AUMOVIO SYSTEMS ROMANIA S.R.L.
| Denumire | AUMOVIO SYSTEMS ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 17679640 |
| Nr. Reg. Com. | J2005000851320 |
| EUID | ROONRC.J2005000851320 |
| CAEN | 2931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-06-10 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SONOK RIVETTO | - | S.U.A. |
| WICHTLER MATHIAS MANFRED | - | Germania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 191 940 052 | -178 413 314 | 1 567 101 948 | 1 965 261 160 | 550 896 387 | 532 987 637 | 2 907 |
| 2024 | 3 648 828 166 | -102 380 051 | 1 375 976 263 | 1 764 628 394 | 654 538 453 | 715 426 502 | 0 |
| 2023 | 4 379 219 689 | 54 486 113 | 1 944 119 926 | 1 692 070 099 | 1 348 262 797 | 817 806 553 | 3 616 |
| 2022 | 4 632 033 520 | -331 190 369 | 2 156 349 492 | 2 383 833 158 | 1 595 731 916 | 1 644 800 752 | 4 311 |
| 2021 | 3 361 428 353 | -244 172 664 | 1 630 408 279 | 2 667 134 091 | 1 000 990 607 | 1 976 488 993 | 3 682 |
| 2020 | 3 549 865 965 | 225 919 057 | 1 034 944 775 | 2 320 589 143 | 943 752 109 | 2 209 346 377 | 3 718 |
| 2019 | 4 097 920 130 | 134 188 496 | 915 120 917 | 2 168 836 425 | 789 520 160 | 1 983 427 320 | 3 890 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 191 940 052 lei
-13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AUMOVIO SYSTEMS ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2931 Rev. 2 (echivalent: 2931 Rev. 1, 2931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere foarte mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi foarte mari , Sibiu , domeniul 2931: Fabricarea tractoarelor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AUMOVIO SYSTEMS ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AUMOVIO SYSTEMS ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AUMOVIO SYSTEMS ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.764.628.394 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 654.538.453 |
| Stocuri | 281.084.367 |
| Creante | 303.892.072 |
| Casa si conturi la banci | 69.562.014 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 245.047 |
| DATORII | 1.375.976.263 |
| VENITURI IN AVANS | 263.865.711 |
| PROVIZIOANE | 64.143.418 |
| CAPITALURI - TOTAL | 715.426.502 |
| Capital subscris varsat | 229.993.295 |
| Cifra de afaceri neta | 3.648.828.166 |
| VENITURI TOTALE | 3.809.261.379 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.875.845.909 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 66.584.530 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 102.380.051 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.692.070.099 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.348.262.797 |
| Stocuri | 337.743.119 |
| Creante | 931.040.412 |
| Casa si conturi la banci | 79.479.266 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 136.845 |
| DATORII | 1.944.119.926 |
| VENITURI IN AVANS | 262.068.215 |
| PROVIZIOANE | 16.475.047 |
| CAPITALURI - TOTAL | 817.806.553 |
| Capital subscris varsat | 229.993.295 |
| Cifra de afaceri neta | 4.379.219.689 |
| VENITURI TOTALE | 4.527.610.306 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.473.124.193 |
| Profitul brut | 54.486.113 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 54.486.113 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3.616 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.383.833.158 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.595.731.916 |
| Stocuri | 640.417.069 |
| Creante | 944.271.222 |
| Casa si conturi la banci | 11.043.625 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 112.374 |
| DATORII | 2.156.349.492 |
| VENITURI IN AVANS | 155.311.766 |
| PROVIZIOANE | 23.215.438 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.644.800.752 |
| Capital subscris varsat | 422.936.973 |
| Cifra de afaceri neta | 4.632.033.520 |
| VENITURI TOTALE | 4.906.733.599 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.237.923.968 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 331.190.369 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 331.190.369 |
| Numar mediu de salariati | 4.311 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.667.134.091 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.000.990.607 |
| Stocuri | 306.013.023 |
| Creante | 673.958.291 |
| Casa si conturi la banci | 21.019.293 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.096 |
| DATORII | 1.630.408.279 |
| VENITURI IN AVANS | 44.415.514 |
| PROVIZIOANE | 16.837.008 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.976.488.993 |
| Capital subscris varsat | 422.936.973 |
| Cifra de afaceri neta | 3.361.428.353 |
| VENITURI TOTALE | 3.531.895.329 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.776.067.993 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 244.172.664 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 244.172.664 |
| Numar mediu de salariati | 3.682 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.168.836.425 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 789.520.160 |
| Stocuri | 150.755.794 |
| Creante | 365.070.128 |
| Casa si conturi la banci | 273.694.238 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.219 |
| DATORII | 915.120.917 |
| VENITURI IN AVANS | 4.475.012 |
| PROVIZIOANE | 55.350.555 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.983.427.320 |
| Capital subscris varsat | 422.936.973 |
| Cifra de afaceri neta | 4.097.920.130 |
| VENITURI TOTALE | 4.155.600.542 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.002.888.959 |
| Profitul brut | 152.711.583 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 134.188.496 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3.890 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.619.664.158 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 562.389.265 |
| Stocuri | 167.193.408 |
| Creante | 393.410.469 |
| Casa si conturi la banci | 1.785.388 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.053 |
| DATORII | 1.159.496.262 |
| VENITURI IN AVANS | 6.667.858 |
| PROVIZIOANE | 25.357.719 |
| CAPITALURI - TOTAL | 990.543.637 |
| Capital subscris varsat | 422.936.973 |
| Cifra de afaceri neta | 3.769.456.584 |
| VENITURI TOTALE | 3.878.602.853 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.782.426.407 |
| Profitul brut | 96.176.446 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 59.103.202 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3.481 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.377.349.392 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 476.136.457 |
| Stocuri | 142.871.354 |
| Creante | 257.261.305 |
| Casa si conturi la banci | 76.003.798 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 63.569 |
| DATORII | 890.109.969 |
| VENITURI IN AVANS | 17.484.929 |
| PROVIZIOANE | 39.383.596 |
| CAPITALURI - TOTAL | 906.570.924 |
| Capital subscris varsat | 422.936.973 |
| Cifra de afaceri neta | 3.096.027.772 |
| VENITURI TOTALE | 3.227.980.483 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.070.133.281 |
| Profitul brut | 157.847.202 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 142.476.039 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3.096 |