ANTENA 3 SA
| Denumire | ANTENA 3 SA |
| CUI | 15971591 |
| Nr. Reg. Com. | J2003016641401 |
| EUID | ROONRC.J2003016641401 |
| CAEN | 6020 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-12-08 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞUŞNEA FLORENTINA | reprezentant al persoanei juridice | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 116 882 639 | 285 221 | 40 599 262 | — | — | — | 166 |
| 2024 | 113 058 113 | 503 224 | 30 756 799 | 9 927 151 | 42 263 117 | 23 342 336 | 160 |
| 2023 | 88 257 452 | 1 302 184 | 23 662 860 | 9 312 416 | 37 269 304 | 24 616 118 | 163 |
| 2022 | 82 215 018 | 2 251 828 | 20 211 183 | 8 489 317 | 33 356 941 | 23 313 934 | 170 |
| 2021 | 73 708 255 | 8 139 203 | 23 566 294 | 6 756 985 | 43 645 675 | 27 166 508 | 172 |
| 2020 | 80 769 815 | 14 335 972 | 29 592 785 | 5 651 952 | 49 244 758 | 24 406 977 | 225 |
| 2019 | 101 063 296 | 13 541 591 | 18 945 692 | 6 764 922 | 38 150 594 | 24 680 380 | 473 |
| 2018 | 82 931 890 | 7 999 297 | 17 726 520 | 6 962 532 | 32 355 034 | 20 869 104 | 442 |
| 2017 | 63 426 505 | 1 543 212 | 21 567 440 | 8 561 899 | 26 828 349 | 12 869 807 | 392 |
| 2016 | 65 419 998 | 3 354 405 | 26 851 120 | 11 850 661 | 27 702 000 | 11 326 595 | 321 |
Statistics
Commercial networks and enterprises116 882 639 lei
3%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ANTENA 3 SA”
| Cod CAEN preponderent | 6020 Rev. 2 (echivalent: 6020 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de difuzare a programelor de televiziune |
| Descriere Activitate | Activități de difuzare a programelor de televiziune |
| Cod CAEN principal | 60 Activități de difuzare a programelor de televiziune |
| Descriere activitate (principal) | Activități de difuzare și transmitere de programe |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 6020: Activități de difuzare a programelor de televiziune
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ANTENA 3 SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ANTENA 3 SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ANTENA 3 SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.927.151 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.263.117 |
| Stocuri | 122.201 |
| Creante | 35.866.566 |
| Casa si conturi la banci | 6.224.398 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.837.622 |
| DATORII | 30.756.799 |
| VENITURI IN AVANS | 51.887 |
| PROVIZIOANE | 876.868 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.342.336 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 113.058.113 |
| VENITURI TOTALE | 114.129.501 |
| CHELTUIELI TOTALE | 113.077.160 |
| Profitul brut | 1.052.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 503.224 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 160 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.312.416 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.269.304 |
| Stocuri | 139.283 |
| Creante | 31.907.418 |
| Casa si conturi la banci | 5.222.603 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.739.232 |
| DATORII | 23.662.860 |
| VENITURI IN AVANS | 294.811 |
| PROVIZIOANE | 747.163 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.616.118 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 88.257.452 |
| VENITURI TOTALE | 89.059.611 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.325.034 |
| Profitul brut | 1.734.577 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.302.184 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 163 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.489.317 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.356.941 |
| Stocuri | 183.964 |
| Creante | 26.220.576 |
| Casa si conturi la banci | 6.952.401 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.452.825 |
| DATORII | 20.211.183 |
| VENITURI IN AVANS | 61.407 |
| PROVIZIOANE | 712.559 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.313.934 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 82.215.018 |
| VENITURI TOTALE | 83.562.033 |
| CHELTUIELI TOTALE | 80.904.825 |
| Profitul brut | 2.657.208 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.251.828 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 170 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.756.985 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.645.675 |
| Stocuri | 34.393 |
| Creante | 25.209.376 |
| Casa si conturi la banci | 6.401.906 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 947.416 |
| DATORII | 23.566.294 |
| VENITURI IN AVANS | 136.790 |
| PROVIZIOANE | 480.484 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.166.508 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 73.708.255 |
| VENITURI TOTALE | 74.744.010 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.493.862 |
| Profitul brut | 9.250.148 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.139.203 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 172 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.651.952 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.244.758 |
| Stocuri | 83.431 |
| Creante | 28.669.158 |
| Casa si conturi la banci | 9.492.169 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 640.660 |
| DATORII | 29.592.785 |
| VENITURI IN AVANS | 71.076 |
| PROVIZIOANE | 1.466.532 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.406.977 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 80.769.815 |
| VENITURI TOTALE | 86.607.766 |
| CHELTUIELI TOTALE | 69.978.021 |
| Profitul brut | 16.629.745 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.335.972 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 225 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.764.922 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.150.594 |
| Stocuri | 112.042 |
| Creante | 28.003.640 |
| Casa si conturi la banci | 5.034.912 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 575.327 |
| DATORII | 18.945.692 |
| VENITURI IN AVANS | 111.565 |
| PROVIZIOANE | 1.753.206 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.680.380 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 101.063.296 |
| VENITURI TOTALE | 102.026.361 |
| CHELTUIELI TOTALE | 86.022.955 |
| Profitul brut | 16.003.406 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.541.591 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 473 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.962.532 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.355.034 |
| Stocuri | 42.681 |
| Creante | 25.852.333 |
| Casa si conturi la banci | 4.460.020 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 541.191 |
| DATORII | 17.726.520 |
| VENITURI IN AVANS | 702.502 |
| PROVIZIOANE | 560.631 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.869.104 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 82.931.890 |
| VENITURI TOTALE | 84.704.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.196.266 |
| Profitul brut | 9.507.734 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.999.297 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 442 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.561.899 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 26.828.349 |
| Stocuri | 39.810 |
| Creante | 22.333.088 |
| Casa si conturi la banci | 1.455.451 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 467.720 |
| DATORII | 21.567.440 |
| VENITURI IN AVANS | 521.957 |
| PROVIZIOANE | 898.764 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.869.807 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 63.426.505 |
| VENITURI TOTALE | 65.509.352 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.801.731 |
| Profitul brut | 1.707.621 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.543.212 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 392 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.850.661 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.702.000 |
| Stocuri | 52.681 |
| Creante | 23.934.298 |
| Casa si conturi la banci | 3.715.021 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 452.642 |
| DATORII | 26.851.120 |
| VENITURI IN AVANS | 492.862 |
| PROVIZIOANE | 1.334.726 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.326.595 |
| Capital subscris varsat | 4.720.000 |
| Cifra de afaceri neta | 65.419.998 |
| VENITURI TOTALE | 66.163.680 |
| CHELTUIELI TOTALE | 62.705.671 |
| Profitul brut | 3.458.009 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.354.405 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 321 |