ALVALEM GRUP S.R.L. – CUI 27996123
Pe scurt
ALVALEM GRUP S.R.L. are CUI 27996123, număr de înregistrare J04/123/2011 și sediul în Municipiul Bacău, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 82.000 lei, un profit net de 30.153 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 19.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALVALEM GRUP S.R.L. |
| CUI | 27996123 |
| Nr. Reg. Com. | J04/123/2011 |
| EUID | ROONRC.J04/123/2011 |
| CAEN | 4673 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 19.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-02-07 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BANDRABURU V. LIVIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 82 000 | 30 153 | 8 019 | 0 | 32 674 | 24 655 | 1 |
| 2024 | 150 615 | 104 976 | 20 510 | 0 | 125 686 | 105 176 | 1 |
| 2023 | 117 100 | 77 848 | 14 846 | 0 | 312 384 | 297 538 | 1 |
| 2022 | 140 000 | 133 562 | 170 512 | 0 | 316 374 | 133 762 | 1 |
| 2021 | 196 000 | 189 532 | 168 926 | 0 | 370 720 | 189 694 | 0 |
| 2020 | 280 045 | 269 909 | 169 219 | 0 | 439 551 | 258 232 | 0 |
| 2019 | 76 264 | 49 560 | 191 859 | 0 | 241 842 | 37 883 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises82 000 lei
-46%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALVALEM GRUP S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4673 Rev. 2 (echivalent: 4673 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bacău , domeniul 4673: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 936 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RICARDO-M.I.-IMPEX SRL – locul 932, 6,04 mil. lei, Timiş
- BIENVENUE SELL PROD S.R.L. – locul 932, 4,17 mil. lei, Teleorman
- GREEN BURNER S.R.L. – locul 932, 1,24 mil. lei, Timiş
- SOF-ALEX SMILEY SRL – locul 932, 85.448 lei, Giurgiu
- DALLANORA IMPEX SRL – locul 932, 69.646 lei, Gorj
- HERMES FEET SOLUTIONS S.R.L. – locul 932, 67.805 lei, Sibiu
- CONSENS SRL – locul 933, 6,04 mil. lei, Covasna
- STONE COLLECTION SRL – locul 933, 4,15 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALVALEM GRUP S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALVALEM GRUP S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALVALEM GRUP S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 125.686 |
| Stocuri | 106 |
| Creante | 111.587 |
| Disponibilitati | 13.993 |
| Datorii | 20.510 |
| Capitaluri proprii | 105.176 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 150.615 |
| Venituri totale | 150.615 |
| Cheltuieli totale | 44.163 |
| Profit brut | 106.452 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 104.976 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 312.384 |
| Stocuri | 106 |
| Creante | 301.326 |
| Disponibilitati | 10.952 |
| Datorii | 14.846 |
| Capitaluri proprii | 297.538 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 117.100 |
| Venituri totale | 117.100 |
| Cheltuieli totale | 38.257 |
| Profit brut | 78.843 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 77.848 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 316.374 |
| Stocuri | 106 |
| Creante | 306.795 |
| Disponibilitati | 9.473 |
| Datorii | 170.512 |
| Venituri in avans | 12.100 |
| Capitaluri proprii | 133.762 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 140.000 |
| Venituri totale | 140.000 |
| Cheltuieli totale | 3.498 |
| Profit brut | 136.502 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 133.562 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 370.720 |
| Stocuri | 106 |
| Creante | 323.809 |
| Disponibilitati | 46.805 |
| Datorii | 168.926 |
| Venituri in avans | 12.100 |
| Capitaluri proprii | 189.694 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 196.000 |
| Venituri totale | 196.000 |
| Cheltuieli totale | 706 |
| Profit brut | 195.294 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 189.532 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 439.551 |
| Stocuri | 106 |
| Creante | 386.327 |
| Disponibilitati | 53.118 |
| Datorii | 169.219 |
| Venituri in avans | 12.100 |
| Capitaluri proprii | 258.232 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 280.045 |
| Venituri totale | 280.045 |
| Cheltuieli totale | 2.306 |
| Profit brut | 277.739 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 269.909 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 241.842 |
| Stocuri | 599 |
| Creante | 194.981 |
| Disponibilitati | 46.262 |
| Datorii | 191.859 |
| Venituri in avans | 12.100 |
| Capitaluri proprii | 37.883 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 76.264 |
| Venituri totale | 93.346 |
| Cheltuieli totale | 41.005 |
| Profit brut | 52.341 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 49.560 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 2.865 |
| Active circulante | 168.317 |
| Stocuri | 599 |
| Creante | 165.938 |
| Disponibilitati | 1.780 |
| Datorii | 170.759 |
| Venituri in avans | 12.100 |
| Capitaluri proprii | -11.677 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 16.258 |
| Venituri totale | 16.338 |
| Cheltuieli totale | 19.131 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.793 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 3.284 |
| Active imobilizate | 5.990 |
| Active circulante | 165.944 |
| Stocuri | 599 |
| Creante | 161.634 |
| Disponibilitati | 3.711 |
| Datorii | 168.226 |
| Venituri in avans | 12.100 |
| Capitaluri proprii | -8.392 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 20.009 |
| Venituri totale | 20.024 |
| Cheltuieli totale | 29.754 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.730 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 10.331 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 9.115 |
| Active circulante | 166.551 |
| Stocuri | 7.112 |
| Creante | 153.115 |
| Disponibilitati | 6.324 |
| Datorii | 161.627 |
| Venituri in avans | 12.100 |
| Capitaluri proprii | 1.939 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 72.426 |
| Venituri totale | 72.426 |
| Cheltuieli totale | 79.353 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.927 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 9.150 |
| Nr. salariati | 1 |