ADOMID SPEED SRL
| Denumire | ADOMID SPEED SRL |
| CUI | 21846429 |
| Nr. Reg. Com. | J2007000965328 |
| EUID | ROONRC.J32/965/2007 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-05-31 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NOTHEGGER KARL ALOIS | - | Austria |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19 288 502 | 1 547 476 | 7 496 890 | — | — | — | 113 |
| 2024 | 20 497 081 | 508 814 | 9 141 745 | 761 680 | 2 387 392 | -5 992 673 | 118 |
| 2023 | 21 546 600 | 1 321 416 | 18 180 971 | 740 118 | 10 939 366 | -6 501 487 | 123 |
| 2022 | 21 566 333 | -75 995 | 19 246 660 | 33 165 | 12 434 956 | -6 778 539 | 163 |
| 2021 | 29 149 378 | -2 795 872 | 116 268 017 | 43 423 | 109 512 153 | -6 702 544 | 241 |
| 2020 | 31 523 677 | -5 106 672 | 108 247 908 | 66 407 | 104 274 829 | -3 906 672 | 307 |
| 2019 | 41 940 709 | 1 087 400 | 7 086 058 | 123 034 | 16 301 497 | 9 375 010 | 343 |
| 2018 | 47 898 550 | 1 725 530 | 6 953 897 | 116 596 | 15 055 793 | 8 290 201 | 414 |
| 2017 | 49 118 078 | 2 061 022 | 7 784 222 | 128 115 | 14 108 514 | 6 564 672 | 437 |
| 2016 | 41 687 174 | 1 335 814 | 6 619 980 | 189 365 | 10 800 046 | 4 503 649 | 456 |
Statistics
Commercial networks and enterprises19 288 502 lei
-6%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ADOMID SPEED SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Sibiu , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ADOMID SPEED SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ADOMID SPEED SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ADOMID SPEED SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 761.680 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.387.392 |
| Creante | 2.275.076 |
| Casa si conturi la banci | 112.316 |
| DATORII | 9.141.745 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.992.673 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.497.081 |
| VENITURI TOTALE | 20.900.887 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.365.735 |
| Profitul brut | 535.152 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 508.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 118 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 740.118 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.939.366 |
| Creante | 10.682.444 |
| Casa si conturi la banci | 256.922 |
| DATORII | 18.180.971 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.501.487 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.546.600 |
| VENITURI TOTALE | 21.646.194 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.324.778 |
| Profitul brut | 1.321.416 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.321.416 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 123 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.165 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.434.956 |
| Creante | 11.926.487 |
| Casa si conturi la banci | 508.469 |
| DATORII | 19.246.660 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.778.539 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.566.333 |
| VENITURI TOTALE | 21.695.430 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.771.425 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 75.995 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 75.995 |
| Numar mediu de salariati | 163 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.423 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 109.512.153 |
| Creante | 109.156.267 |
| Casa si conturi la banci | 355.886 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.897 |
| DATORII | 116.268.017 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.702.544 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.149.378 |
| VENITURI TOTALE | 29.275.094 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.070.966 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.795.872 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.795.872 |
| Numar mediu de salariati | 241 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.407 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 104.274.829 |
| Creante | 103.950.089 |
| Casa si conturi la banci | 324.740 |
| DATORII | 108.247.908 |
| CAPITALURI - TOTAL | -3.906.672 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 31.523.677 |
| VENITURI TOTALE | 31.776.578 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.883.250 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.106.672 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.106.672 |
| Numar mediu de salariati | 307 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 123.034 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.301.497 |
| Creante | 15.845.711 |
| Casa si conturi la banci | 455.786 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.537 |
| DATORII | 7.086.058 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.375.010 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 41.940.709 |
| VENITURI TOTALE | 42.656.283 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.379.923 |
| Profitul brut | 1.276.360 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.087.400 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 343 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 116.596 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.055.793 |
| Creante | 14.618.539 |
| Casa si conturi la banci | 437.254 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.709 |
| DATORII | 6.953.897 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.290.201 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 47.898.550 |
| VENITURI TOTALE | 48.365.103 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.364.671 |
| Profitul brut | 2.000.432 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.725.530 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 414 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 128.115 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.108.514 |
| Creante | 13.560.507 |
| Casa si conturi la banci | 548.007 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 112.265 |
| DATORII | 7.784.222 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.564.672 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 49.118.078 |
| VENITURI TOTALE | 49.816.162 |
| CHELTUIELI TOTALE | 47.366.661 |
| Profitul brut | 2.449.501 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.061.022 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 437 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 189.365 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.800.046 |
| Creante | 10.303.023 |
| Casa si conturi la banci | 497.023 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 134.218 |
| DATORII | 6.619.980 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.503.649 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 41.687.174 |
| VENITURI TOTALE | 44.001.275 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.429.446 |
| Profitul brut | 1.571.829 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.335.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 456 |