INTERPIPE ROMAN S.A.
| Denumire | INTERPIPE ROMAN S.A. |
| CUI | 2057240 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000088279 |
| EUID | ROONRC.J27/88/1991 |
| CAEN | 2420 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-14 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ORTEGO SOLER ORLANDO | - | Spania |
| MIHĂILĂ GEANINA | - | România |
| SAVA FLORIN | - | România |
| BUHĂESCU OANA-LAURA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 289 657 902 | -67 563 073 | 286 072 130 | 76 664 787 | 151 314 045 | -72 898 369 | 312 |
| 2024 | 364 903 216 | -41 827 964 | 238 316 129 | 72 860 659 | 157 172 222 | -16 750 068 | 335 |
| 2023 | 538 052 840 | -18 392 662 | 247 693 967 | 84 412 309 | 193 677 239 | 25 077 895 | 335 |
| 2022 | 616 166 808 | 9 927 900 | 310 576 085 | 95 870 388 | 269 179 382 | 42 705 617 | 340 |
| 2021 | 343 348 716 | -40 982 837 | 283 139 560 | 65 531 661 | 239 214 917 | 8 268 136 | 438 |
| 2020 | 199 787 588 | -32 752 961 | 222 620 287 | 90 092 991 | 193 490 654 | 49 250 973 | 559 |
| 2019 | 293 364 437 | -57 710 271 | 217 192 490 | 105 377 577 | 196 157 973 | 78 482 810 | 651 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises289 657 902 lei
-21%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INTERPIPE ROMAN S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 2420 Rev. 2 (echivalent: 2420 Rev. 1, 2420 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel |
| Descriere Activitate | Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel |
| Cod CAEN principal | 24 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel |
| Descriere activitate (principal) | Industria metalurgică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Neamţ , domeniul 2420: Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INTERPIPE ROMAN S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INTERPIPE ROMAN S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INTERPIPE ROMAN S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105.377.577 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 196.157.973 |
| Stocuri | 109.796.247 |
| Creante | 81.758.916 |
| Casa si conturi la banci | 4.602.810 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 579.603 |
| DATORII | 217.192.490 |
| PROVIZIOANE | 6.439.853 |
| CAPITALURI - TOTAL | 78.482.810 |
| Capital subscris varsat | 210.093.854 |
| Cifra de afaceri neta | 293.364.437 |
| VENITURI TOTALE | 354.142.798 |
| CHELTUIELI TOTALE | 411.853.069 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 57.710.271 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 57.710.271 |
| Numar mediu de salariati | 651 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 182.039.690 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 249.191.718 |
| Stocuri | 113.707.031 |
| Creante | 130.913.217 |
| Casa si conturi la banci | 4.571.470 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 840.755 |
| DATORII | 265.939.652 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 1.350.537 |
| CAPITALURI - TOTAL | 164.781.974 |
| Capital subscris varsat | 210.093.854 |
| Cifra de afaceri neta | 342.214.495 |
| VENITURI TOTALE | 368.997.016 |
| CHELTUIELI TOTALE | 511.416.948 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 142.419.932 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 142.419.932 |
| Numar mediu de salariati | 745 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 227.010.223 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 294.183.176 |
| Stocuri | 129.302.283 |
| Creante | 157.158.843 |
| Casa si conturi la banci | 7.722.050 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 401.007 |
| DATORII | 218.874.448 |
| VENITURI IN AVANS | 680.445 |
| PROVIZIOANE | 6.736.221 |
| CAPITALURI - TOTAL | 295.303.292 |
| Capital subscris varsat | 212.866.357 |
| Cifra de afaceri neta | 213.791.767 |
| VENITURI TOTALE | 266.815.513 |
| CHELTUIELI TOTALE | 325.991.017 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 59.175.504 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 59.175.504 |
| Numar mediu de salariati | 896 |