AMIRA CONS SRL – CUI 24272843
Pe scurt
AMIRA CONS SRL are CUI 24272843, număr de înregistrare J2008002132293 și sediul în Sat Drajna de Jos, Comuna Drajna, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 241.148 lei, o pierdere netă de 44.383 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AMIRA CONS SRL |
| CUI | 24272843 |
| Nr. Reg. Com. | J2008002132293 |
| EUID | ROONRC.J2008002132293 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-07-31 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RANCEA MIHAELA | - | România |
| RANCEA CRISTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 241 148 | -44 383 | 965 530 | 139 873 | 142 002 | -683 655 | 1 |
| 2024 | 535 122 | 31 828 | 20 937 | 146 993 | 165 854 | 291 910 | 3 |
| 2023 | 315 631 | -123 000 | 920 384 | 152 305 | 130 568 | -637 511 | 4 |
| 2022 | 260 583 | -179 882 | 771 098 | 137 111 | 119 475 | -514 512 | 5 |
| 2021 | 239 512 | -160 042 | 594 513 | 141 416 | 81 681 | -371 416 | 5 |
| 2020 | 381 755 | -45 740 | 414 343 | 135 962 | 67 007 | -211 374 | 4 |
| 2019 | 165 538 | -103 023 | 457 310 | 146 281 | 145 395 | -165 634 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises241 148 lei
-55%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AMIRA CONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 10242 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BRO CONSTRUCT S.R.L. – locul 10238, 241.617 lei, Iaşi
- ELLE CARMA BUSINESS SRL – locul 10238, 0 lei, Alba
- FINISAJE STYL S.R.L. – locul 10239, 241.554 lei, Neamţ
- HEMSTADEN S.R.L. – locul 10239, 0 lei, Bucureşti
- GRIDAMA CON S.R.L. – locul 10240, 241.420 lei, Iaşi
- FESZEKRAKO SRL – locul 10240, 0 lei, Satu Mare
- ROTICON UTILAJE SRL – locul 10241, 241.189 lei, Arad
- STIL & PAF CONSTRUCT SRL – locul 10241, 0 lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AMIRA CONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AMIRA CONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AMIRA CONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 146.993 |
| Active circulante | 165.854 |
| Stocuri | 19.896 |
| Creante | 98.882 |
| Disponibilitati | 47.076 |
| Datorii | 20.937 |
| Capitaluri proprii | 291.910 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 535.122 |
| Venituri totale | 535.235 |
| Cheltuieli totale | 493.271 |
| Profit brut | 41.964 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 31.828 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 152.305 |
| Active circulante | 130.568 |
| Stocuri | 8.637 |
| Creante | 76.501 |
| Disponibilitati | 45.430 |
| Datorii | 920.384 |
| Capitaluri proprii | -637.511 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 315.631 |
| Venituri totale | 315.948 |
| Cheltuieli totale | 435.789 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 119.841 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 123.000 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 137.111 |
| Active circulante | 119.475 |
| Stocuri | 6.324 |
| Creante | 78.085 |
| Disponibilitati | 35.066 |
| Datorii | 771.098 |
| Capitaluri proprii | -514.512 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 260.583 |
| Venituri totale | 260.583 |
| Cheltuieli totale | 437.860 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 177.277 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 179.882 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 141.416 |
| Active circulante | 81.681 |
| Stocuri | 15.740 |
| Creante | 68.699 |
| Disponibilitati | -2.758 |
| Datorii | 594.513 |
| Capitaluri proprii | -371.416 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 239.512 |
| Venituri totale | 239.863 |
| Cheltuieli totale | 397.507 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 157.644 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 160.042 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 135.962 |
| Active circulante | 67.007 |
| Stocuri | 14.122 |
| Creante | 53.680 |
| Disponibilitati | -795 |
| Datorii | 414.343 |
| Capitaluri proprii | -211.374 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 381.755 |
| Venituri totale | 393.846 |
| Cheltuieli totale | 436.024 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 42.178 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 45.740 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 146.281 |
| Active circulante | 145.395 |
| Stocuri | 65.051 |
| Creante | 75.112 |
| Disponibilitati | 5.232 |
| Datorii | 457.310 |
| Capitaluri proprii | -165.634 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 165.538 |
| Venituri totale | 170.225 |
| Cheltuieli totale | 271.546 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 101.321 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 103.023 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 147.880 |
| Active circulante | 68.605 |
| Stocuri | 31.458 |
| Creante | 23.746 |
| Disponibilitati | 13.401 |
| Datorii | 279.096 |
| Capitaluri proprii | -62.611 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 113.961 |
| Venituri totale | 114.081 |
| Cheltuieli totale | 178.443 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 64.362 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 65.502 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 142.885 |
| Active circulante | 51.757 |
| Stocuri | 8.787 |
| Creante | 42.021 |
| Disponibilitati | 949 |
| Datorii | 191.750 |
| Capitaluri proprii | 2.892 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 189.763 |
| Venituri totale | 190.940 |
| Cheltuieli totale | 352.380 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 161.440 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 165.446 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 115.518 |
| Active circulante | 301.258 |
| Stocuri | 14.318 |
| Creante | 277.129 |
| Disponibilitati | 9.811 |
| Datorii | 248.437 |
| Capitaluri proprii | 168.339 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.081.062 |
| Venituri totale | 1.083.668 |
| Cheltuieli totale | 687.813 |
| Profit brut | 395.855 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 332.518 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |