VERSIGENT ROMANIA S.R.L.
| Denumire | VERSIGENT ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 9022584 |
| Nr. Reg. Com. | J1996001601355 |
| EUID | ROONRC.J1996001601355 |
| CAEN | 2931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-12-10 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RADU CRISTIAN-IULIAN | - | Germania |
| MERK ANDRÁS-ISTVÁN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 349 830 530 | -76 515 034 | 170 471 650 | 77 583 417 | 582 559 690 | 386 253 510 | 0 |
| 2024 | 1 444 364 929 | 35 923 076 | 277 861 910 | 118 586 829 | 635 594 887 | 462 768 544 | 2 765 |
| 2023 | 1 569 200 311 | 71 476 417 | 334 483 191 | 187 067 440 | 587 927 754 | 427 382 542 | 2 749 |
| 2022 | 1 534 026 484 | 25 599 337 | 291 040 548 | 181 810 982 | 477 145 283 | 355 906 206 | 3 195 |
| 2021 | 1 582 523 289 | 23 271 645 | 341 285 893 | 132 505 475 | 543 835 481 | 330 306 870 | 4 514 |
| 2020 | 1 449 847 823 | 2 437 101 | 549 190 929 | 152 373 349 | 702 325 372 | 307 035 226 | 3 285 |
| 2019 | 1 666 723 644 | 67 245 125 | 525 282 525 | 179 321 834 | 641 918 677 | 304 598 123 | 3 882 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 349 830 530 lei
-7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VERSIGENT ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2931 Rev. 2 (echivalent: 2931 Rev. 1, 2931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VERSIGENT ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VERSIGENT ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VERSIGENT ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 118.586.829 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 635.594.887 |
| Stocuri | 95.450.348 |
| Creante | 539.488.849 |
| Casa si conturi la banci | 655.690 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 844.360 |
| DATORII | 277.861.910 |
| VENITURI IN AVANS | 375.357 |
| PROVIZIOANE | 14.020.265 |
| CAPITALURI - TOTAL | 462.768.544 |
| Capital subscris varsat | 134.300.040 |
| Cifra de afaceri neta | 1.444.364.929 |
| VENITURI TOTALE | 1.472.431.572 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.421.788.596 |
| Profitul brut | 50.642.976 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 35.923.076 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.765 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 187.067.440 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 587.927.754 |
| Stocuri | 100.804.746 |
| Creante | 486.369.098 |
| Casa si conturi la banci | 753.910 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 808.994 |
| DATORII | 334.483.191 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 13.938.455 |
| CAPITALURI - TOTAL | 427.382.542 |
| Capital subscris varsat | 134.300.040 |
| Cifra de afaceri neta | 1.569.200.311 |
| VENITURI TOTALE | 1.572.287.519 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.493.638.127 |
| Profitul brut | 78.649.392 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 71.476.417 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2.749 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 152.373.349 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 702.325.372 |
| Stocuri | 137.575.787 |
| Creante | 563.602.025 |
| Casa si conturi la banci | 1.147.560 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.312.595 |
| DATORII | 549.190.929 |
| VENITURI IN AVANS | 809.138 |
| PROVIZIOANE | 13.976.023 |
| CAPITALURI - TOTAL | 307.035.226 |
| Capital subscris varsat | 134.300.040 |
| Cifra de afaceri neta | 1.449.847.823 |
| VENITURI TOTALE | 1.504.173.713 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.501.115.629 |
| Profitul brut | 3.058.084 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.437.101 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3.285 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 179.321.834 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 641.918.677 |
| Stocuri | 151.867.492 |
| Creante | 489.188.561 |
| Casa si conturi la banci | 862.624 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.666.744 |
| DATORII | 525.282.525 |
| VENITURI IN AVANS | 125.979 |
| PROVIZIOANE | 13.900.628 |
| CAPITALURI - TOTAL | 304.598.123 |
| Capital subscris varsat | 134.300.040 |
| Cifra de afaceri neta | 1.666.723.644 |
| VENITURI TOTALE | 1.738.931.459 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.660.728.572 |
| Profitul brut | 78.202.887 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 67.245.125 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3.882 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 201.475.322 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 655.868.571 |
| Stocuri | 121.997.425 |
| Creante | 532.604.073 |
| Casa si conturi la banci | 1.267.073 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.294.920 |
| DATORII | 631.555.215 |
| PROVIZIOANE | 15.730.599 |
| CAPITALURI - TOTAL | 237.352.999 |
| Capital subscris varsat | 134.300.040 |
| Cifra de afaceri neta | 1.397.418.354 |
| VENITURI TOTALE | 1.426.849.232 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.371.504.354 |
| Profitul brut | 55.344.878 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 47.647.275 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4.567 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 172.334.566 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 702.847.546 |
| Stocuri | 113.607.892 |
| Creante | 584.250.313 |
| Casa si conturi la banci | 4.989.341 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.887.779 |
| DATORII | 681.242.822 |
| PROVIZIOANE | 17.535.944 |
| CAPITALURI - TOTAL | 190.291.125 |
| Capital subscris varsat | 134.300.040 |
| Cifra de afaceri neta | 1.427.653.123 |
| VENITURI TOTALE | 1.457.631.156 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.444.059.878 |
| Profitul brut | 13.571.278 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.029.765 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4.909 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 192.612.157 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 595.841.060 |
| Stocuri | 116.493.095 |
| Creante | 475.121.757 |
| Casa si conturi la banci | 4.226.208 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.313.844 |
| DATORII | 591.234.308 |
| VENITURI IN AVANS | 461.825 |
| PROVIZIOANE | 16.830.206 |
| CAPITALURI - TOTAL | 186.240.722 |
| Capital subscris varsat | 134.300.040 |
| Cifra de afaceri neta | 1.533.078.000 |
| VENITURI TOTALE | 1.565.591.871 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.519.712.415 |
| Profitul brut | 45.879.456 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 37.686.141 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6.416 |