AFAMIA IMPORT EXPORT SRL – CUI 6306662
Pe scurt
AFAMIA IMPORT EXPORT SRL are CUI 6306662, număr de înregistrare J08/2476/1994 și sediul în Municipiul Braşov, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4631 – Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.160.721 lei, o pierdere netă de 320.959 lei și un număr mediu de 15 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AFAMIA IMPORT EXPORT SRL |
| CUI | 6306662 |
| Nr. Reg. Com. | J08/2476/1994 |
| EUID | ROONRC.J1994002476084 |
| CAEN | 4631 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-10-14 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALALI ABDULLA | - | România |
| ALALI MUSTAFA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 160 721 | -320 959 | 4 142 238 | 944 951 | 2 828 096 | 242 356 | 15 |
| 2024 | 14 794 863 | 134 887 | 3 747 523 | 1 088 455 | 2 179 805 | 563 315 | 15 |
| 2023 | 15 923 619 | 375 179 | 3 478 198 | 1 230 872 | 2 788 988 | 831 086 | 18 |
| 2022 | 15 465 861 | 198 110 | 4 582 107 | 1 362 742 | 3 826 272 | 606 907 | 19 |
| 2021 | 13 831 521 | 145 850 | 3 573 778 | 856 819 | 4 256 028 | 1 557 797 | 19 |
| 2020 | 14 831 567 | 298 635 | 2 159 485 | 1 343 951 | 3 227 481 | 2 411 947 | 25 |
| 2019 | 15 031 040 | 465 504 | 2 658 257 | 1 346 826 | 4 109 743 | 2 798 312 | 22 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 160 721 lei
-11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AFAMIA IMPORT EXPORT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4631 Rev. 2 (echivalent: 4631 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Braşov , domeniul 4631: Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 172 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NOVOMED INTERNATIONAL SRL – locul 168, 47,65 mil. lei, Bucureşti
- GAITANO COMPANY SRL – locul 168, 43,01 mil. lei, Suceava
- BADCOM SRL – locul 168, 37,69 mil. lei, Vâlcea
- NUSA SRL – locul 168, 34,26 mil. lei, Tulcea
- STENA BIOFARM COOPERATIVA AGRICOLĂ – locul 168, 32,09 mil. lei, Constanţa
- CRIANO EXIM SRL – locul 168, 19,10 mil. lei, Bihor
- EUROCOM SA – locul 168, 15,57 mil. lei, Galaţi
- MALY FRUITS SRL – locul 168, 13,77 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AFAMIA IMPORT EXPORT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AFAMIA IMPORT EXPORT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AFAMIA IMPORT EXPORT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.088.455 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.179.805 |
| Stocuri | 610.634 |
| Creante | 1.166.515 |
| Casa si conturi la banci | 402.656 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 991.367 |
| DATORII | 3.747.523 |
| VENITURI IN AVANS | -51.211 |
| CAPITALURI - TOTAL | 563.315 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 14.794.863 |
| VENITURI TOTALE | 16.005.910 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.806.867 |
| Profitul brut | 199.043 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 134.887 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.230.872 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.788.988 |
| Stocuri | 631.603 |
| Creante | 2.051.851 |
| Casa si conturi la banci | 105.534 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 289.424 |
| DATORII | 3.478.198 |
| CAPITALURI - TOTAL | 831.086 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 15.923.619 |
| VENITURI TOTALE | 16.589.469 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.134.833 |
| Profitul brut | 454.636 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 375.179 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.362.742 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.826.272 |
| Stocuri | 343.402 |
| Creante | 2.541.663 |
| Casa si conturi la banci | 941.207 |
| DATORII | 4.582.107 |
| CAPITALURI - TOTAL | 606.907 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 15.465.861 |
| VENITURI TOTALE | 16.121.137 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.865.849 |
| Profitul brut | 255.288 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 198.110 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 856.819 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.256.028 |
| Stocuri | 392.512 |
| Creante | 2.304.679 |
| Casa si conturi la banci | 1.558.837 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.728 |
| DATORII | 3.573.778 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.557.797 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 13.831.521 |
| VENITURI TOTALE | 14.886.645 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.707.375 |
| Profitul brut | 179.270 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 145.850 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.343.951 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.227.481 |
| Stocuri | 118.177 |
| Creante | 2.407.675 |
| Casa si conturi la banci | 701.629 |
| DATORII | 2.159.485 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.411.947 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 14.831.567 |
| VENITURI TOTALE | 15.323.182 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.965.927 |
| Profitul brut | 357.255 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 298.635 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.346.826 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.109.743 |
| Stocuri | 85.974 |
| Creante | 3.388.869 |
| Casa si conturi la banci | 634.900 |
| DATORII | 2.658.257 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.798.312 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 15.031.040 |
| VENITURI TOTALE | 15.448.769 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.894.212 |
| Profitul brut | 554.557 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 465.504 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.361.194 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.343.917 |
| Stocuri | 131.428 |
| Creante | 2.919.241 |
| Casa si conturi la banci | 293.248 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.001 |
| DATORII | 2.386.754 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.356.358 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 12.828.536 |
| VENITURI TOTALE | 12.995.862 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.925.112 |
| Profitul brut | 70.750 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 58.784 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.361.124 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.982.741 |
| Stocuri | 268.226 |
| Creante | 2.581.560 |
| Casa si conturi la banci | 132.955 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.001 |
| DATORII | 2.082.734 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.299.132 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 12.139.982 |
| VENITURI TOTALE | 12.325.361 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.190.733 |
| Profitul brut | 134.628 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 110.710 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.359.223 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.834.378 |
| Stocuri | 66.771 |
| Creante | 2.652.577 |
| Casa si conturi la banci | 115.030 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.686 |
| DATORII | 2.043.865 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.188.422 |
| Capital subscris varsat | 3.432 |
| Cifra de afaceri neta | 10.515.150 |
| VENITURI TOTALE | 10.741.883 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.478.045 |
| Profitul brut | 263.838 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 216.664 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |