ATLAS APPS SRL – CUI 9408578
Pe scurt
ATLAS APPS SRL are CUI 9408578, număr de înregistrare J29/353/1997 și sediul în Loc. Azuga, Oraş Azuga, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.956.321 lei, un profit net de 46.764 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ATLAS APPS SRL |
| CUI | 9408578 |
| Nr. Reg. Com. | J29/353/1997 |
| EUID | ROONRC.J29/353/1997 |
| CAEN | 6201 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-04-02 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GRAMA GEORGE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 956 321 | 46 764 | 1 302 103 | 2 950 633 | 4 244 425 | 5 915 446 | 1 |
| 2024 | 2 437 816 | 900 600 | 1 050 388 | 2 652 846 | 4 786 707 | 6 411 656 | 2 |
| 2023 | 2 396 421 | 1 242 176 | 1 255 213 | 2 785 285 | 5 958 470 | 6 639 157 | 3 |
| 2022 | 4 909 808 | 1 245 262 | 869 996 | 2 752 377 | 5 515 049 | 5 607 004 | 4 |
| 2021 | 951 075 | 1 622 895 | 1 063 441 | 3 646 082 | 4 691 929 | 4 541 846 | 8 |
| 2020 | 1 505 134 | 2 080 916 | 2 057 588 | 5 048 253 | 3 446 811 | 2 761 833 | 9 |
| 2019 | 2 353 508 | 1 390 430 | 320 260 | 34 371 | 1 676 700 | 1 390 811 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 956 321 lei
21%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ATLAS APPS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6201 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 137 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EVANTAGE SOFT S.R.L. – locul 133, 57,78 mil. lei, Galaţi
- TECHSISTEM SRL – locul 133, 11,83 mil. lei, Bucureşti
- VOQUZ LABS S.R.L. – locul 133, 3,05 mil. lei, Cluj
- AMET BUSINESS MANAGEMENT SRL – locul 133, 3,04 mil. lei, Bucureşti
- CDG ENGINEERING CONSULTANTS S.R.L. – locul 133, 914.833 lei, Iaşi
- VB POWER STAKE S.R.L. – locul 133, 621.867 lei, Sibiu
- DGS TELCOM INVEST SRL – locul 133, 198.741 lei, Vrancea
- LUCANET SOFTWARE S.R.L. – locul 134, 57,68 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ATLAS APPS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ATLAS APPS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ATLAS APPS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.652.846 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.786.707 |
| Stocuri | 1.384.069 |
| Creante | 3.398.019 |
| Casa si conturi la banci | 4.619 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.491 |
| DATORII | 1.050.388 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.411.656 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 2.437.816 |
| VENITURI TOTALE | 2.575.066 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.608.371 |
| Profitul brut | 966.695 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 900.600 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.785.285 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.958.470 |
| Stocuri | 2.140.790 |
| Creante | 3.736.264 |
| Casa si conturi la banci | 81.416 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.491 |
| DATORII | 1.255.213 |
| VENITURI IN AVANS | 871.876 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.639.157 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 2.396.421 |
| VENITURI TOTALE | 3.332.368 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.069.500 |
| Profitul brut | 1.262.868 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.242.176 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.752.377 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.515.049 |
| Stocuri | 2.160.000 |
| Creante | 3.654.172 |
| Casa si conturi la banci | -299.123 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.604 |
| DATORII | 869.996 |
| VENITURI IN AVANS | 1.814.030 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.607.004 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 4.909.808 |
| VENITURI TOTALE | 4.963.858 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.678.914 |
| Profitul brut | 1.284.944 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.245.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| Active imobilizate | 3.646.082 |
| Active circulante | 4.691.929 |
| Stocuri | 3.063.380 |
| Creante | 1.622.545 |
| Disponibilitati | 6.004 |
| Cheltuieli in avans | 23.460 |
| Datorii | 1.063.441 |
| Venituri in avans | 2.756.184 |
| Capitaluri proprii | 4.541.846 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 951.075 |
| Venituri totale | 4.956.701 |
| Cheltuieli totale | 3.325.429 |
| Profit brut | 1.631.272 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.622.895 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.048.253 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.446.811 |
| Creante | 2.771.267 |
| Casa si conturi la banci | 675.544 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.696 |
| DATORII | 2.057.588 |
| VENITURI IN AVANS | 3.698.339 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.761.833 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 1.505.134 |
| VENITURI TOTALE | 3.984.278 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.877.138 |
| Profitul brut | 2.107.140 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.080.916 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| Active imobilizate | 34.371 |
| Active circulante | 1.676.700 |
| Creante | 956.356 |
| Disponibilitati | 720.344 |
| Datorii | 320.260 |
| Capitaluri proprii | 1.390.811 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 2.353.508 |
| Venituri totale | 2.356.251 |
| Cheltuieli totale | 942.275 |
| Profit brut | 1.413.976 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.390.430 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 6.990 |
| Active circulante | 401.358 |
| Creante | 50.076 |
| Disponibilitati | 351.282 |
| Datorii | 153.967 |
| Capitaluri proprii | 254.381 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 1.369.834 |
| Venituri totale | 1.370.367 |
| Cheltuieli totale | 1.052.383 |
| Profit brut | 317.984 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 304.257 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active circulante | 204.502 |
| Creante | 112.282 |
| Disponibilitati | 92.220 |
| Datorii | 254.377 |
| Capitaluri proprii | -49.875 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 864.613 |
| Venituri totale | 865.316 |
| Cheltuieli totale | 743.996 |
| Profit brut | 121.320 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 99.931 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active circulante | 9.379 |
| Creante | 5.421 |
| Disponibilitati | 3.958 |
| Datorii | 159.321 |
| Capitaluri proprii | -149.942 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 164.874 |
| Venituri totale | 164.878 |
| Cheltuieli totale | 164.009 |
| Profit brut | 869 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 508 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |