ALI & DIA MUNTEAN TRANS SRL – CUI 36597857
Informativ
ALI & DIA MUNTEAN TRANS SRL are CUI 36597857, număr de înregistrare J11/544/2016 și sediul în Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, județul Caraş-Severin. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.027.313 lei, un profit net de 33.646 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 14.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALI & DIA MUNTEAN TRANS SRL |
| CUI | 36597857 |
| Nr. Reg. Com. | J11/544/2016 |
| EUID | ROONRC.J11/544/2016 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 14.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2016-10-04 (10 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MUNTEAN ILIE-ALIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 027 313 | 33 646 | 1 631 673 | 458 562 | 1 596 639 | 423 528 | 5 |
| 2024 | 2 943 652 | 7 382 | 1 397 229 | 754 605 | 1 032 506 | 389 882 | 4 |
| 2023 | 3 293 795 | 31 574 | 1 524 736 | 1 078 584 | 828 652 | 382 500 | 5 |
| 2022 | 2 622 225 | 129 272 | 805 451 | 525 214 | 631 163 | 350 926 | 4 |
| 2021 | 1 619 107 | 127 969 | 895 925 | 252 701 | 864 879 | 221 655 | 3 |
| 2020 | 468 426 | 21 190 | 365 585 | 227 797 | 231 474 | 93 686 | 1 |
| 2019 | 350 660 | 58 518 | 123 531 | 94 870 | 101 157 | 72 496 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALI & DIA MUNTEAN TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Caraş-Severin , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3086 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MIH TRANS SRL – locul 3082, 4,03 mil. lei, Sibiu
- PAUL BURIAN TAXI S.R.L. – locul 3082, 69.642 lei, Mureş
- EXE LOGISTIC S.R.L. – locul 3083, 4,03 mil. lei, Vâlcea
- WIN HAPI CARS S.R.L. – locul 3083, 69.637 lei, Iaşi
- GABRIEL SERV SRL – locul 3084, 4,03 mil. lei, Călăraşi
- DNK GO S.R.L. – locul 3084, 69.606 lei, Gorj
- STELY GAV SPEDITION SRL – locul 3085, 4,03 mil. lei, Suceava
- OCTAIE S.R.L. – locul 3085, 69.563 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALI & DIA MUNTEAN TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALI & DIA MUNTEAN TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALI & DIA MUNTEAN TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 754.605 |
| Active circulante | 1.032.506 |
| Stocuri | 458.625 |
| Creante | 597.014 |
| Disponibilitati | -23.133 |
| Datorii | 1.397.229 |
| Capitaluri proprii | 389.882 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.943.652 |
| Venituri totale | 3.294.012 |
| Cheltuieli totale | 3.284.698 |
| Profit brut | 9.314 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.382 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.078.584 |
| Active circulante | 828.652 |
| Stocuri | 223.125 |
| Creante | 524.431 |
| Disponibilitati | 81.096 |
| Datorii | 1.524.736 |
| Capitaluri proprii | 382.500 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.293.795 |
| Venituri totale | 3.673.204 |
| Cheltuieli totale | 3.624.073 |
| Profit brut | 49.131 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 31.574 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 525.214 |
| Active circulante | 631.163 |
| Creante | 575.607 |
| Disponibilitati | 55.556 |
| Datorii | 805.451 |
| Capitaluri proprii | 350.926 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.622.225 |
| Venituri totale | 2.977.136 |
| Cheltuieli totale | 2.825.859 |
| Profit brut | 151.277 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 129.272 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 252.701 |
| Active circulante | 864.879 |
| Creante | 816.737 |
| Disponibilitati | 48.142 |
| Datorii | 895.925 |
| Capitaluri proprii | 221.655 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.619.107 |
| Venituri totale | 1.689.926 |
| Cheltuieli totale | 1.547.112 |
| Profit brut | 142.814 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 127.969 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 94.870 |
| Active circulante | 101.157 |
| Creante | 47.250 |
| Disponibilitati | 53.907 |
| Datorii | 123.531 |
| Capitaluri proprii | 72.496 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 350.660 |
| Venituri totale | 352.294 |
| Cheltuieli totale | 290.255 |
| Profit brut | 62.039 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 58.518 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 48.667 |
| Active circulante | 20.279 |
| Creante | 11.999 |
| Disponibilitati | 8.280 |
| Datorii | 54.969 |
| Capitaluri proprii | 13.977 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 218.215 |
| Venituri totale | 234.508 |
| Cheltuieli totale | 224.228 |
| Profit brut | 10.280 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.936 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 59.514 |
| Active circulante | 38.191 |
| Stocuri | 3.078 |
| Disponibilitati | 35.113 |
| Datorii | 91.664 |
| Capitaluri proprii | 6.041 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 256.758 |
| Venituri totale | 288.355 |
| Cheltuieli totale | 276.838 |
| Profit brut | 11.517 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.635 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.263 |
| Active circulante | 95.872 |
| Creante | 306 |
| Disponibilitati | 95.566 |
| Datorii | 99.729 |
| Capitaluri proprii | -2.594 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 2.794 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.794 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 2.794 |
| Nr. salariati | 1 |