BAVARIA MOTORS S.R.L.
| Denumire | BAVARIA MOTORS S.R.L. |
| CUI | 17513760 |
| Nr. Reg. Com. | J2005007529408 |
| EUID | ROONRC.J2005007529408 |
| CAEN | 4781 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-04-21 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 43 821 036 | -696 167 | 16 471 144 | 48 635 715 | 6 593 423 | 33 839 240 | 12 |
| 2024 | 28 797 058 | -489 572 | 15 291 800 | 48 930 251 | 4 574 195 | 34 535 406 | 12 |
| 2023 | 9 390 935 | -749 760 | 6 069 395 | 22 110 838 | 8 922 543 | 21 523 341 | 12 |
| 2022 | 11 838 698 | -808 595 | 1 937 943 | 23 329 946 | 1 867 023 | 22 273 101 | 20 |
| 2021 | 14 092 350 | -874 412 | 5 190 538 | 24 580 567 | 3 680 695 | 23 081 697 | 20 |
| 2020 | 7 542 972 | -175 349 | 2 272 701 | 20 737 654 | 1 857 189 | 20 305 788 | 14 |
| 2019 | 13 110 954 | 856 106 | 2 026 647 | 20 809 634 | 1 745 911 | 20 481 137 | 19 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises43 821 036 lei
52%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BAVARIA MOTORS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4781 Rev. 2 (echivalent: 4781 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4781: Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BAVARIA MOTORS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BAVARIA MOTORS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BAVARIA MOTORS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 48.930.251 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.574.195 |
| Stocuri | 2.208.025 |
| Creante | 2.314.763 |
| Casa si conturi la banci | 51.407 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 90.283 |
| DATORII | 15.291.800 |
| VENITURI IN AVANS | 3.767.523 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.535.406 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 28.797.058 |
| VENITURI TOTALE | 28.943.720 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.433.292 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 489.572 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 489.572 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.110.838 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.922.543 |
| Stocuri | 7.829.853 |
| Creante | 817.546 |
| Casa si conturi la banci | 275.144 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 54.824 |
| DATORII | 6.069.395 |
| VENITURI IN AVANS | 3.495.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.523.341 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 9.390.935 |
| VENITURI TOTALE | 10.257.051 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.006.811 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 749.760 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 749.760 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.329.946 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.867.023 |
| Stocuri | 1.419.448 |
| Creante | 396.631 |
| Casa si conturi la banci | 50.944 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.847 |
| DATORII | 1.937.943 |
| VENITURI IN AVANS | 1.001.772 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.273.101 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 11.838.698 |
| VENITURI TOTALE | 12.680.421 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.489.016 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 808.595 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 808.595 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.580.567 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.680.695 |
| Stocuri | 3.026.410 |
| Creante | 501.802 |
| Casa si conturi la banci | 152.483 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.898 |
| DATORII | 5.190.538 |
| VENITURI IN AVANS | 11.925 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.081.697 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 14.092.350 |
| VENITURI TOTALE | 14.994.430 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.868.842 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 874.412 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 874.412 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.737.654 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.857.189 |
| Stocuri | 1.495.164 |
| Creante | 202.269 |
| Casa si conturi la banci | 159.756 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.231 |
| DATORII | 2.272.701 |
| VENITURI IN AVANS | 38.585 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.305.788 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 7.542.972 |
| VENITURI TOTALE | 8.797.460 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.972.809 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 175.349 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 175.349 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.809.634 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.745.911 |
| Stocuri | 1.334.552 |
| Creante | 304.011 |
| Casa si conturi la banci | 107.348 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.484 |
| DATORII | 2.026.647 |
| VENITURI IN AVANS | 65.245 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.481.137 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 13.110.954 |
| VENITURI TOTALE | 13.900.824 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.943.082 |
| Profitul brut | 957.742 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 856.106 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.812.703 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.224.553 |
| Stocuri | 676.972 |
| Creante | 300.303 |
| Casa si conturi la banci | 247.278 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.633 |
| DATORII | 2.306.627 |
| VENITURI IN AVANS | 115.233 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.625.029 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 11.004.799 |
| VENITURI TOTALE | 16.939.270 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.257.808 |
| Profitul brut | 4.681.462 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.917.349 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.937.348 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.250.934 |
| Stocuri | 2.390.030 |
| Creante | 2.624.886 |
| Casa si conturi la banci | 236.018 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.897 |
| DATORII | 11.631.072 |
| VENITURI IN AVANS | 46.443 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.539.664 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 21.886.329 |
| VENITURI TOTALE | 22.168.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.692.369 |
| Profitul brut | 1.476.630 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.250.691 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.436.203 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.551.271 |
| Stocuri | 1.672.518 |
| Creante | 1.659.020 |
| Casa si conturi la banci | 219.733 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.249 |
| DATORII | 10.724.751 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.288.972 |
| Capital subscris varsat | 944.800 |
| Cifra de afaceri neta | 19.390.177 |
| VENITURI TOTALE | 19.479.584 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.602.920 |
| Profitul brut | 1.876.664 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.569.594 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 53 |