AXI ENERGY CONSTRUCT SRL – CUI 36519760
Pe scurt
AXI ENERGY CONSTRUCT SRL are CUI 36519760, număr de înregistrare J32/1180/2016 și sediul în Sat Turnu Roşu, Comuna Turnu Roşu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.640.077 lei, un profit net de 985.232 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AXI ENERGY CONSTRUCT SRL |
| CUI | 36519760 |
| Nr. Reg. Com. | J32/1180/2016 |
| EUID | ROONRC.J32/1180/2016 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2016-09-13 (10 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| AXINTE RAUL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 640 077 | 985 232 | 1 251 248 | 6 929 407 | 2 644 306 | 8 768 608 | 5 |
| 2024 | 2 392 999 | 714 697 | 1 785 787 | 6 844 921 | 3 140 997 | 7 832 980 | 6 |
| 2023 | 1 735 346 | 239 967 | 2 384 137 | 4 408 106 | 5 056 646 | 7 170 445 | 4 |
| 2022 | 2 675 132 | 874 432 | 1 105 546 | 2 537 134 | 5 273 501 | 6 912 353 | 5 |
| 2021 | 1 808 203 | 440 991 | 1 469 394 | 2 913 540 | 5 346 420 | 6 561 756 | 3 |
| 2020 | 4 575 024 | 2 242 656 | 1 715 268 | 1 640 991 | 6 327 565 | 6 126 591 | 5 |
| 2019 | 4 195 257 | 2 335 256 | 2 622 173 | 795 801 | 6 027 617 | 3 953 069 | 9 |
| 2018 | 2 842 071 | 1 402 800 | 1 596 380 | — | — | — | 1 |
| 2017 | 501 281 | 215 579 | 1 125 594 | — | — | — | 1 |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 640 077 lei
94%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AXI ENERGY CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 418 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SELCA SA – locul 414, 33,83 mil. lei, Argeş
- BIA GABI CONSTRUCT SRL – locul 414, 4,67 mil. lei, Cluj
- IMDIA PROD SRL – locul 414, 211.502 lei, Sibiu
- MAURER IMOBILIARE S.R.L. – locul 415, 33,73 mil. lei, Braşov
- PIEDRO EXPERT CONSTRUCT S.R.L. – locul 415, 4,67 mil. lei, Giurgiu
- ANISSIA CONSTRUCT NEXT S.R.L. – locul 415, 211.475 lei, Ilfov
- BUNMET ENGINEERING SRL – locul 416, 33,65 mil. lei, Sibiu
- AXC MEGA CONSTRUCT SRL – locul 416, 4,66 mil. lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AXI ENERGY CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AXI ENERGY CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AXI ENERGY CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 6.844.921 |
| Active circulante | 3.140.997 |
| Stocuri | 2.126.968 |
| Creante | 168.202 |
| Disponibilitati | 845.827 |
| Cheltuieli in avans | 768.511 |
| Datorii | 1.785.787 |
| Venituri in avans | 1.135.662 |
| Capitaluri proprii | 7.832.980 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.392.999 |
| Venituri totale | 2.316.599 |
| Cheltuieli totale | 1.565.222 |
| Profit brut | 751.377 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 714.697 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 4.408.106 |
| Active circulante | 5.056.646 |
| Stocuri | 2.317.681 |
| Creante | 546.128 |
| Disponibilitati | 2.192.837 |
| Cheltuieli in avans | 510.799 |
| Datorii | 2.384.137 |
| Venituri in avans | 420.969 |
| Capitaluri proprii | 7.170.445 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.735.346 |
| Venituri totale | 2.465.968 |
| Cheltuieli totale | 2.208.429 |
| Profit brut | 257.539 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 239.967 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 2.537.134 |
| Active circulante | 5.273.501 |
| Stocuri | 1.604.405 |
| Creante | 741.144 |
| Disponibilitati | 2.927.952 |
| Cheltuieli in avans | 207.264 |
| Datorii | 1.105.546 |
| Capitaluri proprii | 6.912.353 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.675.132 |
| Venituri totale | 2.937.509 |
| Cheltuieli totale | 2.036.312 |
| Profit brut | 901.197 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 874.432 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 2.913.540 |
| Active circulante | 5.346.420 |
| Stocuri | 1.338.996 |
| Creante | 1.807.945 |
| Disponibilitati | 2.199.479 |
| Cheltuieli in avans | 149.329 |
| Datorii | 1.469.394 |
| Venituri in avans | 378.139 |
| Capitaluri proprii | 6.561.756 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.808.203 |
| Venituri totale | 1.598.215 |
| Cheltuieli totale | 1.139.095 |
| Profit brut | 459.120 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 440.991 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 1.640.991 |
| Active circulante | 6.327.565 |
| Stocuri | 970.865 |
| Creante | 1.917.058 |
| Disponibilitati | 3.439.642 |
| Cheltuieli in avans | 94.926 |
| Datorii | 1.715.268 |
| Venituri in avans | 221.623 |
| Capitaluri proprii | 6.126.591 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.575.024 |
| Venituri totale | 3.901.134 |
| Cheltuieli totale | 1.612.763 |
| Profit brut | 2.288.371 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.242.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 795.801 |
| Active circulante | 6.027.617 |
| Stocuri | 1.661.043 |
| Creante | 2.404.487 |
| Disponibilitati | 1.962.087 |
| Cheltuieli in avans | 155.697 |
| Datorii | 2.622.173 |
| Venituri in avans | 403.873 |
| Capitaluri proprii | 3.953.069 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.195.257 |
| Venituri totale | 4.344.325 |
| Cheltuieli totale | 2.006.884 |
| Profit brut | 2.337.441 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.335.256 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 487.424 |
| Active circulante | 2.535.690 |
| Stocuri | 1.520.318 |
| Creante | 622.920 |
| Disponibilitati | 392.452 |
| Cheltuieli in avans | 205.978 |
| Datorii | 1.596.380 |
| Venituri in avans | 11.849 |
| Capitaluri proprii | 1.620.863 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.842.071 |
| Venituri totale | 3.309.851 |
| Cheltuieli totale | 1.878.412 |
| Profit brut | 1.431.439 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.402.800 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.884 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.582.301 |
| Stocuri | 1.084.344 |
| Creante | 216.473 |
| Casa si conturi la banci | 281.484 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.146 |
| DATORII | 1.125.594 |
| VENITURI IN AVANS | 282.674 |
| CAPITALURI - TOTAL | 218.063 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 501.281 |
| VENITURI TOTALE | 1.418.584 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.197.975 |
| Profitul brut | 220.609 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 215.579 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 447 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 396.674 |
| Stocuri | 316.084 |
| Creante | 80.548 |
| Casa si conturi la banci | 42 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.231 |
| DATORII | 403.868 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.484 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 0 |
| VENITURI TOTALE | 150.541 |
| CHELTUIELI TOTALE | 148.153 |
| Profitul brut | 2.388 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.284 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-22 07:07:45 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-22 07:07:45 |