ALEXANDRU LUCA CONSTRUCT SRL – CUI 37842881
Informativ
ALEXANDRU LUCA CONSTRUCT SRL are CUI 37842881, număr de înregistrare J10/823/2017 și sediul în Sat Albeşti, Comuna Smeeni, județul Buzău. Activitatea principală declarată: CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 122.166 lei, o pierdere netă de 15.550 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALEXANDRU LUCA CONSTRUCT SRL |
| CUI | 37842881 |
| Nr. Reg. Com. | J10/823/2017 |
| EUID | ROONRC.J10/823/2017 |
| CAEN | 4673 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-06-27 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALEXANDRU MARIUS MĂDĂLIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 122 166 | -15 550 | 278 668 | 0 | 264 223 | -14 445 | 1 |
| 2024 | 164 776 | -22 608 | 262 903 | 0 | 264 008 | 1 105 | 1 |
| 2023 | 175 043 | 1 228 | 220 953 | 0 | 244 667 | 23 714 | 1 |
| 2022 | 198 736 | 10 397 | 188 656 | 0 | 211 142 | 22 486 | 1 |
| 2021 | 178 854 | 7 320 | 186 153 | 0 | 198 242 | 12 089 | 1 |
| 2020 | 140 541 | -1 828 | 170 977 | 0 | 175 747 | 4 770 | 2 |
| 2019 | 138 360 | 5 966 | 116 285 | 0 | 122 883 | 6 598 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALEXANDRU LUCA CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4673 Rev. 2 (echivalent: 4673 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Buzău , domeniul 4673: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 891 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- POLYTEX COM SRL – locul 887, 6,47 mil. lei, Bucureşti
- ACMP METALSISTEM S.R.L. – locul 887, 4,46 mil. lei, Covasna
- ZUNED SRL – locul 887, 1,35 mil. lei, Bucureşti
- INVEST NIKAROM SRL – locul 887, 243.759 lei, Bucureşti
- ROGEMA DISTRIBUTION SRL – locul 887, 199.743 lei, Timiş
- JUST SALES S.R.L.-D. – locul 887, 124.165 lei, Gorj
- WITTEX DENT S.R.L. – locul 887, 43.516 lei, Arad
- ILBAN TRANS GOO SM S.R.L. – locul 887, 0 lei, Satu Mare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALEXANDRU LUCA CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALEXANDRU LUCA CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALEXANDRU LUCA CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 264.008 |
| Stocuri | 246.910 |
| Creante | 11.827 |
| Disponibilitati | 5.271 |
| Datorii | 262.903 |
| Capitaluri proprii | 1.105 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 164.776 |
| Venituri totale | 164.776 |
| Cheltuieli totale | 185.736 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 20.960 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 22.608 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 244.667 |
| Stocuri | 229.528 |
| Creante | 933 |
| Disponibilitati | 14.206 |
| Datorii | 220.953 |
| Capitaluri proprii | 23.714 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 175.043 |
| Venituri totale | 175.043 |
| Cheltuieli totale | 172.065 |
| Profit brut | 2.978 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.228 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 211.142 |
| Stocuri | 208.831 |
| Creante | 137 |
| Disponibilitati | 2.174 |
| Datorii | 188.656 |
| Capitaluri proprii | 22.486 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 198.736 |
| Venituri totale | 198.736 |
| Cheltuieli totale | 186.352 |
| Profit brut | 12.384 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 10.397 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 198.242 |
| Stocuri | 197.558 |
| Creante | 636 |
| Disponibilitati | 48 |
| Datorii | 186.153 |
| Capitaluri proprii | 12.089 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 178.854 |
| Venituri totale | 178.854 |
| Cheltuieli totale | 169.745 |
| Profit brut | 9.109 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.320 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 175.747 |
| Stocuri | 175.692 |
| Disponibilitati | 55 |
| Datorii | 170.977 |
| Capitaluri proprii | 4.770 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 140.541 |
| Venituri totale | 140.541 |
| Cheltuieli totale | 140.964 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 423 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.828 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 122.883 |
| Stocuri | 120.111 |
| Disponibilitati | 2.772 |
| Datorii | 116.285 |
| Capitaluri proprii | 6.598 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 138.360 |
| Venituri totale | 148.360 |
| Cheltuieli totale | 140.910 |
| Profit brut | 7.450 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.966 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 122 |
| Active circulante | 73.874 |
| Stocuri | 67.614 |
| Disponibilitati | 6.260 |
| Datorii | 73.364 |
| Capitaluri proprii | 632 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 142.744 |
| Venituri totale | 142.744 |
| Cheltuieli totale | 140.690 |
| Profit brut | 2.054 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 310 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 122 |
| Active circulante | 34.958 |
| Stocuri | 31.049 |
| Disponibilitati | 3.909 |
| Datorii | 34.758 |
| Capitaluri proprii | 322 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 13.460 |
| Venituri totale | 13.460 |
| Cheltuieli totale | 12.934 |
| Profit brut | 526 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 122 |
| Pierdere neta | 0 |