ABANOS SRL – CUI 16987669
Pe scurt
ABANOS SRL are CUI 16987669, număr de înregistrare J26/2038/2004 și sediul în Sat Beica de Jos, Comuna Beica de Jos, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 75.523 lei, o pierdere netă de 26.262 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ABANOS SRL |
| CUI | 16987669 |
| Nr. Reg. Com. | J26/2038/2004 |
| EUID | ROONRC.J26/2038/2004 |
| CAEN | 4673 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-11-29 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COSKUN ENGIN | - | Turcia |
| COSKUN ENGIN | - | Turcia |
| COSKUN HAJNAL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 75 523 | -26 262 | 188 631 | 77 901 | 15 523 | -95 207 | 1 |
| 2024 | 13 664 | -41 064 | 222 538 | 82 221 | 71 372 | -68 945 | 1 |
| 2023 | 841 790 | -86 686 | 226 527 | 87 982 | 110 665 | -27 880 | 5 |
| 2022 | 1 512 986 | 147 086 | 472 988 | 90 863 | 440 931 | 58 806 | 7 |
| 2021 | 946 287 | -72 691 | 388 952 | 95 983 | 204 690 | -88 279 | 7 |
| 2020 | 722 947 | -75 982 | 398 772 | 101 791 | 281 512 | -15 469 | 7 |
| 2019 | 1 189 466 | -70 911 | 449 523 | 109 556 | 400 480 | 60 513 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises75 523 lei
453%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ABANOS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4673 Rev. 2 (echivalent: 4673 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Mureş , domeniul 4673: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 945 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SINEKO TRADE SRL – locul 941, 6,00 mil. lei, Cluj
- BODFAR POWER SRL – locul 941, 4,12 mil. lei, Mureş
- FREEBUBBLES S.R.L. – locul 941, 1,23 mil. lei, Neamţ
- A & B IMPORT EXPORT SRL – locul 941, 79.158 lei, Timiş
- ALEMAR MB S.R.L. – locul 941, 47.108 lei, Ilfov
- MARIMAD SRL – locul 941, 38.283 lei, Dolj
- POMADRA SRL – locul 942, 6,00 mil. lei, Galaţi
- VALSIDEI SRL – locul 942, 4,11 mil. lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ABANOS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ABANOS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ABANOS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 82.221 |
| Active circulante | 71.372 |
| Stocuri | 35.122 |
| Creante | 13.375 |
| Disponibilitati | 22.875 |
| Datorii | 222.538 |
| Capitaluri proprii | -68.945 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 13.664 |
| Venituri totale | 18.036 |
| Cheltuieli totale | 59.100 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 41.064 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 41.064 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 87.982 |
| Active circulante | 110.665 |
| Stocuri | 59.366 |
| Creante | 6.543 |
| Disponibilitati | 44.756 |
| Datorii | 226.527 |
| Capitaluri proprii | -27.880 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 841.790 |
| Venituri totale | 856.048 |
| Cheltuieli totale | 935.994 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 79.946 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 86.686 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 90.863 |
| Active circulante | 440.931 |
| Stocuri | 419.670 |
| Creante | 2.193 |
| Disponibilitati | 19.068 |
| Datorii | 472.988 |
| Capitaluri proprii | 58.806 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.512.986 |
| Venituri totale | 1.543.520 |
| Cheltuieli totale | 1.384.070 |
| Profit brut | 159.450 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 147.086 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 95.983 |
| Active circulante | 204.690 |
| Stocuri | 126.403 |
| Creante | 73.670 |
| Disponibilitati | 4.617 |
| Datorii | 388.952 |
| Capitaluri proprii | -88.279 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 946.287 |
| Venituri totale | 951.129 |
| Cheltuieli totale | 1.014.841 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 63.712 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 72.691 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 101.791 |
| Active circulante | 281.512 |
| Stocuri | 128.693 |
| Creante | 148.167 |
| Disponibilitati | 4.652 |
| Datorii | 398.772 |
| Capitaluri proprii | -15.469 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 722.947 |
| Venituri totale | 735.435 |
| Cheltuieli totale | 805.351 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 69.916 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 75.982 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 109.556 |
| Active circulante | 400.480 |
| Stocuri | 205.345 |
| Creante | 192.660 |
| Disponibilitati | 2.475 |
| Datorii | 449.523 |
| Capitaluri proprii | 60.513 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.189.466 |
| Venituri totale | 1.179.558 |
| Cheltuieli totale | 1.238.573 |
| Pierdere bruta | 59.015 |
| Pierdere neta | 70.911 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 121.289 |
| Active circulante | 463.187 |
| Stocuri | 348.845 |
| Creante | 112.473 |
| Disponibilitati | 1.869 |
| Datorii | 453.052 |
| Capitaluri proprii | 131.424 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.125.649 |
| Venituri totale | 1.176.101 |
| Cheltuieli totale | 1.142.419 |
| Profit brut | 33.682 |
| Profit net | 22.425 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 146.308 |
| Active circulante | 284.076 |
| Stocuri | 98.895 |
| Creante | 181.948 |
| Disponibilitati | 3.233 |
| Datorii | 321.385 |
| Capitaluri proprii | 108.999 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 853.845 |
| Venituri totale | 815.715 |
| Cheltuieli totale | 964.831 |
| Pierdere bruta | 149.116 |
| Pierdere neta | 157.101 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 179.843 |
| Active circulante | 428.667 |
| Stocuri | 257.294 |
| Creante | 168.476 |
| Disponibilitati | 2.897 |
| Datorii | 341.210 |
| Capitaluri proprii | 267.300 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.054.906 |
| Venituri totale | 1.046.001 |
| Cheltuieli totale | 1.103.234 |
| Pierdere bruta | 57.233 |
| Pierdere neta | 57.233 |
| Nr. salariati | 9 |