SRL are CUI 4819343, număr de înregistrare J1993001314027 și sediul în Municipiul Arad, județul Arad. Activitatea principală declarată: CAEN 2562 – Operațiuni de mecanică generală. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.786.504 lei, un profit net de 25.017 lei și un număr mediu de 21 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BINALIA SRL |
| CUI | 4819343 |
| Nr. Reg. Com. | J1993001314027 |
| EUID | ROONRC.J02/1314/1993 |
| CAEN | 2562 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-10-20 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| S.C. G.E.F. UNION S.R.L. | - | România |
| VERCELLINI ERIKA | - | Italia |
| IORDAN LUCIA | - | România |
| IORDAN LUCIA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 786 504 | 25 017 | 1 116 476 | 3 939 522 | 10 502 168 | 12 762 342 | 21 |
| 2024 | 8 242 315 | 36 397 | 837 690 | 3 888 799 | 10 065 116 | 12 737 326 | 22 |
| 2023 | 8 510 247 | 142 278 | 891 715 | 3 578 904 | 10 656 268 | 12 700 928 | 23 |
| 2022 | 9 739 165 | 544 671 | 1 246 087 | 2 932 612 | 10 949 095 | 12 674 982 | 22 |
| 2021 | 10 176 127 | 674 813 | 1 714 134 | 2 859 484 | 10 981 043 | 12 130 311 | 28 |
| 2020 | 8 740 021 | 181 602 | 1 020 066 | 2 983 489 | 9 492 075 | 11 455 498 | 28 |
| 2019 | 9 365 155 | 159 397 | 1 214 949 | 3 322 440 | 9 274 215 | 11 416 002 | 28 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BINALIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2562 Rev. 2 (echivalent: 2562 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere Activitate | Operațiuni de mecanică generală |
| Cod CAEN principal | 25 Operațiuni de mecanică generală |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Arad , domeniul 2562: Operațiuni de mecanică generală
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 22 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EUROZONE METAL SRL – locul 18, 91,77 mil. lei, Constanţa
- PCM ROM SRL – locul 18, 59,59 mil. lei, Giurgiu
- MEPRO SISTEME SRL – locul 18, 46,20 mil. lei, Braşov
- PLAMETCO SRL – locul 18, 28,44 mil. lei, Braşov
- METALICPLAS ACTIV S.A. – locul 18, 28,10 mil. lei, Cluj
- HIERRO STELY SRL – locul 18, 27,05 mil. lei, Buzău
- SAMARCU SRL – locul 18, 17,57 mil. lei, Mureş
- OVANDRES S.R.L. – locul 18, 8,79 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BINALIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BINALIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BINALIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.888.799 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.065.116 |
| Stocuri | 6.158.389 |
| Creante | 1.833.665 |
| Casa si conturi la banci | 2.073.062 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.700 |
| DATORII | 837.690 |
| VENITURI IN AVANS | 394.599 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.737.326 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 8.242.315 |
| VENITURI TOTALE | 8.803.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.759.453 |
| Profitul brut | 44.533 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 36.397 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.578.904 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.656.268 |
| Stocuri | 5.663.793 |
| Creante | 2.355.355 |
| Casa si conturi la banci | 2.637.120 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 891.715 |
| VENITURI IN AVANS | 642.529 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.700.928 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 8.510.247 |
| VENITURI TOTALE | 9.176.182 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.033.904 |
| Profitul brut | 142.278 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 142.278 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.932.612 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.949.095 |
| Stocuri | 5.304.759 |
| Creante | 2.246.228 |
| Casa si conturi la banci | 3.398.108 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.362 |
| DATORII | 1.246.087 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.674.982 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 9.739.165 |
| VENITURI TOTALE | 10.462.785 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.830.441 |
| Profitul brut | 632.344 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 544.671 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.859.484 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.981.043 |
| Stocuri | 4.907.688 |
| Creante | 2.922.559 |
| Casa si conturi la banci | 3.150.796 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.918 |
| DATORII | 1.714.134 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.130.311 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 10.176.127 |
| VENITURI TOTALE | 9.676.335 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.920.838 |
| Profitul brut | 755.497 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 674.813 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.983.489 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.492.075 |
| Stocuri | 4.995.436 |
| Creante | 2.576.667 |
| Casa si conturi la banci | 1.919.972 |
| DATORII | 1.020.066 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.455.498 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 8.740.021 |
| VENITURI TOTALE | 8.311.899 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.101.059 |
| Profitul brut | 210.840 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 181.602 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.322.440 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.274.215 |
| Stocuri | 5.211.474 |
| Creante | 2.647.883 |
| Casa si conturi la banci | 1.414.858 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.296 |
| DATORII | 1.214.949 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.416.002 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 9.365.155 |
| VENITURI TOTALE | 9.582.253 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.389.462 |
| Profitul brut | 192.791 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 159.397 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.413.110 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.234.324 |
| Stocuri | 4.907.816 |
| Creante | 2.664.417 |
| Casa si conturi la banci | 1.662.091 |
| DATORII | 1.390.829 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.256.605 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 9.367.947 |
| VENITURI TOTALE | 9.516.285 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.406.444 |
| Profitul brut | 109.841 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 75.001 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.662.268 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.163.696 |
| Stocuri | 4.844.910 |
| Creante | 2.766.857 |
| Casa si conturi la banci | 1.551.929 |
| DATORII | 1.644.360 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.181.604 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 8.065.609 |
| VENITURI TOTALE | 8.243.834 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.203.511 |
| Profitul brut | 40.323 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.667 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.737.185 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.936.854 |
| Stocuri | 4.597.271 |
| Creante | 3.070.406 |
| Casa si conturi la banci | 1.269.177 |
| DATORII | 1.516.102 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.157.937 |
| Capital subscris varsat | 5.830.005 |
| Cifra de afaceri neta | 8.413.177 |
| VENITURI TOTALE | 8.591.831 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.411.859 |
| Profitul brut | 179.972 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 169.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |