ALFA CENTAUR SRL – CUI 15526110
Pe scurt
ALFA CENTAUR SRL are CUI 15526110, număr de înregistrare J23/631/2014 și sediul în Bucureşti Sectorul 5, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 8130 – Activități de întreținere peisagistică. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 258.534 lei, un profit net de 14.888 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALFA CENTAUR SRL |
| CUI | 15526110 |
| Nr. Reg. Com. | J23/631/2014 |
| EUID | ROONRC.J40/8295/2003 |
| CAEN | 8130 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-06-19 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IONESCU DORU CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 258 534 | 14 888 | 204 892 | 19 487 | 43 832 | -119 117 | 1 |
| 2024 | 187 467 | 9 508 | 236 585 | 9 800 | 92 780 | -134 005 | 1 |
| 2023 | 283 434 | 26 226 | 262 872 | 15 246 | 104 113 | -143 513 | 1 |
| 2022 | 357 060 | 44 328 | 358 456 | 21 407 | 167 310 | -169 739 | 1 |
| 2021 | 174 662 | 6 041 | 399 660 | 17 830 | 167 763 | -214 067 | 1 |
| 2020 | 135 082 | -6 614 | 412 712 | 21 729 | 170 875 | -220 108 | 1 |
| 2019 | 162 795 | 15 209 | 359 554 | 30 823 | 115 237 | -213 494 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALFA CENTAUR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 8130 Rev. 2 (echivalent: 8130 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de întreținere peisagistică |
| Descriere Activitate | Activități de întreținere peisagistică |
| Cod CAEN principal | 81 Activități de întreținere peisagistică |
| Descriere activitate (principal) | Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Ilfov , domeniul 8130: Activități de întreținere peisagistică
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (81), poziții apropiate de locul 570 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AEON ENTERPRISE S.R.L. – locul 566, 392.672 lei, Prahova
- EXCLUSIVE AUTO MASTER S.R.L. – locul 566, 266.465 lei, Suceava
- LUXEWAVE S.R.L. – locul 567, 391.974 lei, Ilfov
- MASTER GARDEN PAULESTI S.R.L. – locul 567, 265.372 lei, Satu Mare
- MESERIAȘI ÎN CURĂȚENIE S.R.L. – locul 568, 391.969 lei, Prahova
- RIMTRANS-ROX SRL – locul 568, 262.000 lei, Arad
- SPEED POWER ICLEANING S.R.L. – locul 569, 391.852 lei, Teleorman
- RGD SERVICES S.R.L. – locul 569, 261.223 lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALFA CENTAUR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALFA CENTAUR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALFA CENTAUR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 9.800 |
| Active circulante | 92.780 |
| Stocuri | 80.308 |
| Creante | 9.980 |
| Disponibilitati | 2.492 |
| Datorii | 236.585 |
| Capitaluri proprii | -134.005 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 187.467 |
| Venituri totale | 187.468 |
| Cheltuieli totale | 176.085 |
| Profit brut | 11.383 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.508 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 15.246 |
| Active circulante | 104.113 |
| Stocuri | 57.023 |
| Creante | 22.458 |
| Disponibilitati | 24.632 |
| Datorii | 262.872 |
| Capitaluri proprii | -143.513 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 283.434 |
| Venituri totale | 283.462 |
| Cheltuieli totale | 254.401 |
| Profit brut | 29.061 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 26.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 21.407 |
| Active circulante | 167.310 |
| Stocuri | 121.453 |
| Creante | 26.445 |
| Disponibilitati | 19.412 |
| Datorii | 358.456 |
| Capitaluri proprii | -169.739 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 357.060 |
| Venituri totale | 357.060 |
| Cheltuieli totale | 309.133 |
| Profit brut | 47.927 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.328 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 17.830 |
| Active circulante | 167.763 |
| Stocuri | 148.083 |
| Creante | 14.284 |
| Disponibilitati | 5.396 |
| Datorii | 399.660 |
| Capitaluri proprii | -214.067 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 174.662 |
| Venituri totale | 174.663 |
| Cheltuieli totale | 166.875 |
| Profit brut | 7.788 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.041 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 21.729 |
| Active circulante | 170.875 |
| Stocuri | 147.352 |
| Creante | 8.997 |
| Disponibilitati | 14.526 |
| Datorii | 412.712 |
| Capitaluri proprii | -220.108 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 135.082 |
| Venituri totale | 135.083 |
| Cheltuieli totale | 140.346 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.263 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 6.614 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 30.823 |
| Active circulante | 115.237 |
| Stocuri | 101.815 |
| Creante | 2.177 |
| Disponibilitati | 11.245 |
| Datorii | 359.554 |
| Capitaluri proprii | -213.494 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 162.795 |
| Venituri totale | 174.933 |
| Cheltuieli totale | 157.974 |
| Profit brut | 16.959 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.209 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 95.687 |
| Stocuri | 81.769 |
| Creante | 1.336 |
| Disponibilitati | 12.582 |
| Datorii | 324.390 |
| Capitaluri proprii | -228.703 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 172.280 |
| Venituri totale | 172.281 |
| Cheltuieli totale | 173.680 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.399 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 3.122 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 112 |
| Active circulante | 108.392 |
| Stocuri | 70.517 |
| Creante | 26.917 |
| Disponibilitati | 10.958 |
| Datorii | 334.084 |
| Capitaluri proprii | -225.580 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 152.866 |
| Venituri totale | 159.924 |
| Cheltuieli totale | 153.574 |
| Profit brut | 6.350 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.765 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.605 |
| Active circulante | 35.567 |
| Stocuri | 7.895 |
| Creante | 24.693 |
| Disponibilitati | 2.979 |
| Datorii | 265.518 |
| Capitaluri proprii | -227.346 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 150.624 |
| Venituri totale | 150.834 |
| Cheltuieli totale | 142.650 |
| Profit brut | 8.184 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.658 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |