ALTERNATIVE FUELS ROMANIA SRL – CUI 10149116
Pe scurt
ALTERNATIVE FUELS ROMANIA SRL are CUI 10149116, număr de înregistrare J1998000117404 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 3823 – Alte activități de tratare a deșeurilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.666.230 lei, un profit net de 736.724 lei și un număr mediu de 62 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALTERNATIVE FUELS ROMANIA SRL |
| CUI | 10149116 |
| Nr. Reg. Com. | J1998000117404 |
| EUID | ROONRC.J1998000117404 |
| CAEN | 3823 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-01-15 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DRAGOMIR CRISTIAN-IULIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 666 230 | 736 724 | 8 423 751 | 2 920 969 | 6 450 880 | 984 887 | 62 |
| 2024 | 19 486 748 | 1 127 226 | 9 216 418 | 2 654 863 | 7 765 476 | 1 227 825 | 55 |
| 2023 | 23 386 441 | 583 117 | 12 989 337 | 1 907 127 | 12 095 792 | 1 031 364 | 46 |
| 2022 | 24 146 094 | 102 351 | 14 467 804 | 4 487 612 | 10 406 716 | 448 246 | 35 |
| 2021 | 7 739 414 | 75 098 | 4 682 374 | 3 313 934 | 2 123 587 | 775 617 | 30 |
| 2020 | 7 567 759 | 667 518 | 4 081 076 | 2 862 318 | 2 253 244 | 1 062 638 | 32 |
| 2019 | 7 070 695 | 152 075 | 3 529 969 | 2 002 370 | 1 934 113 | 416 070 | 36 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises17 666 230 lei
-9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALTERNATIVE FUELS ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3823 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte activități de tratare a deșeurilor |
| Descriere Activitate | Alte activități de tratare a deșeurilor |
| Cod CAEN principal | 38 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 3823: Alte activități de tratare a deșeurilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 7 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- REMATINVEST SRL – locul 3, 397,52 mil. lei, Cluj
- RETIM ECOLOGIC SERVICE SA – locul 3, 345,29 mil. lei, Bihor
- GIREXIM UNIVERSAL SA – locul 3, 131,81 mil. lei, Argeş
- ECOMED EASTERN EUROPE SRL – locul 3, 46,55 mil. lei, Bucureşti
- RECYCLING PROD SRL – locul 3, 40,41 mil. lei, Mureş
- VRANCART RECYCLING S.R.L. – locul 3, 27,72 mil. lei, Vrancea
- ECO NEUTRALIZARE GRINDASI SRL – locul 3, 10,34 mil. lei, Bucureşti
- EXXOTECH SRL – locul 3, 1,35 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALTERNATIVE FUELS ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALTERNATIVE FUELS ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALTERNATIVE FUELS ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.654.863 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.765.476 |
| Stocuri | 367.842 |
| Creante | 7.216.625 |
| Casa si conturi la banci | 181.009 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.904 |
| DATORII | 9.216.418 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.227.825 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 19.486.748 |
| VENITURI TOTALE | 20.302.875 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.957.763 |
| Profitul brut | 1.345.112 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.127.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 55 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.907.127 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.095.792 |
| Stocuri | 252.015 |
| Creante | 11.807.666 |
| Casa si conturi la banci | 36.111 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.782 |
| DATORII | 12.989.337 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.031.364 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 23.386.441 |
| VENITURI TOTALE | 24.999.535 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.294.384 |
| Profitul brut | 705.151 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 583.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.487.612 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.406.716 |
| Stocuri | 160.858 |
| Creante | 10.240.604 |
| Casa si conturi la banci | 5.254 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.722 |
| DATORII | 14.467.804 |
| CAPITALURI - TOTAL | 448.246 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 24.146.094 |
| VENITURI TOTALE | 24.624.640 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.490.123 |
| Profitul brut | 134.517 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 102.351 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.313.934 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.123.587 |
| Stocuri | 253.448 |
| Creante | 1.867.766 |
| Casa si conturi la banci | 2.373 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.470 |
| DATORII | 4.682.374 |
| CAPITALURI - TOTAL | 775.617 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 7.739.414 |
| VENITURI TOTALE | 7.690.546 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.583.725 |
| Profitul brut | 106.821 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 75.098 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.862.318 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.253.244 |
| Stocuri | 231.612 |
| Creante | 1.994.715 |
| Casa si conturi la banci | 26.917 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.152 |
| DATORII | 4.081.076 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.062.638 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 7.567.759 |
| VENITURI TOTALE | 7.867.185 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.056.892 |
| Profitul brut | 810.293 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 667.518 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.002.370 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.934.113 |
| Stocuri | 103.364 |
| Creante | 1.789.175 |
| Casa si conturi la banci | 41.574 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.556 |
| DATORII | 3.529.969 |
| CAPITALURI - TOTAL | 416.070 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 7.070.695 |
| VENITURI TOTALE | 7.129.163 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.943.022 |
| Profitul brut | 186.141 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 152.075 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| Active imobilizate | 406.258 |
| Active circulante | 1.477.879 |
| Stocuri | 120.659 |
| Creante | 1.290.097 |
| Disponibilitati | 67.123 |
| Cheltuieli in avans | 7.215 |
| Datorii | 1.627.367 |
| Capitaluri proprii | 263.985 |
| Capital social | 240 |
| Cifra de afaceri | 5.898.297 |
| Venituri totale | 6.090.376 |
| Cheltuieli totale | 5.508.280 |
| Profit brut | 582.096 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 538.641 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 33 |
| Active imobilizate | 383.469 |
| Active circulante | 1.415.966 |
| Stocuri | 43.589 |
| Creante | 1.005.390 |
| Disponibilitati | 366.987 |
| Cheltuieli in avans | 3.307 |
| Datorii | 2.066.630 |
| Capitaluri proprii | -263.888 |
| Capital social | 240 |
| Cifra de afaceri | 4.420.504 |
| Venituri totale | 4.419.053 |
| Cheltuieli totale | 4.167.572 |
| Profit brut | 251.481 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 251.481 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 32 |
| Active imobilizate | 179.939 |
| Active circulante | 1.062.826 |
| Stocuri | 81.841 |
| Creante | 849.732 |
| Disponibilitati | 131.253 |
| Cheltuieli in avans | 2.731 |
| Datorii | 1.760.886 |
| Capitaluri proprii | -515.390 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 3.182.691 |
| Venituri totale | 3.098.543 |
| Cheltuieli totale | 3.090.198 |
| Profit brut | 8.345 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.345 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 30 |