BESTRAD SRL – CUI 20743557
Pe scurt
BESTRAD SRL are CUI 20743557, număr de înregistrare J08/197/2007 și sediul în Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 7430 – Activități de testări și analize tehnice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.556 lei, un profit net de 1.283 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 26.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BESTRAD SRL |
| CUI | 20743557 |
| Nr. Reg. Com. | J08/197/2007 |
| EUID | ROONRC.J08/197/2007 |
| CAEN | 7430 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 26.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-01-23 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANDREI CARMEN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 556 | 1 283 | 45 686 | 3 299 | 44 006 | 1 619 | 1 |
| 2024 | 403 050 | 136 835 | 174 266 | 8 759 | 302 678 | 137 171 | 2 |
| 2023 | 299 865 | 58 152 | 34 181 | 17 425 | 74 188 | 58 392 | 2 |
| 2022 | 234 782 | 28 137 | 40 147 | 24 036 | 42 952 | 28 377 | 2 |
| 2021 | 236 889 | 59 689 | 36 176 | 36 882 | 57 721 | 59 929 | 2 |
| 2020 | 255 130 | 59 529 | 88 689 | 75 689 | 71 041 | 59 769 | 2 |
| 2019 | 268 812 | 49 269 | 63 540 | 68 342 | 43 986 | 49 509 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BESTRAD SRL”
| Cod CAEN preponderent | 7430 Rev. 2 (echivalent: 7430 Rev. 1, 7430 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) |
| Descriere Activitate | Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) |
| Cod CAEN principal | 74 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) |
| Descriere activitate (principal) | Alte activități profesionale, științifice și tehnice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Braşov , domeniul 7430: Activități de testări și analize tehnice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (74), poziții apropiate de locul 469 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ANISIA GLOBAL CONSULT S.R.L. – locul 465, 498.411 lei, Hunedoara
- INOVATIV GROUP SPEDITION S.R.L. – locul 465, 199.424 lei, Galaţi
- PERFETTO DUE S.R.L. – locul 465, 154.013 lei, Sibiu
- DALYSIA DESIGN S.R.L. – locul 465, 76.531 lei, Arad
- GROSU TRADEX SRL – locul 465, 17.409 lei, Bucureşti
- SIBIO SRL – locul 466, 497.960 lei, Sibiu
- IQ ENERGY SOLUTIONS SRL – locul 466, 199.347 lei, Bucureşti
- P.C. FOTOCERAMICA BOT S.R.L. – locul 466, 153.875 lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BESTRAD SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BESTRAD SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BESTRAD SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 8.759 |
| Active circulante | 302.678 |
| Creante | 181.623 |
| Disponibilitati | 121.055 |
| Datorii | 174.266 |
| Capitaluri proprii | 137.171 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 403.050 |
| Venituri totale | 404.150 |
| Cheltuieli totale | 260.969 |
| Profit brut | 143.181 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 136.835 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 17.425 |
| Active circulante | 74.188 |
| Creante | 29.003 |
| Disponibilitati | 45.185 |
| Cheltuieli in avans | 960 |
| Datorii | 34.181 |
| Capitaluri proprii | 58.392 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.865 |
| Venituri totale | 299.870 |
| Cheltuieli totale | 238.779 |
| Profit brut | 61.091 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 58.152 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 24.036 |
| Active circulante | 42.952 |
| Creante | 14.091 |
| Disponibilitati | 28.861 |
| Cheltuieli in avans | 1.536 |
| Datorii | 40.147 |
| Capitaluri proprii | 28.377 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 234.782 |
| Venituri totale | 234.784 |
| Cheltuieli totale | 204.346 |
| Profit brut | 30.438 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 28.137 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 36.882 |
| Active circulante | 57.721 |
| Creante | 19.594 |
| Disponibilitati | 38.127 |
| Cheltuieli in avans | 1.502 |
| Datorii | 36.176 |
| Capitaluri proprii | 59.929 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 236.889 |
| Venituri totale | 266.146 |
| Cheltuieli totale | 203.849 |
| Profit brut | 62.297 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 59.689 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 75.689 |
| Active circulante | 71.041 |
| Creante | 26.740 |
| Disponibilitati | 44.301 |
| Cheltuieli in avans | 1.728 |
| Datorii | 88.689 |
| Capitaluri proprii | 59.769 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 255.130 |
| Venituri totale | 255.559 |
| Cheltuieli totale | 193.664 |
| Profit brut | 61.895 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 59.529 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 68.342 |
| Active circulante | 43.986 |
| Creante | 15.663 |
| Disponibilitati | 28.323 |
| Cheltuieli in avans | 721 |
| Datorii | 63.540 |
| Capitaluri proprii | 49.509 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 268.812 |
| Venituri totale | 275.665 |
| Cheltuieli totale | 223.685 |
| Profit brut | 51.980 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 49.269 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 89.261 |
| Active circulante | 71.910 |
| Creante | 17.443 |
| Disponibilitati | 54.467 |
| Cheltuieli in avans | 904 |
| Datorii | 103.730 |
| Capitaluri proprii | 58.345 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 255.268 |
| Venituri totale | 268.921 |
| Cheltuieli totale | 208.198 |
| Profit brut | 60.723 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 58.105 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 64.157 |
| Active circulante | 35.534 |
| Creante | 23.515 |
| Disponibilitati | 12.019 |
| Cheltuieli in avans | 343 |
| Datorii | 49.532 |
| Capitaluri proprii | 50.502 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 217.156 |
| Venituri totale | 223.170 |
| Cheltuieli totale | 170.738 |
| Profit brut | 52.432 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 50.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 12.647 |
| Active circulante | 56.552 |
| Creante | 17.835 |
| Disponibilitati | 38.717 |
| Cheltuieli in avans | 457 |
| Datorii | 6.157 |
| Capitaluri proprii | 63.499 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 202.264 |
| Venituri totale | 204.740 |
| Cheltuieli totale | 138.617 |
| Profit brut | 66.123 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 63.259 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |