ALPETO TRANS SRL – CUI 32567322
Pe scurt
ALPETO TRANS SRL are CUI 32567322, număr de înregistrare J2013001983056 și sediul în Sat Chistag, Comuna Aştileu, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.834.709 lei, un profit net de 595.996 lei și un număr mediu de 9 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALPETO TRANS SRL |
| CUI | 32567322 |
| Nr. Reg. Com. | J2013001983056 |
| EUID | ROONRC.J5/1983/2013 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-12-10 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TOȘE PETRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 834 709 | 595 996 | 3 319 074 | 833 663 | 3 141 822 | 656 411 | 9 |
| 2024 | 3 960 009 | 856 521 | 532 896 | 1 114 060 | 2 475 510 | 3 056 674 | 9 |
| 2023 | 3 652 200 | 377 957 | 178 170 | 783 089 | 1 995 235 | 2 600 154 | 8 |
| 2022 | 4 185 531 | 1 562 996 | 1 324 246 | 1 231 591 | 3 945 287 | 3 852 632 | 9 |
| 2021 | 3 326 872 | 1 222 182 | 40 412 | 799 287 | 3 870 761 | 4 629 636 | 10 |
| 2020 | 3 307 071 | 1 383 664 | 46 604 | 511 805 | 4 012 252 | 4 477 453 | 10 |
| 2019 | 3 769 599 | 1 313 842 | 60 648 | 549 781 | 2 764 656 | 3 253 789 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 834 709 lei
-3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALPETO TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bihor , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3221 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MPR TOP LOGISTIC S.R.L. – locul 3217, 3,84 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- ALEX ALEGRA SRL – locul 3217, 64.825 lei, Mureş
- MIRFANU LOGISTIC S.R.L. – locul 3218, 3,84 mil. lei, Suceava
- SERGIU CAR S.R.L. – locul 3218, 64.811 lei, Dâmboviţa
- VLAICU MARADON TRANS SRL – locul 3219, 3,84 mil. lei, Olt
- BALASA SPEED TAXI S.R.L. – locul 3219, 64.792 lei, Prahova
- FYR SPEDITION SRL – locul 3220, 3,84 mil. lei, Prahova
- BIACONSULTING S.R.L. – locul 3220, 64.772 lei, Satu Mare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALPETO TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALPETO TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALPETO TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.114.060 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.475.510 |
| Stocuri | 1.001 |
| Creante | 1.616.088 |
| Casa si conturi la banci | 858.421 |
| DATORII | 532.896 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.056.674 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.960.009 |
| VENITURI TOTALE | 4.051.578 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.070.391 |
| Profitul brut | 981.187 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 856.521 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 783.089 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.995.235 |
| Stocuri | 50.781 |
| Creante | 1.619.748 |
| Casa si conturi la banci | 324.706 |
| DATORII | 178.170 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.600.154 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.652.200 |
| VENITURI TOTALE | 3.752.354 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.326.905 |
| Profitul brut | 425.449 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 377.957 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.231.591 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.945.287 |
| Stocuri | 352.651 |
| Creante | 1.798.206 |
| Casa si conturi la banci | 1.794.430 |
| DATORII | 1.324.246 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.852.632 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.185.531 |
| VENITURI TOTALE | 4.314.361 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.717.781 |
| Profitul brut | 1.596.580 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.562.996 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 799.287 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.870.761 |
| Stocuri | 278.094 |
| Creante | 1.504.544 |
| Casa si conturi la banci | 2.088.123 |
| DATORII | 40.412 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.629.636 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.326.872 |
| VENITURI TOTALE | 3.420.772 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.173.193 |
| Profitul brut | 1.247.579 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.222.182 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 511.805 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.012.252 |
| Stocuri | 37.216 |
| Creante | 953.513 |
| Casa si conturi la banci | 3.021.523 |
| DATORII | 46.604 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.477.453 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.307.071 |
| VENITURI TOTALE | 3.468.550 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.057.827 |
| Profitul brut | 1.410.723 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.383.664 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 549.781 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.764.656 |
| Stocuri | 52.675 |
| Creante | 1.098.315 |
| Casa si conturi la banci | 1.613.666 |
| DATORII | 60.648 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.253.789 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.769.599 |
| VENITURI TOTALE | 3.817.225 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.465.245 |
| Profitul brut | 1.351.980 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.313.842 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 467.982 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.027.199 |
| Stocuri | 23.120 |
| Creante | 645.740 |
| Casa si conturi la banci | 1.358.339 |
| DATORII | 555.234 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.939.947 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.589.055 |
| VENITURI TOTALE | 3.593.714 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.519.429 |
| Profitul brut | 1.074.285 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.038.349 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 762.346 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.115.351 |
| Creante | 345.884 |
| Casa si conturi la banci | 769.467 |
| DATORII | 976.099 |
| CAPITALURI - TOTAL | 901.598 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.168.357 |
| VENITURI TOTALE | 3.296.718 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.768.894 |
| Profitul brut | 527.824 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 443.372 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.056.711 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 764.626 |
| Creante | 467.137 |
| Casa si conturi la banci | 297.489 |
| DATORII | 1.360.178 |
| CAPITALURI - TOTAL | 461.159 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.368.265 |
| VENITURI TOTALE | 3.474.720 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.298.335 |
| Profitul brut | 176.385 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 147.965 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |