ALPIN TRANSCOMPRODEXIM SRL – CUI 4070351
Pe scurt
ALPIN TRANSCOMPRODEXIM SRL are CUI 4070351, număr de înregistrare J1993000312529 și sediul în Sat Corbeanca, Comuna Vânătorii Mici, județul Giurgiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.903.263 lei, un profit net de 169.775 lei și un număr mediu de 17 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 11.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALPIN TRANSCOMPRODEXIM SRL |
| CUI | 4070351 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000312529 |
| EUID | ROONRC.J1993000312529 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 11.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-05-03 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LEŞU MARIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 903 263 | 169 775 | 795 933 | 1 052 226 | 1 143 917 | 1 400 210 | 17 |
| 2024 | 3 751 644 | 290 240 | 1 125 706 | 1 085 107 | 1 671 034 | 1 630 435 | 18 |
| 2023 | 3 711 871 | 221 438 | 1 378 446 | 1 038 227 | 1 624 463 | 1 284 244 | 18 |
| 2022 | 4 746 914 | 253 326 | 1 420 305 | 1 168 176 | 1 664 936 | 1 412 807 | 20 |
| 2021 | 3 414 324 | 132 013 | 1 262 102 | 1 029 504 | 1 392 078 | 1 159 480 | 20 |
| 2020 | 3 221 696 | 23 508 | 1 375 431 | 952 632 | 1 450 266 | 1 027 467 | 20 |
| 2019 | 4 317 798 | 236 063 | 1 464 725 | 868 911 | 1 599 144 | 1 003 330 | 25 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 903 263 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALPIN TRANSCOMPRODEXIM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Giurgiu , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3170 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GEORGEXPRES SRL – locul 3166, 3,91 mil. lei, Suceava
- A&D RAISE UP BUSINESS S.R.L. – locul 3166, 66.822 lei, Bucureşti
- ATV FUN TRANS SRL – locul 3167, 3,91 mil. lei, Ilfov
- MĂDĂ & DACI ATV S.R.L. – locul 3167, 66.740 lei, Bihor
- MPT NORD SPEED S.R.L. – locul 3168, 3,91 mil. lei, Suceava
- PENTA DIATAX SRL – locul 3168, 66.680 lei, Hunedoara
- CATA SPEDITION SRL – locul 3169, 3,91 mil. lei, Vâlcea
- DAINA SPEED TAXI S.R.L. – locul 3169, 66.655 lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALPIN TRANSCOMPRODEXIM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALPIN TRANSCOMPRODEXIM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALPIN TRANSCOMPRODEXIM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.085.107 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.671.034 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 487.008 |
| Casa si conturi la banci | 1.184.026 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.125.706 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.630.435 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.751.644 |
| VENITURI TOTALE | 3.867.332 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.515.782 |
| Profitul brut | 351.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 290.240 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.038.227 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.624.463 |
| Stocuri | 168.644 |
| Creante | 390.378 |
| Casa si conturi la banci | 1.065.441 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.378.446 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.284.244 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.711.871 |
| VENITURI TOTALE | 4.160.492 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.897.338 |
| Profitul brut | 263.154 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 221.438 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.168.176 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.664.936 |
| Stocuri | 94.618 |
| Creante | 540.239 |
| Casa si conturi la banci | 1.030.079 |
| DATORII | 1.420.305 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.412.807 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 4.746.914 |
| VENITURI TOTALE | 4.802.125 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.506.747 |
| Profitul brut | 295.378 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 253.326 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 952.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.450.266 |
| Stocuri | 177.782 |
| Creante | 527.596 |
| Casa si conturi la banci | 744.888 |
| DATORII | 1.375.431 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.027.467 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 3.221.696 |
| VENITURI TOTALE | 3.331.424 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.276.528 |
| Profitul brut | 54.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.508 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 868.911 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.599.144 |
| Stocuri | 91.062 |
| Creante | 634.641 |
| Casa si conturi la banci | 873.441 |
| DATORII | 1.464.725 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.003.330 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 4.317.798 |
| VENITURI TOTALE | 4.391.927 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.112.176 |
| Profitul brut | 279.751 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 236.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 913.493 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.249.306 |
| Stocuri | 112.255 |
| Creante | 465.651 |
| Casa si conturi la banci | 671.400 |
| DATORII | 1.541.512 |
| CAPITALURI - TOTAL | 621.287 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 3.751.593 |
| VENITURI TOTALE | 3.777.914 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.574.997 |
| Profitul brut | 202.917 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 165.528 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 509.628 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.211.583 |
| Stocuri | 131.473 |
| Creante | 432.354 |
| Casa si conturi la banci | 647.756 |
| DATORII | 1.265.453 |
| CAPITALURI - TOTAL | 455.758 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 3.099.262 |
| VENITURI TOTALE | 3.101.851 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.943.131 |
| Profitul brut | 158.720 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 129.185 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |