ALEGRIA TOTAL S.R.L. – CUI 27741731
Pe scurt
ALEGRIA TOTAL S.R.L. are CUI 27741731, număr de înregistrare J40/11444/2010 și sediul în Bucureşti Sectorul 4, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.539.871 lei, o pierdere netă de 241.207 lei și un număr mediu de 15 salariați.
- Stare ONRC: insolvenţă
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALEGRIA TOTAL S.R.L. |
| CUI | 27741731 |
| Nr. Reg. Com. | J40/11444/2010 |
| EUID | ROONRC.J40/11444/2010 |
| CAEN | 4730 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | insolvenţă |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-11-24 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PROACTIVE INSOLVENCY SPRL | - | România |
| NISTOROIU ANCA-CREMONA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 539 871 | -241 207 | 7 396 224 | 4 777 119 | 2 712 126 | -181 217 | 15 |
| 2024 | 21 017 358 | 153 031 | 6 981 997 | 4 682 206 | 3 326 533 | 655 714 | 16 |
| 2023 | 19 001 148 | 97 717 | 7 651 673 | 4 788 161 | 4 037 079 | 705 749 | 15 |
| 2022 | 21 023 038 | 410 906 | 5 903 340 | 3 388 804 | 3 128 847 | 614 311 | 20 |
| 2021 | 21 292 521 | 341 643 | 6 934 710 | 3 332 632 | 4 239 221 | 637 143 | 31 |
| 2020 | 18 970 131 | 444 188 | 7 329 066 | 3 428 206 | 4 583 817 | 739 687 | 33 |
| 2019 | 19 330 389 | 244 470 | 6 840 696 | 3 425 552 | 3 898 183 | 539 769 | 40 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises17 539 871 lei
-17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALEGRIA TOTAL S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4730 Rev. 2 (echivalent: 4730 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4730: Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 157 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ONE CARS COLLECTION S.R.L. – locul 153, 34,98 mil. lei, Ilfov
- VALENCIA PANE S.R.L. – locul 153, 34,68 mil. lei, Sibiu
- ELISAN FARM SRL – locul 153, 25,52 mil. lei, Galaţi
- JET DIESEL ENERGY SRL – locul 153, 18,22 mil. lei, Arad
- EOUTLETMAG S.R.L. – locul 153, 14,08 mil. lei, Iaşi
- SERVICII "SFINX LF" SRL – locul 153, 11,35 mil. lei, Covasna
- NOVA EDGE S.R.L. – locul 153, 7,30 mil. lei, Bucureşti
- GISTEL TIRES SRL – locul 153, 6,27 mil. lei, Prahova
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALEGRIA TOTAL S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALEGRIA TOTAL S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALEGRIA TOTAL S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.682.206 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.326.533 |
| Stocuri | 2.045.446 |
| Creante | 1.171.997 |
| Casa si conturi la banci | 109.090 |
| DATORII | 6.981.997 |
| VENITURI IN AVANS | 371.028 |
| CAPITALURI - TOTAL | 655.714 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 21.017.358 |
| VENITURI TOTALE | 21.046.629 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.856.389 |
| Profitul brut | 190.240 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 153.031 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.788.161 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.037.079 |
| Stocuri | 2.199.874 |
| Creante | 1.770.448 |
| Casa si conturi la banci | 66.757 |
| DATORII | 7.651.673 |
| VENITURI IN AVANS | 467.818 |
| CAPITALURI - TOTAL | 705.749 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.001.148 |
| VENITURI TOTALE | 19.053.004 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.923.434 |
| Profitul brut | 129.570 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 97.717 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.388.804 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.128.847 |
| Stocuri | 1.963.357 |
| Creante | 1.032.976 |
| Casa si conturi la banci | 132.514 |
| DATORII | 5.903.340 |
| CAPITALURI - TOTAL | 614.311 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 21.023.038 |
| VENITURI TOTALE | 21.300.434 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.877.402 |
| Profitul brut | 423.032 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 410.906 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.332.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.239.221 |
| Stocuri | 2.550.500 |
| Creante | 1.597.796 |
| Casa si conturi la banci | 90.925 |
| DATORII | 6.934.710 |
| CAPITALURI - TOTAL | 637.143 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 21.292.521 |
| VENITURI TOTALE | 22.408.776 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.047.808 |
| Profitul brut | 360.968 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 341.643 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.428.206 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.583.817 |
| Stocuri | 2.788.431 |
| Creante | 1.728.410 |
| Casa si conturi la banci | 66.976 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.730 |
| DATORII | 7.329.066 |
| CAPITALURI - TOTAL | 739.687 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 18.970.131 |
| VENITURI TOTALE | 19.779.458 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.307.924 |
| Profitul brut | 471.534 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 444.188 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.425.552 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.898.183 |
| Stocuri | 2.049.709 |
| Creante | 1.726.209 |
| Casa si conturi la banci | 122.265 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.730 |
| DATORII | 6.840.696 |
| CAPITALURI - TOTAL | 539.769 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.330.389 |
| VENITURI TOTALE | 19.911.650 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.646.250 |
| Profitul brut | 265.400 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 244.470 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.578.291 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.868.878 |
| Stocuri | 2.169.190 |
| Creante | 1.643.251 |
| Casa si conturi la banci | 56.437 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.356 |
| DATORII | 7.212.226 |
| CAPITALURI - TOTAL | 295.299 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 20.510.015 |
| VENITURI TOTALE | 21.784.770 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.726.029 |
| Profitul brut | 58.741 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 35.518 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.754.426 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.981.440 |
| Stocuri | 2.223.107 |
| Creante | 1.682.219 |
| Casa si conturi la banci | 76.114 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.356 |
| DATORII | 7.536.441 |
| CAPITALURI - TOTAL | 259.781 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.501.413 |
| VENITURI TOTALE | 20.961.712 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.884.270 |
| Profitul brut | 77.442 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 51.824 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.588.322 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.700.973 |
| Stocuri | 1.682.829 |
| Creante | 1.910.303 |
| Casa si conturi la banci | 107.841 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.356 |
| DATORII | 6.866.694 |
| CAPITALURI - TOTAL | 482.957 |
| Capital subscris varsat | 10.200 |
| Cifra de afaceri neta | 25.965.014 |
| VENITURI TOTALE | 26.814.239 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.776.958 |
| Profitul brut | 37.281 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 30.036 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 98 |