AXA TELECOM SRL – CUI 16581368
Pe scurt
AXA TELECOM SRL are CUI 16581368, număr de înregistrare J2004001987353 și sediul în Municipiul Timişoara, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 4321 – Lucrări de instalații electrice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 848.446 lei, un profit net de 16.010 lei și un număr mediu de 8 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AXA TELECOM SRL |
| CUI | 16581368 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001987353 |
| EUID | ROONRC.J35/1987/2004 |
| CAEN | 4321 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-07-07 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ARDELEAN MARIAN-VIOREL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 848 446 | 16 010 | 2 278 793 | 1 085 168 | 1 495 839 | 379 607 | 8 |
| 2024 | 1 134 204 | 1 640 | 2 404 726 | 1 163 211 | 1 505 577 | 363 597 | 8 |
| 2023 | 1 266 054 | 6 413 | 2 203 355 | 675 113 | 1 840 152 | 361 957 | 11 |
| 2022 | 1 089 652 | 13 935 | 2 085 527 | 686 571 | 1 739 856 | 355 544 | 10 |
| 2021 | 893 318 | 358 | 1 368 722 | 870 384 | 887 938 | 341 608 | 12 |
| 2020 | 977 526 | 2 276 | 1 292 470 | 723 892 | 1 243 683 | 206 490 | 14 |
| 2019 | 1 359 368 | 2 149 | 1 070 789 | 721 456 | 1 023 208 | 204 213 | 14 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises848 446 lei
-25%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AXA TELECOM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4321 Rev. 2 (echivalent: 4321 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații electrice |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Timiş , domeniul 4321: Lucrări de instalații electrice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2294 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ONE TOP ELECTRIC S.R.L. – locul 2290, 851.480 lei, Olt
- AURAS PROD COM SRL – locul 2290, 568.492 lei, Galaţi
- GOLDEN STANDARD TECHNOLOGIES S.R.L. – locul 2291, 851.053 lei, Ilfov
- AIR HVAC COOL S.R.L. – locul 2291, 568.477 lei, Arad
- VIDEOLED SMART SECURITY SRL – locul 2292, 850.234 lei, Botoşani
- SPR-SERVICE S.R.L. – locul 2292, 568.026 lei, Covasna
- LUPART SSMP SRL – locul 2293, 848.726 lei, Maramureş
- CETAS CLIMATIC SRL – locul 2293, 567.534 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AXA TELECOM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AXA TELECOM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AXA TELECOM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.163.211 |
| Active circulante | 1.505.577 |
| Stocuri | 896.015 |
| Creante | 562.111 |
| Disponibilitati | 47.451 |
| Cheltuieli in avans | 377.172 |
| Datorii | 2.404.726 |
| Venituri in avans | 277.637 |
| Capitaluri proprii | 363.597 |
| Capital social | 100.000 |
| Cifra de afaceri | 1.134.204 |
| Venituri totale | 1.806.323 |
| Cheltuieli totale | 1.802.088 |
| Profit brut | 4.235 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.640 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 675.113 |
| Active circulante | 1.840.152 |
| Stocuri | 1.507.366 |
| Creante | 243.442 |
| Disponibilitati | 89.344 |
| Cheltuieli in avans | 349.260 |
| Datorii | 2.203.355 |
| Venituri in avans | 299.213 |
| Capitaluri proprii | 361.957 |
| Capital social | 100.000 |
| Cifra de afaceri | 1.266.054 |
| Venituri totale | 1.361.019 |
| Cheltuieli totale | 1.353.838 |
| Profit brut | 7.181 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.413 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 686.571 |
| Active circulante | 1.739.856 |
| Stocuri | 1.363.733 |
| Creante | 180.149 |
| Disponibilitati | 195.974 |
| Cheltuieli in avans | 352.542 |
| Datorii | 2.085.527 |
| Venituri in avans | 337.898 |
| Capitaluri proprii | 355.544 |
| Capital social | 100.000 |
| Cifra de afaceri | 1.089.652 |
| Venituri totale | 1.426.735 |
| Cheltuieli totale | 1.407.539 |
| Profit brut | 19.196 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.935 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 870.384 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 887.938 |
| Stocuri | 1.185.779 |
| Creante | 210.974 |
| Casa si conturi la banci | -508.815 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 345.281 |
| DATORII | 1.368.722 |
| VENITURI IN AVANS | 393.273 |
| CAPITALURI - TOTAL | 341.608 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 893.318 |
| VENITURI TOTALE | 1.114.134 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.110.326 |
| Profitul brut | 3.808 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 358 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 723.892 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.243.683 |
| Stocuri | 1.176.361 |
| Creante | 238.078 |
| Casa si conturi la banci | -170.756 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57.598 |
| DATORII | 1.292.470 |
| VENITURI IN AVANS | 526.213 |
| CAPITALURI - TOTAL | 206.490 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 977.526 |
| VENITURI TOTALE | 1.105.917 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.102.962 |
| Profitul brut | 2.955 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.276 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 721.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.023.208 |
| Stocuri | 965.394 |
| Creante | 204.718 |
| Casa si conturi la banci | -146.904 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 72.618 |
| DATORII | 1.070.789 |
| VENITURI IN AVANS | 542.280 |
| CAPITALURI - TOTAL | 204.213 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.359.368 |
| VENITURI TOTALE | 1.425.779 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.420.703 |
| Profitul brut | 5.076 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.149 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 778.495 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.213.251 |
| Stocuri | 1.119.568 |
| Creante | 360.836 |
| Casa si conturi la banci | -267.153 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.840 |
| DATORII | 1.268.212 |
| VENITURI IN AVANS | 560.309 |
| CAPITALURI - TOTAL | 202.065 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.924.808 |
| VENITURI TOTALE | 1.990.408 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.943.393 |
| Profitul brut | 47.015 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 34.369 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 878.861 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.424.280 |
| Stocuri | 1.501.972 |
| Creante | 306.058 |
| Casa si conturi la banci | -383.750 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.840 |
| DATORII | 1.595.948 |
| VENITURI IN AVANS | 578.337 |
| CAPITALURI - TOTAL | 167.696 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.173.919 |
| VENITURI TOTALE | 1.279.321 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.272.180 |
| Profitul brut | 7.141 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.907 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.183.190 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.097.695 |
| Stocuri | 1.625.044 |
| Creante | 373.022 |
| DATORII | 2.518.731 |
| VENITURI IN AVANS | 596.366 |
| CAPITALURI - TOTAL | 165.788 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.610.173 |
| VENITURI TOTALE | 1.623.010 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.602.755 |
| Profitul brut | 20.255 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.040 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |