ACS INDUSTRIES EUROPE SRL
| Denumire | ACS INDUSTRIES EUROPE SRL |
| CUI | 36597687 |
| Nr. Reg. Com. | J2016003599122 |
| EUID | ROONRC.J12/3599/2016 |
| CAEN | 2593 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2016-10-04 (10 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BOTVIN PETER RALPH | - | S.U.A. |
| BUCKLER STEVEN NATHAN | - | S.U.A. |
| BUCKLER JEFFREY DENNIS | - | S.U.A. |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 107 121 281 | 6 880 445 | 43 333 828 | 45 866 317 | 42 201 531 | 37 902 508 | 333 |
| 2024 | 93 348 865 | -2 280 203 | 56 480 112 | 49 435 556 | 45 043 184 | 31 022 063 | 318 |
| 2023 | 86 726 774 | 9 464 787 | 56 475 840 | 46 547 365 | 50 763 219 | 33 302 265 | 268 |
| 2022 | 63 998 028 | 7 010 472 | 55 022 671 | 43 214 565 | 43 157 495 | 23 837 479 | 212 |
| 2021 | 44 450 264 | 6 052 953 | 39 019 554 | 33 124 152 | 22 772 560 | 16 827 007 | 194 |
| 2020 | 33 971 809 | 6 573 822 | 30 959 279 | 25 193 222 | 16 725 361 | 10 774 054 | 200 |
| 2019 | 28 221 695 | 2 352 782 | 29 051 865 | 19 733 709 | 13 585 026 | 4 200 232 | 178 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises107 121 281 lei
15%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ACS INDUSTRIES EUROPE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2593 Rev. 2 (echivalent: 2593 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Cluj , domeniul 2593: Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ACS INDUSTRIES EUROPE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ACS INDUSTRIES EUROPE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ACS INDUSTRIES EUROPE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 49.435.556 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.043.184 |
| Stocuri | 26.699.197 |
| Creante | 14.365.538 |
| Casa si conturi la banci | 3.978.449 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 105.733 |
| DATORII | 56.480.112 |
| VENITURI IN AVANS | 6.639.767 |
| PROVIZIOANE | 442.531 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.022.063 |
| Capital subscris varsat | 6.537.150 |
| Cifra de afaceri neta | 93.348.865 |
| VENITURI TOTALE | 94.478.750 |
| CHELTUIELI TOTALE | 96.758.953 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.280.203 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.280.203 |
| Numar mediu de salariati | 318 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.547.365 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 50.763.219 |
| Stocuri | 17.225.811 |
| Creante | 29.465.281 |
| Casa si conturi la banci | 4.072.127 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 117.304 |
| DATORII | 56.475.840 |
| VENITURI IN AVANS | 7.266.545 |
| PROVIZIOANE | 383.238 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.302.265 |
| Capital subscris varsat | 6.537.150 |
| Cifra de afaceri neta | 86.726.774 |
| VENITURI TOTALE | 87.052.961 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.142.097 |
| Profitul brut | 10.910.864 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.464.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 268 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.214.565 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.157.495 |
| Stocuri | 14.358.243 |
| Creante | 24.543.522 |
| Casa si conturi la banci | 4.255.730 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 164.013 |
| DATORII | 55.022.671 |
| VENITURI IN AVANS | 7.443.109 |
| PROVIZIOANE | 232.814 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.837.479 |
| Capital subscris varsat | 6.537.150 |
| Cifra de afaceri neta | 63.998.028 |
| VENITURI TOTALE | 66.201.131 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.442.820 |
| Profitul brut | 7.758.311 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.010.472 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 212 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.124.152 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.772.560 |
| Stocuri | 8.994.073 |
| Creante | 12.603.104 |
| Casa si conturi la banci | 1.175.383 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.890 |
| DATORII | 39.019.554 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 107.041 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.827.007 |
| Capital subscris varsat | 6.537.150 |
| Cifra de afaceri neta | 44.450.264 |
| VENITURI TOTALE | 44.758.595 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.067.814 |
| Profitul brut | 6.690.781 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.052.953 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 194 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.193.222 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.725.361 |
| Stocuri | 5.681.344 |
| Creante | 7.692.181 |
| Casa si conturi la banci | 3.351.836 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 51.158 |
| DATORII | 30.959.279 |
| VENITURI IN AVANS | 555 |
| PROVIZIOANE | 235.853 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.774.054 |
| Capital subscris varsat | 6.537.150 |
| Cifra de afaceri neta | 33.971.809 |
| VENITURI TOTALE | 38.157.765 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.171.626 |
| Profitul brut | 6.986.139 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.573.822 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 200 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.733.709 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.585.026 |
| Stocuri | 5.486.926 |
| Creante | 5.594.165 |
| Casa si conturi la banci | 2.503.935 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 67.189 |
| DATORII | 29.051.865 |
| VENITURI IN AVANS | 2.401 |
| PROVIZIOANE | 131.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.200.232 |
| Capital subscris varsat | 6.537.150 |
| Cifra de afaceri neta | 28.221.695 |
| VENITURI TOTALE | 30.736.056 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.383.274 |
| Profitul brut | 2.352.782 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.352.782 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 178 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.699.305 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.458.936 |
| Stocuri | 3.128.625 |
| Creante | 5.832.914 |
| Casa si conturi la banci | 2.497.397 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.518 |
| DATORII | 35.767.912 |
| VENITURI IN AVANS | 2.047 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.577.200 |
| Capital subscris varsat | 112.500 |
| Cifra de afaceri neta | 11.576.570 |
| VENITURI TOTALE | 15.055.708 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.828.563 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.772.855 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.812.764 |
| Numar mediu de salariati | 109 |
| Active imobilizate | 6.391.710 |
| Active circulante | 2.749.265 |
| Stocuri | 259.491 |
| Creante | 1.751.553 |
| Disponibilitati | 738.221 |
| Cheltuieli in avans | 10.522 |
| Datorii | 10.911.156 |
| Venituri in avans | 4.776 |
| Capitaluri proprii | -1.764.435 |
| Capital social | 112.500 |
| Cifra de afaceri | 8.533 |
| Venituri totale | 450.782 |
| Cheltuieli totale | 2.280.300 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.829.518 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.829.518 |
| Nr. salariati | 22 |
| Active imobilizate | 407 |
| Active circulante | 112.420 |
| Disponibilitati | 112.420 |
| Datorii | 13.328 |
| Capitaluri proprii | 99.499 |
| Capital social | 112.500 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 13.001 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 13.001 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 13.001 |