BESTSOFT CONSULTING SRL – CUI 18506940
Pe scurt
BESTSOFT CONSULTING SRL are CUI 18506940, număr de înregistrare J40/4760/2006 și sediul în Bucureşti Sectorul 2, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.035.377 lei, un profit net de 15.499 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 30.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BESTSOFT CONSULTING SRL |
| CUI | 18506940 |
| Nr. Reg. Com. | J40/4760/2006 |
| EUID | ROONRC.J40/4760/2006 |
| CAEN | 6201 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 30.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-03-22 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STROESCU ANCA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 035 377 | 15 499 | 58 154 | 17 442 | 124 191 | 83 479 | 10 |
| 2024 | 1 953 043 | 5 301 | 57 071 | 7 286 | 117 765 | 67 980 | 10 |
| 2023 | 1 860 957 | 21 784 | 52 910 | 28 081 | 87 508 | 62 679 | 11 |
| 2022 | 2 148 249 | 273 353 | 48 405 | 35 408 | 322 370 | 309 373 | 12 |
| 2021 | 2 141 944 | 229 662 | 51 098 | 38 716 | 256 621 | 244 239 | 14 |
| 2020 | 1 807 185 | -125 155 | 54 233 | 34 959 | 33 851 | 14 577 | 16 |
| 2019 | 1 685 810 | 15 194 | 45 908 | 38 996 | 267 366 | 260 454 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 035 377 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BESTSOFT CONSULTING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6201 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 203 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VITRINE CHANNEL S.R.L. – locul 199, 36,74 mil. lei, Timiş
- GAROTECH SRL – locul 199, 6,72 mil. lei, Timiş
- RS MEDIA SOFTWARE SRL – locul 199, 2,06 mil. lei, Constanţa
- PURPLE VIBES S.R.L. – locul 199, 1,37 mil. lei, Cluj
- ATC SOLUTIONS SRL – locul 199, 724.043 lei, Dolj
- SCADA INTEGRATIONS S.R.L. – locul 199, 442.664 lei, Bucureşti
- HOMERUN CIERO SRL – locul 200, 36,64 mil. lei, Bucureşti
- POTENTIAM TECHNOLOGY S.R.L. – locul 200, 6,50 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BESTSOFT CONSULTING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BESTSOFT CONSULTING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BESTSOFT CONSULTING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 7.286 |
| Active circulante | 117.765 |
| Creante | 32.413 |
| Disponibilitati | 85.352 |
| Datorii | 57.071 |
| Capitaluri proprii | 67.980 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.953.043 |
| Venituri totale | 1.953.043 |
| Cheltuieli totale | 1.896.182 |
| Profit brut | 56.861 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.301 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 28.081 |
| Active circulante | 87.508 |
| Creante | 33.133 |
| Disponibilitati | 54.375 |
| Datorii | 52.910 |
| Capitaluri proprii | 62.679 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.860.957 |
| Venituri totale | 1.860.957 |
| Cheltuieli totale | 1.824.022 |
| Profit brut | 36.935 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.784 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 35.408 |
| Active circulante | 322.370 |
| Creante | 33.570 |
| Disponibilitati | 288.800 |
| Datorii | 48.405 |
| Capitaluri proprii | 309.373 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 2.148.249 |
| Venituri totale | 2.148.249 |
| Cheltuieli totale | 1.857.413 |
| Profit brut | 290.836 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 273.353 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 38.716 |
| Active circulante | 256.621 |
| Creante | 29.222 |
| Disponibilitati | 227.399 |
| Datorii | 51.098 |
| Capitaluri proprii | 244.239 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 2.141.944 |
| Venituri totale | 2.141.944 |
| Cheltuieli totale | 1.894.863 |
| Profit brut | 247.081 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 229.662 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active imobilizate | 34.959 |
| Active circulante | 33.851 |
| Creante | 27.464 |
| Disponibilitati | 6.387 |
| Datorii | 54.233 |
| Capitaluri proprii | 14.577 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.807.185 |
| Venituri totale | 1.807.185 |
| Cheltuieli totale | 1.919.135 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 111.950 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 125.155 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 38.996 |
| Active circulante | 267.366 |
| Creante | 13.943 |
| Disponibilitati | 253.423 |
| Datorii | 45.908 |
| Capitaluri proprii | 260.454 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.685.810 |
| Venituri totale | 1.685.810 |
| Cheltuieli totale | 1.654.818 |
| Profit brut | 30.992 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.194 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 15 |
| Active imobilizate | 29.914 |
| Active circulante | 404.719 |
| Creante | 66.337 |
| Disponibilitati | 338.382 |
| Datorii | 40.275 |
| Capitaluri proprii | 394.358 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 2.003.447 |
| Venituri totale | 2.003.447 |
| Cheltuieli totale | 1.642.915 |
| Profit brut | 360.532 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 341.438 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 18.577 |
| Active circulante | 627.987 |
| Creante | 42.633 |
| Disponibilitati | 585.354 |
| Datorii | 34.410 |
| Capitaluri proprii | 612.154 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 2.270.511 |
| Venituri totale | 2.270.511 |
| Cheltuieli totale | 1.683.829 |
| Profit brut | 586.682 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 559.234 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 26.820 |
| Active circulante | 182.080 |
| Creante | 38.886 |
| Disponibilitati | 143.194 |
| Datorii | 28.613 |
| Capitaluri proprii | 180.287 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 1.626.876 |
| Venituri totale | 1.626.876 |
| Cheltuieli totale | 1.476.560 |
| Profit brut | 150.316 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 128.056 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |