BAU-CONS BALINT SRL – CUI 23912456
Informativ
BAU-CONS BALINT SRL are CUI 23912456, număr de înregistrare J2008000525196 și sediul în Municipiul Odorheiu Secuiesc, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.340.587 lei, un profit net de 1.272 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: necunoscut
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BAU-CONS BALINT SRL |
| CUI | 23912456 |
| Nr. Reg. Com. | J2008000525196 |
| EUID | ROONRC.J2008000525196 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | necunoscut |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-05-20 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 340 587 | 1 272 | 859 126 | 306 270 | 111 355 | -435 401 | 7 |
| 2024 | 463 649 | 515 | 835 601 | 250 690 | 203 464 | -436 673 | 6 |
| 2023 | 476 198 | -61 095 | 705 506 | 260 392 | 7 020 | -437 188 | 6 |
| 2022 | 298 271 | 73 171 | 564 464 | 126 635 | 61 736 | -376 093 | 4 |
| 2021 | 230 966 | 11 079 | 457 886 | 8 302 | 41 269 | -408 315 | 4 |
| 2020 | 51 000 | 1 157 | 464 611 | 0 | 45 217 | -419 394 | 2 |
| 2019 | 0 | 51 771 | 364 785 | 0 | 46 599 | -318 186 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BAU-CONS BALINT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Harghita , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 4907 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BENBAU EXPRES S.R.L. – locul 4903, 1,34 mil. lei, Hunedoara
- UŢU ŞI ANDREI TOTAL CONSTRUCT S.R.L. – locul 4903, 305.001 lei, Sibiu
- CBN BAUUNTERNEHMEN S.R.L. – locul 4904, 1,34 mil. lei, Bucureşti
- ROMAN MARCEL CONSTRUCTOR SRL – locul 4904, 305.000 lei, Neamţ
- VICTOR IDEAL CONSTRUCT S.R.L. – locul 4905, 1,34 mil. lei, Prahova
- DAMAC CON S.R.L. – locul 4905, 304.800 lei, Satu Mare
- A&D INVEST SPORT S.R.L. – locul 4906, 1,34 mil. lei, Dolj
- BALTAZAR CONSTRUCT S.R.L. – locul 4906, 304.758 lei, Călăraşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BAU-CONS BALINT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BAU-CONS BALINT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BAU-CONS BALINT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 250.690 |
| Active circulante | 203.464 |
| Stocuri | 133.050 |
| Creante | 17.582 |
| Disponibilitati | 52.832 |
| Cheltuieli in avans | 19.338 |
| Datorii | 835.601 |
| Venituri in avans | 74.564 |
| Capitaluri proprii | -436.673 |
| Capital social | 4.700 |
| Cifra de afaceri | 463.649 |
| Venituri totale | 571.804 |
| Cheltuieli totale | 561.063 |
| Profit brut | 10.741 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 515 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 260.392 |
| Active circulante | 7.020 |
| Stocuri | 4.061 |
| Creante | 224 |
| Disponibilitati | 2.735 |
| Cheltuieli in avans | 906 |
| Datorii | 705.506 |
| Capitaluri proprii | -437.188 |
| Capital social | 4.700 |
| Cifra de afaceri | 476.198 |
| Venituri totale | 560.510 |
| Cheltuieli totale | 615.998 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 55.488 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 61.095 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 126.635 |
| Active circulante | 61.736 |
| Stocuri | 26.779 |
| Creante | 1.846 |
| Disponibilitati | 33.111 |
| Datorii | 564.464 |
| Capitaluri proprii | -376.093 |
| Capital social | 4.700 |
| Cifra de afaceri | 298.271 |
| Venituri totale | 323.675 |
| Cheltuieli totale | 247.268 |
| Profit brut | 76.407 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 73.171 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 8.302 |
| Active circulante | 41.269 |
| Stocuri | 26.658 |
| Creante | 3.706 |
| Disponibilitati | 10.905 |
| Datorii | 457.886 |
| Capitaluri proprii | -408.315 |
| Capital social | 4.700 |
| Cifra de afaceri | 230.966 |
| Venituri totale | 246.594 |
| Cheltuieli totale | 233.399 |
| Profit brut | 13.195 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 11.079 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active circulante | 45.217 |
| Stocuri | 44.074 |
| Creante | 1.096 |
| Disponibilitati | 47 |
| Datorii | 464.611 |
| Capitaluri proprii | -419.394 |
| Capital social | 4.700 |
| Cifra de afaceri | 51.000 |
| Venituri totale | 51.000 |
| Cheltuieli totale | 49.368 |
| Profit brut | 1.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.157 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 46.599 |
| Stocuri | 42.215 |
| Creante | 4.529 |
| Disponibilitati | -145 |
| Datorii | 364.785 |
| Capitaluri proprii | -318.186 |
| Capital social | 4.700 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | -51.771 |
| Profit brut | 51.771 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 51.771 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | -26.599 |
| Active circulante | 53.147 |
| Stocuri | 48.705 |
| Creante | 4.529 |
| Disponibilitati | -87 |
| Datorii | 364.602 |
| Capitaluri proprii | -338.054 |
| Capital social | 4.700 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 36.581 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 36.581 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 36.581 |
| Nr. salariati | 1 |